Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Не те потсеќа на раселувањето на македонците 2001ва кога исто вака ни упаднаа терористи?

Или не ти одговара на наративот?
Не се аналогни настаниве. Не се споредуваат.
Дарче зашо размислуваш за транџи у 12 на полноќ на сабота вечер, додека си на факултет? (n) (n)
На факултет сум од понеделник до петок, а викенд сакам да го зезам Едмондот. :kuracc:
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Можеше и полошо пример трактор да помине и да ги шлепа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Рибар нема извештај за фронтот во Херсон од 20 октомври :D

Изгледа јако му оди таму.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.324
Поени од реакции
31.188
Исклучен е интеренетот, и активен џеминг на базични телекомуникации... Од една страна саботерите и кодишите се изолирани од предавање инсајдерски информации за движењата и активностите на руската војска, ама од друга страна известувачите немаат информации. Може и им е кажано во периодов да не известуваат од тој регион, осетлив период е (секако нема тенеќе да го спречи да се кези како да разбира нешто).
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Или не се дешава ништо вредно да се каже можда.
И јас си велам така.
Автоматски споено мислење:

Исклучен е интеренетот, и активен џеминг на базични телекомуникации... Од една страна саботерите и кодишите се изолирани од предавање инсајдерски информации за движењата и активностите на руската војска, ама од друга страна известувачите немаат информации. Може и им е кажано во периодов да не известуваат од тој регион, осетлив период е (секако нема тенеќе да го спречи да се кези како да разбира нешто).
Ами како дојде Рибарот до информации за бомбата во центарот на Херсон, ако е се исклучено :D

 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.324
Поени од реакции
31.188
И јас си велам така.
Автоматски споено мислење:



Ами како дојде Рибарот до информации за бомбата во центарот на Херсон, ако е се исклучено :D

Upload-ирано од евакуиран цивил? Војник ротиран назад во цивилизација? Итн, итн... Ајде, дури и ти имаш до толку фантазија и разум. Или не? :)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
И јас си велам така.
Автоматски споено мислење:



Ами како дојде Рибарот до информации за бомбата во центарот на Херсон, ако е се исклучено :D

Тенеќе јас знам зошо нема ништо, Го освоија сабајле Херсон, вечерва се очекува и Севастопољ да падне, тогаш ќе има снимка од транџито кај што го крева знамето на украина и тоа со виножитото.
Сабајле има молк да биде…
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.383
Поени од реакции
12.092
Гарант сака да го предаде Путин и да дигне бело знаме. Ах, мамата.
Тоа само поединци од форумов го знаат и вработените во Белингат или како им беше тоа бугарското аналитичко дувло :pos:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.400
Поени од реакции
36.334
И Финците не ја апдејтираат скрибл мапата кај Херсон. По се изгледа сега за сега нема ништо.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Не те потсеќа на раселувањето на македонците 2001ва кога исто вака ни упаднаа терористи?

Или не ти одговара на наративот?
Ме потсеќа наративот и начинот на борците за слобода пред 5-6 години каде продолжија со истото да ја бранат нивната партија , со вадење наслови само и надвор од контекст. Најверојатно или не си разбрал или се пронајде. Истите оние што сега ги хвалоспеваат терористите дека не влечат накај ЕУ и трпат шамари од нив.
Тенеке не е од тие ама потсеќа на едно такво време.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

Неписмениве сами уништија повеќе авиони и хелихоптери од што им соборија Украинците :pos: Тоа само покажува колку ,,добри" се технолошки сухоите и ,,спремноста" на руските пилоти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom