Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.353
Поени од реакции
18.243
Kako zakluci deka sum naljuten ili navreden ziti se :cautious:.
Еми ме оставаш само на seen на постовите, па тефлон ме нарекуваш во разговор со други.

Некако ме избегнуваш, можеби разговорот со мене не те исполнува, како што те исполнува Шекспир. Тој кога ќе се појави одма си тука за него да му правиш муабет.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.953
Поени од реакции
26.627
@teneke како мало дете си, или не тролаш сите. Ако веруваш во глупостите што ги пушташ, длабоко ќе ме разочараш. Ама пак мислам дека за инает пушташ, пошто те зезаме.
Автоматски споено мислење:

Најинтересно ќе биди кога после ударите со претпоследните ракети од резервите, ќе тргне офанзиватa со т34 :)

Слушнале Русите дека биле ефективни против нацисти. Следно очекувам од тебе каќушите да ги објавиш, сеуште успешно го кријат Русите тоа тајно оружје.
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.177
Поени од реакции
32.275
Овие не се од Пригозин, овие ќе бидат во регуларна армија :pos:

Воедно

Абе тоа е за веста од претходно, за тој рускиот гувернер од Херсон, знаеш тој ... кога се повлекуваме ние одиме напред...
Абе јас се обидов иронично (и суптилно) да ти посочам дека немаш извор за регрутирање на затвореници, да се корегираш.
Ќе мора несуптилно И ГЛАСНО ДА ТИ КАЖАМ ДЕКА НЕ ПОСОЧИ ИЗВОР ЗА РЕГРУТИРЊЕТО НА ЗАТВОРЕНИЦИ ВО РЕГУЛАРНА АРМИЈА.

Се извинувам, ми се заглавил caps lock-от на тастатурата. :unsure:
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Еве еден поголем... Дрон.
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.353
Поени од реакции
18.243
@teneke како мало дете си, или не тролаш сите. Ако веруваш во глупостите што ги пушташ, длабоко ќе ме разочараш. Ама пак мислам дека за инает пушташ, пошто те зезаме.
Автоматски споено мислење:

Најинтересно ќе биди кога после ударите со претпоследните ракети од резервите, ќе тргне офанзиватa со т34 :)

Слушнале Русите дека биле ефективни против нацисти. Следно очекувам од тебе каќушите да ги објавиш, сеуште успешно го кријат Русите тоа тајно оружје.
Не знам за што те тролам, иначе еве видео од Гувернерот на градот Херсон, кај што ги моли русите.



Иначе кој верува како мало дете еве го мостот, гледај како врват возови :D

 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.379
Поени од реакции
4.518
Лаже народ, овој е под тотална контрола на јенките. Ќе се ебе у уста ако му кажат, глуми само исто како Вучиќ. Искалкулирале јенките дека народот таму не е лесен за манипулација па им треба вакви властодржци, кои ќе им мачкаат очи.
Повеќе е од очигледно дека последниот колку-толку саглам прецедник на некогашната држава Франција, Жирак, е мерна единица за вреднување во однос на последиве Француски претседатели, попут ликов или попут Франсоа Олан, кои ги преспаа своите мандати, а Франција стана арапско-африканска колонија насред ЕУ.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.177
Поени од реакции
32.275
Иначе кој верува како мало дете еве го мостот, гледај како врват возови :D

Ова е 24 часовна снимка?
Или 40тина секунди, а тенеќе? Пошто ако сега гледаш како го поправаат мостот, дали си сигурен дека пред и потоа нема минуваат возови? Оштетувањето може да биде само 100% и 0%? Не може биде некаде помеѓу? Не може физичко поминување да е можно, ама и да има поправки да се довршат?

Најпосле има видео снимка од воз како поминува на оштетениот дел, истата вечер на денот кога се деси нападот. Ама тоа е неверојатно, кромидот што го м'сла тенеќе е поверојатен.


Еве уште нешто, како за тебе. Зеленски на должност:
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
не бе еве ја фабриката спремна пука :icon_lol: и машиниве ганц нови, баба ги возела :icon_lol:

Не шири дезинформации, видеово е од четерес осма!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.466
Поени од реакции
22.433
Еми ме оставаш само на seen на постовите, па тефлон ме нарекуваш во разговор со други.

Некако ме избегнуваш, можеби разговорот со мене не те исполнува, како што те исполнува Шекспир. Тој кога ќе се појави одма си тука за него да му правиш муабет.
Si pomislil deka na rabota sum, vo guzva, vozam itn itn.
A ako sakas tretman ko pederceto , slobodno kazi. Jas od postovanje vaka nezno so oset so bi rekle.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:
Abe ovie ko na zaebancija si ja zedoja rabotata a ne ko vojna da e :cautious: .
 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.601
Поени од реакции
36.554
Русиве ако направат масовно производство на тие дроновите доритоси ќе им биде добитна комбинација.

Во најмала рака ќе се троши скапа против авионска опрема против нив.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.913
Поени од реакции
41.142
Шо би рекол Еди, со тие дроновите ко сомови ги фаќаат. Еден миг 29 паднал обидувајќи да погоди еден дрон, друг пак навлекол су-27 или су-24 и руско пво го соборило.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Русиве ако направат масовно производство на тие дроновите доритоси ќе им биде добитна комбинација.

Во најмала рака ќе се троши скапа против авионска опрема против нив.
Веќе работат на тоа ама дека изгубиле Украинциве Миг за тие дронови е крајно дебилно...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.150
Поени од реакции
36.325
ти бе греву од кај излезе :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


не бе еве ја фабриката спремна пука :icon_lol: и машиниве ганц нови, баба ги возела :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Како беше онаа не е цел свет европа :icon_lol:
Кина, Русија, Индија Пауерренџерс вс Западните сатанисти
Па и овие иранциве педери едно зеленко не стегнавте маме ви ебам а толку промет ви направија луѓето со дроновите :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 348055
Абе истите вие пред некој месец пишувавте дека тенковите не ги бива за модерно војување :D
lol, ова ако се патриот ракети им пратиле едвај 15 комада :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.878
Поени од реакции
23.757
Абе истите вие пред некој месец пишувавте дека тенковите не ги бива за модерно војување :D

lol, ова ако се патриот ракети им пратиле едвај 15 комада :D
10ce... inflacija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom