Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Topla од црвените...гледај само да е понов датум на производство да не е многу стоен...
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
2.095
Прескапи се и преценети...демек ако земеш таков или варта ќе трае 10 години, смешки
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Zemav sin Topla, so 3 god garancija. 75ka so 720 udarna sila, mi izleze 4400.
Sakav da zemam Exide ama skoro 7000 izlaga, ne mi se davaa tolku pari.
Со Exide јас имав многу добро искуство, ама не беше купен во Македонија, истера скоро 7 години.
Од друга страна со Варта купена во Македонија имав лошо искуство, цркна 3 месеци откако помина гаранцијата, а за истите пари можев да купам 2 други акумулатори.
 
C

confusion

Гостин
Со Exide јас имав многу добро искуство, ама не беше купен во Македонија, истера скоро 7 години.
Од друга страна со Варта купена во Македонија имав лошо искуство, цркна 3 месеци откако помина гаранцијата, а за истите пари можев да купам 2 други акумулатори.
Искрено кај нас чисто се сомневам во квалитет на било кој акумулатор, мислам дека сите траат додека им трае гаранцијата и после се заебуваат. Со сите што сум правел муабет ми викаат дека им отишол акумулаторот 2, 3 месеци откако прошла гаранцијата.
Затоа и земав Топла, па сега како се погоди така.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
топла е уствари една од полошите опции. Мон Бат имам само добри зборови. На едната кола 4 години, кај мене 5, коска. Сега ќе видиме дали ќе ја преживее зимава.
 
C

confusion

Гостин
топла е уствари една од полошите опции. Мон Бат имам само добри зборови. На едната кола 4 години, кај мене 5, коска. Сега ќе видиме дали ќе ја преживее зимава.
Јас прашав за Монбат, ми рекоа бугарски биле, а Топла словенски.
Изборот ми беше моментално јасен. :LOL:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Јас прашав за Монбат, ми рекоа бугарски биле, а Топла словенски.
Изборот ми беше моментално јасен. :LOL:
не знам чиви се али не се лоши. Стариот топла ги фрлаше на две години, овие траат без проблем еве доста време и на мојата кола и на неговата.
 
C

confusion

Гостин
не знам чиви се али не се лоши. Стариот топла ги фрлаше на две години, овие траат без проблем еве доста време.
Бугарски се, прашав на Макпетрол. Плус пишува на нив. Можда се добри, ценовно се исти како Топла, ќе видиме овој како ќе се покаже ако не следниот ќе биде Монбат, мада мислам дека сите траат две три години макс.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.379
IMG_20220407_111806.jpg
Да имаше уште поевтин таков ќе земев.
ексајд 3.5 год истера и липса. Овај го зедов март месец па зссега арен е. Со гел биле на ѓомити.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Дали некој има пробано Duracell акумулатор затоа што фирмата произведува едни од најтрајните NIMH AA и ААА батерии во светот.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.298
Прескапи се и преценети...демек ако земеш таков или варта ќе трае 10 години, смешки
Варта ако земеш во Германија ќе иде 10 години пошто германците секогаш го продаваат "тазе".

Во МК не знаеш колку години стоел во магацин непродаден и после не работи за година дена.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom