Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
D

Deleted member 53418

Гостин
Кој го фатил возот на време се спаси од мобилизација кој не ќе војува, толку едноставно е. А тој што не искусил може само да пишува по нет.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.399
Поени од реакции
36.334
Разбивање на Украинска колона кај Борислав, бегство назад на украинците и многу уништена опрема.


Кое срање е бој на отворено поле кога те чисти артилерија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Химарсите сношти. И мостот е онеспособен и понтонскиот мост.

 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.381
Поени од реакции
12.087
Ally Versus Ally: America, Europe, and the Siberian Pipeline Crisis https://g.co/kgs/hdDY6Z

Убава книга. Интересен автор. Малце поразлични времиња.
Интересна изјава даде истиот автор како дел од политичката гарнитура на САД. Буди многу сомнежи кој стои зад дигањето во воздух на два клучни гасоводи кон Европа. Ако не само директно, лесно преку трета страна.
Но тоа им била и ќе им биде политиката. И не само тој. Кондолиза Рајз самата си присна која им е политиката.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.177
Поени од реакции
4.818
Тесла произведуа по 900 000 возила на годишно ниво.
Фолксваген произведува 11 000 000 возила на годишно ниво.
Тојота произведува 9 500 000 возила на годишно ниво.
Колку е просечната цена на возило продадено од Фиат, Тојота, а колку на возило продадено од Тесла?
Чие производство и продажба се зголемува за 50% секоја година (колку возила продаваше Тесла пред 3 години, колку оваа година?), а чие не?
Кои од овие компании, Фолксваген, Тојота, Фиат, произведуваат и продаваат соларни панели, батерии, софтвер за автоматско возење, станици за полнење и сл.?
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Омилен сум ти на граница со опсесија :icon_lol:
Ништо чудно да си и нечиј втор профил некако стилов на пишување ми е познат :icon_lol: изгорен си да ме дискредитираш штета е само што неможеш еден муабет да побиеш па мора вака да се правиш дарче:icon_lol:
Не си ласкај, обичен дворски шут си, рутински те бричам ( а и сите други). Забава за цела тема си.

Не втор, неколку профили вртам, рубљите на Господинот Путин мора да се заработат.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Омилен сум ти на граница со опсесија :icon_lol:
Ништо чудно да си и нечиј втор профил некако стилов на пишување ми е познат :icon_lol: изгорен си да ме дискредитираш штета е само што неможеш еден муабет да побиеш па мора вака да се правиш дарче:icon_lol:
Не можеш ти без мене признај си. Идол ти сум. :kuracc:
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Screenshot_20221021-155013_Chrome.jpg

Значи најавува нешто што тие ќе го
направат и притоа Русија да биде обвинета. Класично зелено. И пази, вика сите организации мораат да имаат силен одговор ако Русија ја рокне браната затоа што тоа е еквивалент на користење на нуклеарно оружје. :pos:
А заборава дека многу држави надвор од Западот нема секогаш да го имаат неговиот наратив дека Русија е терористот кој уништува брани, нуклеарни централи. Како и да е, Русија и нуклеарка да употреби врз Украина, НАТО со прст нема да помрдне освен ако е во прашање Вашингтон, а камоли па некакво разнесување на брана што укронацистите ќе го сторат.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не си ласкај, обичен дворски шут си, рутински те бричам ( а и сите други). Забава за цела тема си.

Не втор, неколку профили вртам, рубљите на Господинот Путин мора да се заработат.
Какви рубљи баки кој би ти платил за вакви глупости
Не ми делува ко да ви е забавно редовно тантруми добивате
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.179
Поени од реакции
81.263
За Лада да не имаш некоја статистика ваква? Пошто Елон може гомна да јаде за нив и нивната технологија нели? Земи удри си сам еден бан после овие глупости жити се. Елон бил само ПР :facepalm:
фан факт

Лада Нива подолго ќе трае од било која Тесла, Тојота, Ровер...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom