Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Извор самото МО на Киев. Али кога не оди по наративот, паѓа склопката за размислување и хехенца се ставаат.
Штом ловци употребија изгледа немат лек за дронојве.

Изгледа дочекавме да видиме навистина гејм чејнѓер . Само на спортивната страна е. Ај сега немачкиов ирис ќе среди работа. Како тргнало и Iron Dome ќе им го рентаат.

Ја знам што е лекот. А тоа е Тенеќе, тој веб девелоперот што работи за фирма од воената индустрија и Светс Дебрца треба да ги ангажираа како гејм чејнѓери :pos:
гледаме гејм чејнџер невиден еве харковско го вратија русите накај киев итаат :icon_lol:
интересно е што е за вас гејмчејнџер технологија што западот ја има од рани 90ти а русија реши да влезе во 21ви век вчера
детски радости за дрон ирански :pos:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
не јас се смеам оти на моето постирање википедија линк истиве фаци се скапаа од смеење а сега постираат линкови од википедија :icon_lol:
Искрено што и да постираш за смеење е, така да без гајле постирај си, мислиш некој те сфаќа сериозно? Како некој веродостоен извор на инфо?
Да речеш Добро утро сабајле ќе гледаме во небо да се осигураме.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.468
Поени од реакции
3.200
не јас се смеам оти на моето постирање википедија линк истиве фаци се скапаа од смеење а сега постираат линкови од википедија :icon_lol:
Ааа океј пошто не ја пратам нешто посебно темава,кога читам за нуклеарки трчам накај вц со светлосна брзина да се олеснам од страв...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Искрено што и да постираш за смеење е, така да без гајле постирај си, мислиш некој те сфаќа сериозно? Како некој веродостоен извор на инфо?
Да речеш Добро утро сабајле ќе гледаме во небо да се осигураме.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
ти бе греву од кај излезе :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Можеби треба на сервис во САД да ги пратат, они имаат фабрики. Гледав како од резерви зарѓани абрамс ги средуваа за во Ирак
не бе еве ја фабриката спремна пука :icon_lol: и машиниве ганц нови, баба ги возела :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Како беше онаа не е цел свет европа :icon_lol:
Кина, Русија, Индија Пауерренџерс вс Западните сатанисти
Па и овие иранциве педери едно зеленко не стегнавте маме ви ебам а толку промет ви направија луѓето со дроновите :icon_lol:

Fe5SiT1XoAMMF_E.jpg
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
ти бе греву од кај излезе :icon_lol:
Автоматски споено мислење:


не бе еве ја фабриката спремна пука :icon_lol: и машиниве ганц нови, баба ги возела :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Како беше онаа не е цел свет европа :icon_lol:
Кина, Русија, Индија Пауерренџерс вс Западните сатанисти
Па и овие иранциве педери едно зеленко не стегнавте маме ви ебам а толку промет ви направија луѓето со дроновите :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 348055
Добро де, русија нема тенкови, ја разбрав поентата, ај сеа легни си :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Но сигурно повкусен од Бугарски кур под биро за папириќи.
Аи РИКИ си пробал ти па знаеш каков вкус има Бугарски кур..Браво бе Рикица се гледа дека си напреден деЧкоо . :pos: :pos:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Од лани е гејмчејнџерот, само што цитро сега го видел. А и гарант не знае ни од која земја ова го лансират русите :pos: :pos:
Руско е 100% немора никој да ми каже таква техника само рус може да створи,а за датум незнам,видеото е ново,може и од лани да е нз.
Автоматски споено мислење:

Ти ваков пиеш, или кока кола?
Не фала :pos:
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Руско е 100% немора никој да ми каже таква техника само рус може да створи,а за датум незнам,видеото е ново,може и од лани да е нз.
Како ново кога си пишува дека е прикачено мај 2021 на јутуб :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom