Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
28 август 2013
Мислења
4.218
Поени од реакции
12.842
Очекувам на некои членови во блиска иднина да им паднат маските и да почнат директно да кажуваат дека се поддржувачи на фашизмот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.432
не бе истите сте, само чергарски се преместувате од тема на тема зависно што е во моментот актуелно во светот и се морфирате во тоа што е потребно, генерали, геополитичари, економисти
наративот тој е - америка лоша! Уга Буга
Шефе па немој да си параноичен, не е добро за душата. Паранојата е зародиш на диктаторството, а тоа не е демократски.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.251
Поени од реакции
21.996
не бе истите сте, само чергарски се преместувате од тема на тема зависно што е во моментот актуелно во светот и се морфирате во тоа што е потребно, генерали, геополитичари, економисти
наративот тој е - америка лоша! Уга Буга
Raka na srce vie ste konstanta.
Sega malce pederski so novi korisnicki profili, ali jbg moderno bilo taka, vo sekoj slucaj ne e cergarski.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.619
Поени од реакции
40.658
посраниот брк значи бил Пиноче. А еди го мрзи Путин зошто бил диктатор :icon_lol:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
A koj humor tuka ne ti e toksicen?
се што е смешно а не е очаен обид за да биде смешно, на пример јас кога дриблам овде мораш да признаеш дека е пресмешно, е сега некој што се смее кисело тоа е друго :icon_lol:
Nema golem izbor. Ili vmrovski ili komunjarsko severdjanski. Tie se, nema tret osven ako ne si fan na siptаrski humor. Dodusa kakov seks vi mavaat , da ne bese za placenje site ke se smeevme, ali koj te znaj, mozi tebe ti e smesno.
не бе хумори има многу, ти па се преку таа призма гледаш :icon_lol:
P.s pusti go slobodno lokal patriotizmot na 10.
Ete jas ke pocnam, da ne si ja stegas dusata.
Znajs kako se vika magistralniot pat prilep Bitola?
Немој сега Хихирику хумор лебати
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.501
Поени од реакции
47.633
Амерички диктатор, овој на Северна Кореја е Ганди за овој на сликата. На такви му се дрват брадавичките.
Не си бил ти американски патриот, не знаеш за слобода, анти-комунизам и либертаријанство. Тој начин на живот за тебе е непознаница зошто си роб и имаш таков менталитет.

Живтотот и опстанокот му зависат од руска милостиња сервирана низ српски канали, а оно душиче жално, го убедиле на некој вебинар дека е со американците на иста страна и си верува :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Шефе па немој да си параноичен, не е добро за душата. Паранојата е зародиш на диктаторството, а тоа не е демократски.
не бе оти параноја тие сте луѓето не сме од вчера на форумов :icon_lol: дарче ако беше прво одделение во 2014 не бевме сите :icon_lol:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.484
Поени од реакции
36.446
Кадиров го провоцира повторно Лапин, а овој вториов е одговорен за фронтот кај Кремина и Сватово. По се изгледа дека работата е најтенка таму. Може да се случи наместо кај Херсон да гледаме шоу таму кај Северодонетск.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.432
не бе оти параноја тие сте луѓето не сме од вчера на форумов :icon_lol: дарче ако беше прво одделение во 2014 не бевме сите :icon_lol:
Гледам списоци си водел. Јас на пример 15 години сум на форумов, првпат те гледам на темава. 100% многу си читал и си се образовал од форумов, а помалку си зборел.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не си бил ти американски патриот, не знаеш за слобода, анти-комунизам и либертаријанство. Тој начин на живот за тебе е непознаница зошто си роб и имаш таков менталитет.

Живтотот и опстанокот му зависат од руска милостиња сервирана низ српски канали, а оно душиче жално, го убедиле на некој вебинар дека е со американците на иста страна и си верува :icon_lol: :icon_lol:
уште еден психоаналитичар, браво кај се најдовте сето сигмунд фројдови :icon_lol:
треба изгледа ко кнез есеи да му пишувам на господинот владимир валдимирович за милостињата што е сервирана низ српски канали :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Гледам списоци си водел. Јас на пример 15 години сум на форумов, првпат те гледам на темава. 100% многу си читал и си се образовал од форумов, а помалку си зборел.
се имаме гледано и предходно ама стар си не думаш
иначе да јас одамна си седам на форумов и не пишував многу, оваа тема ми е доста интресна пошто најдобро ја отсликува кризата на карактерот на одредена група на граѓани во Македонија а башка и квалитетно в ганглии мава па затоа вака се вклучив да речам поактивно. кога видов колку лесно доаѓало до плачки реков мора од време на време да идам овде да ги размрдувам моите омилени форумџии :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.501
Поени од реакции
47.633
уште еден психоаналитичар, браво кај се најдовте сето сигмунд фројдови :icon_lol:
треба изгледа ко кнез есеи да му пишувам на господинот владимир валдимирович за милостињата што е сервирана низ српски канали :icon_lol:
Не мора ништо муце, од фала не се живее . Само сети сабајле кога ќе доручкуваш дека лебот што ќе го јадеш ти е овозможен од Вучиќ и дека гасот за кој ќе моли твојата влада мора да е од него аминуван.

Од Америка имаш Артан Груби :icon_lol:
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Боже Боже, каква волкоебина од држава е оваа Русија човече.
Еден брадест бандит, деспот и козоебач да изиграва таков авторитет и да повикува јавно генерали на руската војска и да ги омаловажува а притоа никој ни Путин да не може да му писне или да го потегне за уво.
Делува познато?
И овие после ќе им парирале на Американците?
Овие сопствената територија не можат да си ја контролираат во целост без наклонетоста на локалните деспоти а камоли ќе контролираат и решаваат проблеми на светско ниво...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Кадиров го провоцира повторно Лапин, а овој вториов е одговорен за фронтот кај Кремина и Сватово. По се изгледа дека работата е најтенка таму. Може да се случи наместо кај Херсон да гледаме шоу таму кај Северодонетск.
Не знам дали навистина е толку тенко или нешто Кадиров и другарму од вагнер му се саглам намерачени на Лапин па затоа креваат џева. Дел од блогериве го бранат Лапин, пуштив и по некој телеграм баш слики објавуваа од лапин на фронт и така натаму. Во секој случај мислам дека не треба да дозволува владимир валдимирович лидери на паравојски како кадиров и онај багабонтот од вагнер да му ја рибаат армијата и офицерството. Какви и да се треба да се има одредена почит, се знае што е армија а што се паравојски, платеници и сличен башибозук, пролетоска имаше по телеграми (не знам колку е вистина) дека алахуагбаровци на кадиров си дозволувале да стројат офицери и војници од армијата на рф.
Автоматски споено мислење:

Не мора ништо муце, од фала не се живее . Само сети сабајле кога ќе доручкуваш дека лебот што ќе го јадеш ти е овозможен од Вучиќ и дека гасот за кој ќе моли твојата влада мора да е од него аминуван.

Од Америка имаш Артан Груби :icon_lol:
данке русланд, донт треад он ми знамето не го спомна во твојава али експрес психоанализа што е работава да не заборави :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.432
се имаме гледано и предходно ама стар си не думаш
иначе да јас одамна си седам на форумов и не пишував многу, оваа тема ми е доста интресна пошто најдобро ја отсликува кризата на карактерот на одредена група на граѓани во Македонија а башка и квалитетно в ганглии мава па затоа вака се вклучив да речам поактивно. кога видов колку лесно доаѓало до плачки реков мора од време на време да идам овде да ги размрдувам моите омилени форумџии :icon_lol:
Абе спремен дечко си ти, сите ќе ги соголиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom