Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Добро бе што ми направи, сега јутјуб ми пушта сѐ такви некои видеа... Зарем... Зарем е можно погрешно да сме ги гледале работите? :unsure:

Незнам за тебе, ама доларот падна под еврото. Нека праат нешто Американциве пошто изгледа Европа ептен залет земала. 13 дена далеку ми се гледаат. Али сеа кога ќе стигне пво-то, паратали ќе биде, ќе отиде доларот 70.

Иначе тоа е, тоа се модерните Руски и Севернокорејски хакери, ти влегуваат у компјутер и гледаш они што сакаат. Биди захфален што ти ги отворив очите, иначе ќе беше појма ќе немаше што уствари се дешава.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086
Јас во моментот кога го кажа тоа…

Прегледај го приврзокот 349525
Е како со се најдовте еј.
Како јинг и јанг.
Леле ова има потенцијал да
прерасне во огромна форумска романса.
Не го бриши профилот само.
Да имаме барем по малце хумор во темниве зимски денови.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
Бате пак ништо не знаеш и не разбираш, секој ден мин 20 доритоси испраќаат Русите, само 1-2 стасуваат на целта.
Што бе 20-30…. Од 200-300 стигнуваат 1-2. Преку сила.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.086
Поени од реакции
10.817
тоа е проблемот со вас, оти вие мислите дека на русите украина им е дворот :icon_lol: татко му на путин му ја остај украина :icon_lol:
чудете се после зошто сакаат сите соседи нивни во нато :icon_lol: али добро е барем се трудиш, до некни само за јамболиите верглаше

Прегледај го приврзокот 349462
Значи СССР е Русија и само руси управувале со неа…
Дај вака мапа да видиме колку се обожавани американците
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Putin: The world is witnessing the degradation of world institutions, the erosion of the principle of collective security, the substitution of international law for "rules"
Putin: even at the height of the Cold War, it never occurred to anyone to deny the existence of the culture and art of their opponents
Putin: Power over the world is what the West has put on the line in their game. This game is definitely dangerous.
Putin: They killed Soleimani - an Iranian general. They killed and said yes, we killed him. What is this? Where do we live?
Russia does not consider itself an enemy of the West - Putin
Putin on the values of the West: let them do what they want, but they have no right to demand it from others
Putin: The West "pocketed" our gold and foreign exchange reserves
Putin: The collapse of the USSR destroyed the world balance and became the reason for the strength of the West
Putin: What was the expediency of using a bomb against Japan? There wasn't any. Why was it necessary to finish off Japan with nuclear weapons? In Japanese textbooks they write that it was the ALLIES who struck. This is how they treat Japan. Americans are handsome
линк до целиот говор
Автоматски споено мислење:

Значи СССР е Русија и само руси управувале со неа…
Дај вака мапа да видиме колку се обожавани американците
не со ссср тајно владееја американците за сега да бидат русите претставени во лошо светло :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.367
линк до целиот говор
Автоматски споено мислење:


не со ссср тајно владееја американците за сега да бидат русите претставени во лошо светло :icon_lol:
И шефе, како ти се чини? Може нешто да се учини за пред Нова Година или слабо? Мене вака лаички ми се чини како да се пред колапс.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не бе, на Бајден и Урсула им ја оставија нивните :icon_lol:
ти се смешале нешто работиве, бајден на хантер синму ќе му ја остава кога ќе ги избркаат овие од партал армија :icon_lol:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.086


Што разбира овој. 32 години семки продавал во Киев.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
И шефе, како ти се чини? Може нешто да се учини за пред Нова Година или слабо?
не бе зошто нова година не ни се брза, башка ни копаат слепциве гледаш дење ноќе таман за после ратов водовод канализација оптички интернет. До мај ако ја завлечеме работава вагнеровци музикантите во кина ќе излезат :icon_lol:
Автоматски споено мислење:



Што разбира овој. 32 години семки продавал во Киев.
путин вика еве немало да се фрла сега даскалов друго вика шашма мозоков ни го напрајвте
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
Putin: What was the expediency of using a bomb against Japan? There wasn't any. Why was it necessary to finish off Japan with nuclear weapons? In Japanese textbooks they write that it was the ALLIES who struck. This is how they treat Japan. Americans are handsome
Можеби масакрот во Нанкинг од Јапонците би бил една од причините. (n)(200.000 до 300.000 заробеници и цивили убиени во рок од 6 недели.)

Ама не би ризикувал со ова, ќе излезе некое дарче на темава ќе каже масакрот е измислен. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.438
Поени од реакции
40.292
не бе зошто нова година не ни се брза, башка ни копаат слепциве гледаш дење ноќе таман за после ратов водовод канализација оптички интернет. До мај ако ја завлечеме работава вагнеровци музикантите во кина ќе излезат :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


путин вика еве немало да се фрла сега даскалов друго вика шашма мозоков ни го напрајвте
еди, Путин си игра мајнд гејмс со вас тенеќиња, малце да се радувате, и после оп гледаш цела украина без струја.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
еди, Путин си игра мајнд гејмс со вас тенеќиња, малце да се радувате, и после оп гледаш цела украина без струја.
така е баки путин да сака украина ќе ја реши за 5 минути ама му одговара увоз на лимени сандаци и затоа ја влечка работава
сето е тоа дел од еден мастер план кој никој сем јамајка не го разбира
 

Kajgana Shop

На врв Bottom