Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Сета штета на мостот ќе биде промптно (брзо) поправена, за среќа штетата не е голема; од денес сообраќаат бродови и кајчиња меѓу Краснодар и Крим, по 100 патници: според Националниот антитерористички комитет.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.728
Поени од реакции
8.767
Кој верува дека путинска русија со вакво оружје и организација како до сега има здрав и не за'рѓан нуклеарен арсенал или е луд или сам себе се лаже.
Оди на американците кажи им, они не беа до сега сигурни ама после оваа информација за рѓата ќе ги средат русите.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.098
Поени од реакции
37.026
Чек бе нели е поврзан Крим и копнено со новите територии?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.809
Поени од реакции
26.372
Од прилика руското расположение е: УДРИ.


In our option, this is basically a confirmation that Russia is going to retaliate militarily. Releasing this footage is what you call priming the public to guarantee public support for retaliation.

Pro-Russian media is furious, viewers are fuming. Emotions are strong amongst Russians at the moment. It would probably be the end of Putin — or at the very least, he’d suffer crazy political damages if he did not retaliate for this.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Треба да се бомбардира Киев. Сите мостови да му се срушат. Нека се исечат сите копнени врски во Киев.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.387
Поени од реакции
12.097
BTW

железничката пруга не е оштетена. Железничкиот сообраќај стартува од вечер.
А таа била таргет. Со оглед на тоа дека е битна за логистикта на армијата ма РФ.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
761
Поени од реакции
933
Нема да биде чудно Москва и Петербург да бидат следни на мета. Посебно за Нова Година и православен Божиќ.
Mnogu ISIS muabet
Автоматски споено мислење:

Оди на американците кажи им, они не беа до сега сигурни ама после оваа информација за рѓата ќе ги средат русите.
Kade se proizveduva WD40? Ako e zapaden proizvod sega so sankciite go nemaat Rusive... Ojde nuklearnoto oruzje, za'rgja... ROFL
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.387
Поени од реакции
12.097
Barem ovoj pat ne se krivi rusite za unishtuvanje na svojata infrastruktura kako sho samite si ja unishtuvaat nuklearnata centrala i svojot gasovod. :свиркам:
Кој ти рече?



Го шалтаат наративот дека ФСБ стои зад напдов, иако до пред само 1 час свршуваа и тврдеа дека службите на Киев стојат зад истиот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Добро е по русиве.Ја очекував цел да се сруши,знаејќи ја нивната градителска генијалност,читај фушерај,ала нашиот..сепак добро помина сега за сега мостот.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Од прилика руското расположение е: УДРИ.


In our option, this is basically a confirmation that Russia is going to retaliate militarily. Releasing this footage is what you call priming the public to guarantee public support for retaliation.

Pro-Russian media is furious, viewers are fuming. Emotions are strong amongst Russians at the moment. It would probably be the end of Putin — or at the very least, he’d suffer crazy political damages if he did not retaliate for this.
Cry bitch...cryy..:place:
Автоматски споено мислење:

Признај се разочара малце. :icon_lol:
Малце да.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Цел ден се говори за Керч-Бриџ... а никој ништо не проговори за Бахмут...
Автоматски споено мислење:

Добро е по русиве.Ја очекував цел да се сруши,знаејќи ја нивната градителска генијалност,читај фушерај,ала нашиот..сепак добро помина сега за сега мостот.
Мостот е долг околу 20км, а оштетувањата се неколку десетици метри... 50-100м !
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.455
Поени од реакции
40.323
истово типче кажа дека ова било само почетокот сабајле и тоа го пренесоа сите светски медиуми. Сега русите вика дека си го срушиле. Коксов чуда прави значи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom