Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.953
Поени од реакции
26.627
Народен херој заштитник на широките народни маси од токсичен вмровски хумор :icon_lol:
а како ме доживува битолчанец никогаш не ме интересирало :icon_lol: додуша ти не си баш битолчанец така да не го пуштам локал патриотизмот на десетка:icon_lol:
Така е шефе, Груевизмот и вмровизмот е токсичен за широките народни маси. Заевизмот не спаси и сеуште не спасува од долгите раце на груле, кои никако да се оттргнат од државава нашата земја.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Тие козоебачи ти ги ебаа сите Апачиња, Блек Хокови и твојата империја во глобала. :kuracc:
Од кај знаеш ти кога не разликуваш апачиња од блек хокови :icon_lol: иначе не мислевфул козоебач фанбој дека си али тоа е
You live you learn :icon_lol:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Од кај знаеш ти кога не разликуваш апачиња од блек хокови :icon_lol: иначе не мислевфул козоебач фанбој дека си али тоа е
You live you learn :icon_lol:
Јас ебам кози, ти го ебеш твојот газ. Некогаш со асистенција.
:kuracc: :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.953
Поени од реакции
26.627
Блефираат, не поседуваат нуклеарно оружје.
Па мислиш не... каде бе глупите Руси можат да измислат нуклеарно оружје, што имаат смислено, ШТО? Една Италија и Тексас (и уште некоја држава требаше да се спомне ама не ми текиња) имаат поголема економија од нив. Што се они бе? Никој и ништо. Лада и Москвич :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

@Едмонд Дантес доволно смајлиња имам или треба уште да ставам ?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Така е шефе, Груевизмот и вмровизмот е токсичен за широките народни маси. Заевизмот не спаси и сеуште не спасува од долгите раце на груле, кои никако да се оттргнат од државава.
Не бе тргнат е, претежно низ државава вмровците до трети петли се откажаа од вмровството па сега никој не бил вмроец
Како и што предвидував на времето, само овде остана уште некој вмровец преправен во стручњак по геополитика ама хуморот тој е :icon_lol:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.557
Поени од реакции
12.466

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.953
Поени од реакции
26.627
Не бе тргнат е, претежно низ државава вмровците до трети петли се откажаа од вмровството па сега никој не бил вмроец
Како и што предвидував на времето, само овде остана уште некој вмровец преправен во стручњак по геополитика ама хуморот тој е :icon_lol:
Па незнам баш... многу руски куртони се појавија. Све се тоа чеда на груле и неговите пропагандни гебелсови методи.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Јас ебам кози, ти го ебеш твојот газ. Некогаш со асистенција.
:kuracc: :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:
Добар си не знам како си стигнал до факултет, ти си за во второ со муабетиве, ама јбг комуњариве го растурија образовниот систем мме :icon_lol:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.466
Поени од реакции
22.433
Народен херој заштитник на широките народни маси од токсичен вмровски хумор :icon_lol:
а како ме доживува битолчанец никогаш не ме интересирало :icon_lol: додуша ти не си баш битолчанец така да не го пуштам локал патриотизмот на десетка:icon_lol:
A koj humor tuka ne ti e toksicen?
Nema golem izbor. Ili vmrovski ili komunjarsko severdjanski. Tie se, nema tret osven ako ne si fan na siptаrski humor. Dodusa kakov seks vi mavaat , da ne bese za placenje site ke se smeevme, ali koj te znaj, mozi tebe ti e smesno.
P.s pusti go slobodno lokal patriotizmot na 10.
Ete jas ke pocnam, da ne si ja stegas dusata.
Znajs kako se vika magistralniot pat prilep Bitola?
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Па незнам баш... многу руски куртони се појавија. Све се тоа чеда на груле и неговите пропагандни гебелсови методи.
не бе истите сте, само чергарски се преместувате од тема на тема зависно што е во моментот актуелно во светот и се морфирате во тоа што е потребно, генерали, геополитичари, економисти
наративот тој е - америка лоша! Уга Буга
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Добар си не знам како си стигнал до факултет, ти си за во второ со муабетиве, ама јбг комуњариве го растурија образовниот систем мме :icon_lol:
Е така сум стигнал. Не сум пребарувал по форуми. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom