Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Врти некоја тема за кошарка/фудбал, не чепкај политика :D

Пеер не заебавај, форумов + партија е брза трака до успешна кариера. Летко наш тука си заработи државна работа, следи ги неговите стапки!

Шо мислиш јас зошо седам тука, Русиве ветија дека ако победат ќе лапнам државна работичка во нивни Комуналец, господин чоек, 30 степени макс, не ко кај нас да изгорам на жешкото.
Абе така е и не е сеа како гледаш на работите. И викаш егзистенцијална војна за просечниот русин а истиот нејќе да волонтира во војнава и чека на сила мобилизација. Да ја вртам и ја на шала ко тебе вечер а? Може со едно модро око ќе поминам само.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Абе така е и не е сеа како гледаш на работите. И викаш егзистенцијална војна за просечниот русин а истиот нејќе да волонтира во војнава и чека на сила мобилизација. Да ја вртам и ја на шала ко тебе вечер а? Може со едно модро око ќе поминам само.
И тие како просечниот Македонец, ако не се разбудат сега ќе го ебат ежот.
Јас никако не ја вртам, во западниов свет не смеам да зуцнам ни Р, ќе ме стрпаат апсаана.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Аууу ова е јако особено Њемачка и нејзините фашистички сојузници. Дечките убија ~25.000.000 Совети и имаа замислено уште пострашни планови за останатите. Ама не, како се осмелува Русија да ги окупира државите кои пред ~10 години се обидоа да го избришат СССР и советскиот народ од лицето на земјата.

Можеби требаше да ги остават да го спроведат Генералплан Ост на раат, така ќе беа среќни и весели денес и немаше да ја мразат РФ.
Vidi sega, ne e problemot zasluzenata okupacija tuku 40te godini sto sledat. Levo imas okupirana Germanija od SAD, UK i Francija a desno od UDSSR. Rezultatot e poznat.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
И тие како просечниот Македонец, ако не се разбудат сега ќе го ебат ежот.
Јас никако не ја вртам, во западниов свет не смеам да зуцнам ни Р, ќе ме стрпаат апсаана.
Ама ко си будала што си отишол во Австралија кој ти е крив. Во таква земја со типично западњачка репресија и автоцензура не ти одам. Златна Самара да ја видиш во тие панелаците блокови, па ко ќе фати едно чисто сиво небо со месеци. Ама многу се насанкавте на западна пропаганда дека таму е мед и млеко и сеа цацко ви е крив неможете ни Р да кажете.

Значи русите не се освестен народ, со тоа да идам како аргумент. Ок батка фала, гледаш не беше тешко.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Владе ти спаѓаш у група на куртони.Да ти даде човек две овци,три ќе изгубиш.
Citro, izvini zaboraviv tebe da te spomnam vo celnata grupa. Ti ne si ni vo tie 99 % , ni vo tie 1 %.
Ti si ednostavno Bugar i za tebe ne vazat opstoprifatenite grupi kaj ostanatata populacija.
Odi sega vo bugarskoto kulturno klubce od tvojot grad i podruzi se so tvoite.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.743
Поени од реакции
21.773
Vidi sega, ne e problemot zasluzenata okupacija tuku 40te godini sto sledat. Levo imas okupirana Germanija od SAD, UK i Francija a desno od UDSSR. Rezultatot e poznat.
Епа друг пат нека не ја напаѓаат Русија или ако ја нападнат нека победат. :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Vidi sega, ne e problemot zasluzenata okupacija tuku 40te godini sto sledat. Levo imas okupirana Germanija od SAD, UK i Francija a desno od UDSSR. Rezultatot e poznat.
taka e. trebase da im gi isecat jajcata ko na prosecen svaba ili japonec za nikogas da ne pomisli deka nivniot gospodar moze nesto loso ili pogresno da napravi... duri i koga im ja unistuva sopstvenata infrastruktura ili im frlil atomski do groP ke ja branat angloamerickata imperija.

lekcija za sledniot pat si e toa...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Ама ко си будала што си отишол во Австралија кој ти е крив. Во таква земја со типично западњачка репресија и автоцензура не ти одам. Златна Самара да ја видиш во тие панелаците блокови, па ко ќе фати едно чисто сиво небо со месеци. Ама многу се насанкавте на западна пропаганда дека таму е мед и млеко и сеа цацко ви е крив неможете ни Р да кажете.

Значи русите не се освестен народ, со тоа да идам како аргумент. Ок батка фала, гледаш не беше тешко.
Пеер медиумска шема е се тоа, во реалност катастрофа.

Со земјаков @kano се договоривме да ве маткаме дека сме бизнисмени, а уствари имаме по еден мост тука и просиме.

Ќе биди брат, голем е госпо, ќе дојде денот да ојме за мајка Расија, Путин чува по една невеста да се удомиме ко луѓе.

А слобода на говор послабо, еве не кандисуваат за 7ма доза, и не тераат да ве лажеме дека е убо.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.140
Поени од реакции
5.894
Хаха, се читаш ли што пишуваш бре?

Сакаш да ми кажеш дека треба да ги толерираат како што ние ги толерираме љочките?

Шо мајка бара НАТО војник на другата страна од светот, особено кога веќе беа договорени дека нема да се пикаат во Украина? Дали имаш Руски војници во Мексико?

Ова што ти го кажуваш е следното: јас ти доаѓам и ти се паркирам со приколка пред портата, ти се мочам на оградата и ти вадам шипка по шипка секој ден, од ден на ден почнувам да ти влегувам во дворот, па да ти користам вода од чешма, па струја, па полека да ти се вселам во куќата, па ти ги тероризирам и шамарам сите по дома, и ти треба да ме толерираш и викаш фала за тоа?

Секоја нормална држава би реагирала така во случај на тоа што го прави НАТО, би се зачудил ако воопшто им остават читава инфраструктура до крај на војната.


Заеби, не вреди да се објаснувам...
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
Можете до утре да зборите за неспособноста и корупцијата на армискиот врв. Можете до утре да беседите за никаквата логистика на Руската армија. До утре за лошата тактика и менувањето на целите како се одвиваат настаните на терен. Ама пред една работа ќе молчите засекогаш, а тоа е фактот на обединувачката моќ на Господин Господин Владимир Владимирович. На него му успеа нешто што не му успеа на ниту еден политичар во Македонија. Успеа по една капа во своја закрила да ги стави и шарени и еднобојни и секакви други револуционери и партизани. Братска крв се пропљука овие 30 години за разно разни груевци бранковци заевци и љубчовци, за денес да ја видиме моќта на љубовта помеѓу некогаш завојуваните страни. Е за тоа ќе ќутите сите кога ќе се спомне неговото име, а!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Ама ко си будала што си отишол во Австралија кој ти е крив. Во таква земја со типично западњачка репресија и автоцензура не ти одам. Златна Самара да ја видиш во тие панелаците блокови, па ко ќе фати едно чисто сиво небо со месеци. Ама многу се насанкавте на западна пропаганда дека таму е мед и млеко и сеа цацко ви е крив неможете ни Р да кажете.

Значи русите не се освестен народ, со тоа да идам како аргумент. Ок батка фала, гледаш не беше тешко.
zlatna samara... plaza na volga bolja od zlatni pesoci ili bilo koja u njemacka, polska ili toa baltikot sto skokaat non stop.

images.jpeg

aj toa ama raketi se pravat tamu ne e samo lada... tehnologija sto prosecen zapadnjacki sluga nikad nema da vidi... eve ti use nekoja fotka da se falis po kafanite i ne dosagaj poveke.

IMG_20180616_125955.jpg
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.744
Поени од реакции
4.419
zlatna samara... plaza na volga bolja od zlatni pesoci ili bilo koja u njemacka, polska ili toa baltikot sto skokaat non stop.



aj toa ama raketi se pravat tamu ne e samo lada... tehnologija sto prosecen zapadnjacki sluga nikad nema da vidi... eve ti use nekoja fotka da se falis po kafanite i ne dosagaj poveke.
Тоа тоа! Надалеку прочуената Самара плажа на Волга. Еднаш бев викам ова Phi Phi ли е или очиве ме лажат? Па уште ракета у сред населба ко Автокоманда, дали може некој да побара повеќе од тоа? Ама не, ќе одиме ние Перт, Мелбурн, гнасна Авсралија со кенгури, не одвлечкаа на сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom