Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Realno Putin moze da pravi sto saka mu e gajle za vnatresen pritisok. Koj pritisok? I do sega bea brutalni celi gradovi se sruseni. Tuku koj kolku umee. To e.
Срушените градови, освен Мариопол се исчистени од цивили и претворени во тврдини последните 8 години, во западните градови не е ни чепната цивилната инфраструктура, таму беше насочена најголемата критика врз Путин.

Сега веќе ќе добие бес ако не делува… а кој и да дојде после него, нема да биде баш сентиментален.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.095
Поени од реакции
4.283
Како само умоболните Американци имаат информации дека Путин се спремал да фрли нуклеарки?
Кина се граничи со четири нуклеарни држави, па досега не чувме да лелека, и тоа со една нема дефинирано граници, и со нив си разменија тупаници, камења и стапови, па не посегнаа со нуклеарни проектили една кон друга, ни со хемиско, ни со биолошко оружје, што не може да се рече и за овие тавтабити од САД.
Руската армија поседува конвенционално/ракетно оружје со голем домет и разорна моќ, лансирано од копно, од/под море и од воздух, така да ракетирањето на Украина со нуклеарки не е некое мудро решение...

А последиците од нуклеарен удар, колку и да е ограничен, се општо познати, така да не ја разбирам желбата за користење на такво оружје...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Добро како и што напишав сабајлево, Путин успешно ја смирува својата куртонска легија, со минимизирање на штетата. Воедно и тргање на дискусијата од тоа како се случило, карактеризирајќи ја само како терористички чин.

:)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Тие ја замислуваат нережимската власт како:

ЛЏБТ секс и бракови, посвојување, лижење, фелацио итн
Педофилија во невидени размери
Вазалство до бескрај
Ропство и поробување
Тоа што ќе рече НАТО, го земаат здраво за готово.
ЛЏБТ во војската и полицијата итн.
Па редно је и Раша да се мало попеде*4и... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.095
Поени од реакции
4.283
Ај што е оштетен има и психолошки ефект.

Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
Да, има...може да предизвика гнев кај Руската армија па истата да распали по Украина со сета своја сила.

Незгодно, нели?...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Добро како и што напишав сабајлево, Путин успешно ја смирува својата куртонска легија, со минимизирање на штетата. Воедно и тргање на дискусијата од тоа како се случило, карактеризирајќи ја само како терористички чин.

:)
Пуштиле некое кранче да ја опрај пругата... :masa:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Педофилијата, ЛЏБТ, инцестите, се повеќе од 90% застапени и во седиштето на ЕУ/НАТО и тоа овие сакаат да го воведат секаде. Тоа се тие "западни вредности". "Вредности".
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.510
Поени од реакции
22.990
Kano WTC aj sto e 50 godini postar tuku da vidam dve avioni da roknat vo mostot sto ke ostane vo delot kaj sto e manato. Inace kolku sto znam WTC padna od visokata temperatura pri pozarot sto sekako e posledica od udarot na avionite.
taka e padna... kako kula od karti.

ovde imase napad so ekspolizivi/raketi sto i da e plus cela cisterna so nafta gorese, cela voz... pa 3/4 e veke funkcionalen a ona sto ne e ke se popravi za brzo vreme. toa e razlikata.

isto e i so kolite, kolku i da ne se moderni fakt e deka brkaat rabota i toa na sekakvi uslovi, rabotat i u sibir i na kuba i na asfalt i na zemja. isto i starite ruski frizideri ili metroto u moskva, ruskite saati, bilo sto... kolku i da ne e ubavo na izgled sepak obicno e dobro napravno i trae sto ne e slucaj so mnogu zapadni proizvodi.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Педофилијата, ЛЏБТ, инцестите, се повеќе од 90% застапени и во седиштето на ЕУ/НАТО и тоа овие сакаат да го воведат секаде. Тоа се тие "западни вредности". "Вредности".
Тие вредности доведуваат до пад на наталитетот и зголемување на морталитетот. Сакаат да го исчистат човештвото...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кому не му се допаѓаат т.н. западни вредности може да си ги тера и нека си ги тера комотно источните азијатско-талибански-шеријатско-козоје*а4ки вредности... :pijani:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.807
Поени од реакции
26.369
Добро како и што напишав сабајлево, Путин успешно ја смирува својата куртонска легија, со минимизирање на штетата. Воедно и тргање на дискусијата од тоа како се случило, карактеризирајќи ја само како терористички чин.

:)
Оваа неспособност буквално им даде на Русите предупредување за идни вакви акции. Си ја закопаа можноста што ја имаа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom