Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Се тргаат цивилите од левата страна на Дњепар за да се создаде огромен мостобран за понатамошно ослободување на Украина во јужниот правец.
Фашистичките немани ќе се обидат да го поплават тој дел за да го спречат создавањето на таа база на левата обала кој ќе биде клучна за понатамошно ослободување.Сепак сето тоа се тактички маневри за да се сокрие вистинскиот правец на напад на руската ослободителна армија.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
IMG_20221019_093507.jpg

Сергеј Суровкин -Јас нема да жалам да жртвувам повеќе руски војници во војната со фанатиците вооружени од НАТО.
Ние имаме доволно сили и средства сака донесеме Украина до полна капитулација.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
И ти @PIRATIC куре те снема нешто? Што правиш, како си? Колку Доритоси собори? :kuracc:
Što voopšto me zanimavaat vašite prazni diskusii ovde koi si gi vodite vo eden zatvoren krug ... Muabeti od tipot jas tebe vojvodo, ti mene serdare... Nego ostaj doritosite, kako e tamu dole na frontot... Kolku drva osvoija Rusite vo okolinata na Bahmut... :D
Автоматски споено мислење:

ja mislam za godina dena ke gi zazemat i Odesa i Harkov..
Samo ušte Bahmut da padne i gotovo avtomatski pagjaat i tie gradovi što si gi spomnal !
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Искрено не верувам на гласините што идат од Русија, ама јако ќе биди ако Путин денеска прогласи воена состојба на цела територија и ги затвори границите. :D
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.777
Поени од реакции
8.870
Искрено не верувам на гласините што идат од Русија, ама јако ќе биди ако Путин денеска прогласи воена состојба на цела територија и ги затвори границите. :D
Русија е у војна со НАТО и како ќе ескалира ситуацијата така ќе треба да се адаптираат. Не е лошо воена обука и вежби на цело население. Како и работа на воената индустрија 24/7 посебно у делот на нуклеарно вооружување.
Автоматски споено мислење:

Gambit fail
Изгледајте неколку минути, го стартував од 5:28 иако и цело видео не е лошо да се изгледа.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900
Прегледај го приврзокот 348789

Сергеј Суровкин -Јас нема да жалам да жртвувам повеќе руски војници во војната со фанатиците вооружени од НАТО.
Ние имаме доволно сили и средства сака донесеме Украина до полна капитулација.
Нема да жртвува, а не не жали да жртвува.

Вика не сака да жртвува. Јас не сакам повеќе да жртвувам... така го разбирам. Може сум грешка. Ти боље би знаел.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.458
Поени од реакции
81.900

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
Абе со Бајрактарите шо се деси,заќутеа нешто
 

Kajgana Shop

На врв Bottom