Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.581
Поени од реакции
23.144
Тешко воопшто билo кај да има.. Ама хипотетички, знам дека од тие 2000 1500 ќе бидат испалени кон 5 eyes.
100%

pine gap vo centar na aus ke bide megu prvite 5 sto ke gi roknat.

rabotata e sto i na 5 eyes i na rusija i e jasno deka do toa ne smee da dojde.

sve drugo poleka stanuva fair game, kako se pomestuvaat granicite taka se poludi predupreduvanja i govori slusame a i dvete strani znaat nekolku nuklearki ne se strasno, taman i na 2te stani ke im resat po nekoj problem...

bitno slava ukraini
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.006
Поени од реакции
36.034
А што има врска темава со Македонија? Тие факти беа така и пред војната, јбг сиромашни сме. И покрај тоа 90 посто од луѓето ги подржуваат и оправдуваат русите во војната.

А ако има нуклеарна војна, попрво ќе рокнат нуклеарка кај вас него тука. 5 eyes ќе им бидат прв таргет, па европа, па што остане за нас.
Сигурен ли си дека сте исто сиромашни како претходно?
Во моментов и без да ви дигнат данок, сте даночени за додатни 20тина проценти.

Да, се согласувам, ако почнат да фрлаат може да биде секаде, и никогаш не сум исклучил можност дека тука ќе биде мирно.
Не постои човек кој не е афектиран од војнава ако е надвор од индустрии кои профитираат со војна.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ти не беше некој адвокат? :cautious:
Не пу пу скраја да е иначе дарче холмс најде пост каде барам семинарска по кривично пред 500 години и од тука се направија 300 играни филмови :icon_lol:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.030
Поени од реакции
17.881
Сигурен ли си дека сте исто сиромашни како претходно?
Во моментов и без да ви дигнат данок, сте даночени за додатни 20тина проценти.

Да, се согласувам, ако почнат да фрлаат може да биде секаде, и никогаш не сум исклучил можност дека тука ќе биде мирно.
Не постои човек кој не е афектиран од војнава ако е надвор од индустрии кои профитираат со војна.
Не само што ќе биде насекаде, туку како англосаксонска земја ќе бидете први на удар. Ние сме доста позади у редот.

Ние сме биле сиромашни цел живот, ќе го преживееме и ова. Вие таму сте тие што ризикувате да изгубите многу.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Абе Москва и денес не ја окупирале нацистиве?

Ееееј трагедија упм :icon_mrgr:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.581
Поени од реакции
23.144
Не само што ќе биде насекаде, туку како англосаксонска земја ќе бидете први на удар. Ние сме доста позади у редот.

Ние сме биле сиромашни цел живот, ќе го преживееме и ова. Вие таму сте тие што ризикувате да изгубите многу.
sigurno za lvov ke frlat anglosaksoncite nuklearka ili putin ke ja zrtvuva moskva za da go spicka sidnej ili melburn.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.432
Абе Москва и денес не ја окупирале нацистиве?

Ееееј трагедија упм :icon_mrgr:
Чекај бе па ти, Нова Година далеку е. Прво Крим, па после ќе праиме муабет за Москва.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271
Незнам што ја дупите темава.
Владиката збори сеа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.006
Поени од реакции
36.034
Не само што ќе биде насекаде, туку како англосаксонска земја ќе бидете први на удар. Ние сме доста позади у редот.

Ние сме биле сиромашни цел живот, ќе го преживееме и ова. Вие таму сте тие што ризикувате да изгубите многу.
лол, далеку сме од таква нуклеарка сеуште, и да ги има први ќе бидат во Украина, ниту мкд, ниту Европа ќе види нуклеарка ако не се смени нешто драстично.
Пази ја ти нуклеарката на економијата, овде не се осеќа ни 1% ако споредиме со Македонија. Може да се смени наместо да тргнаме 4-5000 долари на страна, да тргнеме 500 долари помалку :)
3% невработеност ;)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Тишина! ГГ Владимирович се обраќа на слободниот свет.
Се моли да соработува со западот бидејќи станува изолирана држава хехе
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.432
Се моли да соработува со западот бидејќи станува изолирана држава хехе
Мислам дека веќе од сега ги спрема Русите за капитулацијата на Нова Година.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.478
Поени од реакции
12.271

Ех да си ебеш мајката. Што печурки јадат бе маме мујебем.
Морав да се самоцитирам.
Не мије јасно сега дали до печурки погрешни или до бајат љиљаци станува збор. Незнаат кај тераат еј, мислат 1945 сме и на радио само што ќе кажат и тоја је. Ко Тито, Черчил и Сталин ко го слушале.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.030
Поени од реакции
17.881
лол, далеку сме од таква нуклеарка сеуште, и да ги има први ќе бидат во Украина, ниту мкд, ниту Европа ќе види нуклеарка ако не се смени нешто драстично.
Пази ја ти нуклеарката на економијата, овде не се осеќа ни 1% ако споредиме со Македонија. Може да се смени наместо да тргнаме 4-5000 долари на страна, да тргнеме 500 долари помалку :)
3% невработеност ;)
Може да се смени од тргање 5000 на страна да се борите со бубашвабите. Западните земји ризикуваат многу повеќе во војната, а истите се одговорни за неа. Ние сме случаен минувач тука.

За богати, знаеме дека се богати. Ништо се нема сменето во тој поглед.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.805
Поени од реакции
4.585
Богами за тоа гомното Мелбурн со сите смрадови унутра не би фрлил петарда не па да се жртвува една Москва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom