Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.795
Поени од реакции
31.739
Овој ретардиран хехе менталитет многу ме нервира.

Украина ја враќаат во 19 век, милиони Украинци ќе станат бегалци зимава, од оние што ќе останат многумина ќе смрзнуваат и ќе гладуваат.

Но тоа е во ред, поважно е дека нема Мекдоналдс во Москва.

Ова како на Симпсонс... „ХАХА, ЌЕ ИДАМ ДА ЈАДАМ КОМПИР, ХААХАА!!!“


(oк ова не е Симпсонс, ама сепак)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Кој трупаше најмногу злато на светот од 2014 наваму?

Кој плаќа во злато од 4 февруари наваму?

Санкциите не работеле :pos:
Ете гледаш како знаев. Тежок удар за Русите. Од ко им снема ракети и тенкој пролетоска, сега со златово кизнај како ќе опстанат како држава.
Автоматски споено мислење:

Нема толку комиње, ќе мора да прави препеченица (што е добро). Но како што стојат работите ќе мора да прави и препек на препеченица, и препек на препекот (на препекот). :)
Или тоа или ќе се преориентира, како за Трамп и ковидот.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.682
Море како цената на златото?
Паѓа во време на силна инфлација?

Да ви кажувам или си знаете зошто е тоа така :D
Дај баш повеќе инфо за златово, јас колку што гледам ова е твоја измислица, ма да можеби и сум грешка
gold.png
top-gold-countries.png
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.399
Путлер и денес не му дава мир на Зеленски. Тој мост зеленио скапо ќе го плати по се изгледа.
Путин не поштуе празници па бомбардира, бомбардира...стварно, некултурно од негова страна...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Како што гледаш од графикот, јас сум во право. Цената од 24 февруари паѓа.
Како што гледаме на графикот, иста е ситуацијата како со ракетите, малце подраматична.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.795
Поени од реакции
31.739
Дај баш повеќе инфо за златово, јас колку што гледам ова е твоја измислица, ма да можеби и сум грешка
Демек не заебава зошто цената на златото не скокнала како што се предвидува(ше)... Само што економскиве срања тек започнуваат (дајбоже да грешам) а Тенеќе во случајов ти е како оној вицот со ликот кој скокнал од стокатница и на секој спрат си викал „so far, so good“ (Тенеќе сега е некаде на 60ти спрат во паѓање, а и ние со него)
 

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
325
Поени од реакции
396
кизнај како ќе опстанат како држава.
Ќе печат ракија,оваа година ќе има добра цена а општо познато е дека русите ги бива ,стара традиција е кај нив печење на ракија.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.582
Поени од реакции
23.144
Овој ретардиран хехе менталитет многу ме нервира.

Украина ја враќаат во 19 век, милиони Украинци ќе станат бегалци зимава, од оние што ќе останат многумина ќе смрзнуваат и ќе гладуваат.

Но тоа е во ред, поважно е дека нема Мекдоналдс во Москва.

ne e samo mcdo, nema ni ikea.... strasno
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.399
Како што гледаш од графикот, јас сум во право. Цената од 24 февруари паѓа.
Што е тука ново ако цената расте или паѓа, кога таа промена се случува и без војни, туку е последица од манипулациите кои Лондонски Сити ги прави по берзите?

А тоа што златото паѓа токму сега, кога Русија удира јаааако, тоа е само уште една берзанска манипулација со златото, со цел да и‘ се зададе уште еден удар на Русија, која пред војната трупаше злато (како и Кинезите), врзувајќи ја својата валута за златна подлога, или користејќи го златото како платежно средство, на место доларот.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.253
Поени од реакции
3.125
Конечно на Русиве им дојде паметот изгледа..
2-3 недели вакво ракетирање на критична инфраструктура и во рок од 2 месеци сами Украинциве ќе го рушат од власт зелениот наркос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom