Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
каква врска има тоа со темава тенеќе? Темава не е за туризмот во Русија.
Русија повеќе не е нормална држава, затоа што досега пробуваа да претстават дека се е во ред и нормално. Сега се повеќе ќе се прфрлаат на воена економија.
Автоматски споено мислење:

Кога војната ќе заврши Германија нема да постои.
Не знам, во моментов муабетот е дека Русија можело да не постои ако не победи. И тоа од руски извори е ова.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ова поништува не е стечај по тебе :D

Престанува да постои толку.
Не е, стечај да е значи престанување со фукнционирање и распродажба на се што има за да се исплатат каде должи. Ова значи уште покомплексна бирократија на и така комплексниот бирократски систем од комунизмот со префрлање во министерство за економија. Барем ти како возрасен треба да знаеш што е стечај или тебе и блиските сте едни од ретките што не ги искусивте придобивките од комуњарската приватизација? Јас од мали нозе сфатив што значи стечај.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Не е, стечај да е значи престанување со фукнционирање и распродажба на се што има за да се исплатат каде должи. Ова значи уште покомплексна бирократија на и така комплексниот бирократски систем од комунизмот со префрлање во министерство за економија. Барем ти како возрасен треба да знаеш што е стечај или тебе и блиските сте едни од ретките што не го искусивте придобивките од комуњарската приватизација? Јас од мали нозе сфатив што значи стечај.
Бате јас од 1995 година работам исклучиво приватно. Во никаква приватизирана фирма немам ниту работено, не пак да сум имал јас или моето семјество
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Бате јас од 1995 година работам исклучиво приватно. Во никаква приватизирана фирма немам ниту работено, не пак да сум имал јас или моето семјество
И не сфати дека стечај е кога фирмата веќе е толку у минус, неможе да фукнционира и должи на секаде се става во стечај се продава тоа што има, се раздолжува колку што може на доверителите и тоа е тоа. Овде имаш укинување на самостојност со најверојатно кратење на неколку раководни фукнции и префрлање на се во некое министерство. Ова стечај е?
Не дека има туризам веќе Русија ако е и имала ама добри сте со објавување на некој си наслови што звучи интересно.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.722
Поени од реакции
8.761
Не знам, во моментов муабетот е дека Русија можело да не постои ако не победи. И тоа од руски извори е ова.
Има у математиката една област поврзана со логика, тавтологија....а ако си учел нешто околу електроника си сретнал логички кола. Си бегал од часови околу ова, и сега употребуваш емоции у математика, тоа е исто како со гзот да отидеш на место кај што некои курови мерат.
Русија пре ќе ја претвори Украина у нуклеарна прашина пред да капитулира на било кој план. Ма да тоа сценарио е далеку од остварливо затоа што ќе испоумрат украинците зимава од студ и глад.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
И не сфати дека стечај е кога фирмата веќе е толку у минус, неможе да фукнционира и должи на секаде се става во стечај се продава тоа што има, се раздолжува колку што може на доверителите и тоа е тоа. Овде имаш укинување на самостојност со најверојатно кратење на неколку раководни фукнции и префрлање на се во некое министерство. Ова стечај е?
Не дека има туризам веќе Русија ако е и имала ама добри сте со објавување на некој си наслови што звучи интересно.
Чим толку ти менува, добро ја укинува фирмата, не оди под стечај.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Од тоа што видов викам ај да гуглам. Од тоа што има на гугл е дека се поништува и сите фукнции и тела се префрлаат во министерството за економија. Ама да вака појако звучи.
Обично не проверувам дека си човек од доверба што нема потреба да става линкови, сега само сакав да видам што е толку бомбастично.
Ххахахахахаххахахахахаха, очигледно слабо си го читал господинот тенеќе :pos:

Ако навистина сакаш да не се разочараш треба: да не го читаш, да немаш очекување за поголема точност од 0.01%, да не си во трезвена состојба.

Редит и твитер со исечени 2 секунди од било кое видео се source of truth за глупостите што ги лупа тука, спремен е да ти ги нуди како доказ наспроти анализи од луѓе кои живеат и дишат за тоа што го работат.

И кога не му одговара си тера магарето со неповрзани глупости и спамање, еве уште го чекам да напише предвидување за мастер планот на украинската војска која ќе ги здроби Русите.
Предвидувањето му има голема шанса за позитивен исход, особено после фактот дека се чисти просторот од цивилното население ;)
Спремај се да гледаш голема победа, од тие 100-150 илјади ако останат живи 20000 ќе треба да станат најголеми верници.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Ххахахахахаххахахахахаха, очигледно слабо си го читал господинот тенеќе :pos:

Ако навистина сакаш да не се разочараш треба: да не го читаш, да немаш очекување за поголема точност од 0.01%, да не си во трезвена состојба.

Редит и твитер со исечени 2 секунди од било кое видео се source of truth за глупостите што ги лупа тука, спремен е да ти ги нуди како доказ наспроти анализи од луѓе кои живеат и дишат за тоа што го работат.

И кога не му одговара си тера магарето со неповрзани глупости и спамање, еве уште го чекам да напише предвидување за мастер планот на украинската војска која ќе ги здроби Русите.
Предвидувањето му има голема шанса за позитивен исход, особено после фактот дека се чисти просторот од цивилното население ;)
Спремај се да гледаш голема победа, од тие 100-150 илјади ако останат живи 20000 ќе треба да станат најголеми верници.
Море се зезам. Сигурно дека ќе верувам на некој што во почеток тука веруваше во духот на киев и овде само постира без извор и на другите бара одма извор да се види од каде е :pos:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Уште сега можам да ја предвидам следната дијагноза на добар дел на дискутантите на темата.

Путин е договорен со американците заради (вметни овде било каква глупава теза што може да помини, сервирана од донбас девушка) :D

И ај доста е оти ме фативте во лага, не е стечај туку престанува да постои фирмата. Не сум релевантен веќе.
 
Член од
28 февруари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
90
Уште сега можам да ја предвидам следната дијагноза на добар дел на дискутантите на темата.

Путин е договорен со американците заради (вметни овде било каква глупава теза што може да помини, сервирана од донбас девушка) :D

И ај доста е оти ме фативте во лага, не е стечај туку престанува да постои фирмата. Не сум релевантен веќе.
Русите се сега туристи, еве доаѓаат накај вас.... прво Украина да ја разгледаат, по после у Полска ќе поминат. Стара маршрута враќа носталгија. 30 години ви немаат одено на гости. :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Уште сега можам да ја предвидам следната дијагноза на добар дел на дискутантите на темата.

Путин е договорен со американците заради (вметни овде било каква глупава теза што може да помини, сервирана од донбас девушка) :D

И ај доста е оти ме фативте во лага, не е стечај туку престанува да постои фирмата. Не сум релевантен веќе.
Топло, топло....знаев дека има останато уште троа логика во тебе ;)
Тенеќе, како плачеа твоите демократи во САД ко победи Дончо? (да ти поможам, Руски хакери му помогнаа да дојде на власт)
Е пак следува републиканец на чело од таа држава, само што овој пат ќе биде поубедливо. Ај погоди што ќе се случува со реториката кон Русија, и санкциите после тоа :D

Туку дај кажи си кој е мастер планот дури не почнале да праат партали, да те пишиме во историјата како најдобриот воен аналитичар :D
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Топло, топло....знаев дека има останато уште троа логика во тебе ;)
Тенеќе, како плачеа твоите демократи во САД ко победи Дончо? (да ти поможам, Руски хакери му помогнаа да дојде на власт)
Е пак следува републиканец на чело од таа држава, само што овој пат ќе биде поубедливо. Ај погоди што ќе се случува со реториката кон Русија, и санкциите после тоа :D

Туку дај кажи си кој е мастер планот дури не почнале да праат партали, да те пишиме во историјата како најдобриот воен аналитичар :D
Добро бе, кај ти е логиката?

Ако учествува Трамп ( а само тој ќе ја смени политиката кон Русија) повторно ќе ги наместат изборите Демократите и ќе победат.

Со друг републиканец ќе биде иста политиката кон Русија. И ова е муабет за 2024 година.

Сега се мидтерм, каде демократите здраво ќе го попушат, иако со местење на изборите можи и ќе го задржат Сенатот.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.875
Добро бе, кај ти е логиката?

Ако учествува Трамп ( а само тој ќе ја смени политиката кон Русија) повторно ќе ги наместат изборите Демократите и ќе победат.

Со друг републиканец ќе биде исто.

И ова е муабет за 2024 година.

Сега се мидтерм, каде демократите здраво ќе го попушат, иако со местење на изборите можи и ќе го задржат Сенатот.
А кој вика дека само демократите знаат да местат избори?

Кој е другиот републиканец кој би терал иста политика?

И ако го изгубат сенатот ќе се сменат работите.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
А кој вика дека само демократите знаат да местат избори?

Кој е другиот републиканец кој би терал иста политика?

И ако го изгубат сенатот ќе се сменат работите.
Ќе видиме.

И за Италија се радувавте дека многу ќе се сменело ако победи крајната десница, па гледаме што направи прво Мелони. Му се јави на Зеленски да му изрази поддршка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom