Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.314
Поени од реакции
5.422
700 км е воздушно Скопје од Украина.

За да има Русија уште 3% повеќе територија, некој од Скопје моли Бога да се фрлат атомски бомби.

Дијагноза?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
значи ме прашуваш, и ти одговарам, ова можеш од кои сакаш извори да провериш
Прегледај го приврзокот 346845

на тоа ти се губиш и почнуваш да блебеташ па ме прашуваш за усташки единици што облекле партизански униформи и колеле? Ало друже дали си добар?
Symbolic acknowledgement of culpability over Katyn murders in 1940 signals willingness to face up to its past.

Eve Rusija goltna knedla to face up its past. A shto napravija tvoite mili USA za Hiroshima, YU, Irak kade 500 000 deca umreni od glad se isplatelo ili site ovie bivshi kolonijalni sili shto pravea niz svetot. Ama ne...tie se exeptional, neli
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.270
700 км е воздушно Скопје од Украина.

За да има Русија уште 3% повеќе територија, некој од Скопје моли Бога да се фрлат атомски бомби.
Не. Некој од Скопје само вика - не дирај мечку у пичку, а не стап да зимаш и да брцаш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.444
Поени од реакции
40.306
700 км е воздушно Скопје од Украина.

За да има Русија уште 3% повеќе територија, некој од Скопје моли Бога да се фрлат атомски бомби.

Дијагноза?
кадиров не е ваш? он вика да фрлеле една мала тактичка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.270
Никој на запад не го негира никој злостор на германците, сите гнасотии што ги направија се кажани и прекажани милијарди пати, снимани се и се снимаат филмови, а во игрите сите пораснавме тепаќи германци.
Знаеш зашто никој на Запад не го негира тој злостор? Затоа што никој не го ни знае. Рееетко кој соговорник од запад знае за ова и сите се чудат кога ќе им кажам. А треба само на Википедија да проверат, од германски извори, не на Спутњик пишани од Дејан Лучиќ.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Symbolic acknowledgement of culpability over Katyn murders in 1940 signals willingness to face up to its past.

Eve Rusija goltna knedla to face up its past. A shto napravija tvoite mili USA za Hiroshima, YU, Irak kade 500 000 deca umreni od glad se isplatelo ili site ovie bivshi kolonijalni sili shto pravea niz svetot. Ama ne...tie se exeptional, neli
пак ватабаутизм
гледаш колку се губите
ме спориш за изворите
ти давам подобри извори
ми викаш е добро де вистина е
ама америка оти вака така ?
кој курац човече соберете си ги мислите
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ах колку ми фали бугарчето Роден со неговите изјави и цитро со неговата квази логика. Па и ментолот, сега Едмонд ги заменува сите. :kuracc:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Знаеш зашто никој на Запад не го негира тој злостор? Затоа што никој не го ни знае. Рееетко кој соговорник од запад знае за ова и сите се чудат кога ќе им кажам. А треба само на Википедија да проверат, од германски извори, не на Спутњик пишани од Дејан Лучиќ.
тоа е заради тоа што листата на злосторства што ги сторија германците е толку голема што практично не може сите да ги знае човек ако не е историчар, и повеќето се толку одвратни што ја засенуваат ваквата информација
али секаде како што викаш и самиот го има нештото, од википедија па натаму и секој што сака може да го научи
и што е најважно никој не го негира, јас сум комуницирал со навистина многу германци во животов и никогаш не сум налетал на човек што било кој дел од всв го спори или оправдува, буквално сите се срамат и директно го осудуваат сето тоа. Чак и да не знаат нешто дека се случило ставот им е демек не знам за тоа али сигурно сме го направиле :icon_lol: А треба да се знае тука се согласувам со тебе
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
реалноста е дека од навивање изгубивте допир со реалноста
Реалноста, па читајќи ги глупостите кои ги пишуваш на темава ти ли најде за реалноста да збориш, реалноста е тука а ти си на Андромеда.
Да ги погледнеме фактичките состојби.
Русија зајакнува економски.
Русија воено победува.
Русија територијално се зголеми.
Русија внатрешно е повеќе обединета.
Рускиот народ живее подобар живот.
Русија успешно направи сојуз за противтежа на западот.
Тоа е реалноста што ти не сакаш да ја погледнеш ја игнорираш и си ствараш илузии и истата е се повеќе прифатена и кажана од западни политичари аналитичари.
Народот на запад се освестува и не потпаѓа веќе лесно на глупи пропаганди и тоа ќе продолжи многу поинтензивно и во блиска иднина.
Русија освои територии, правно ги припои кон себе, народот во тие територии е проруски, Украина може да го прифати поразот или да продолжи со борба и да изгуби повеќе.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.673
Како мали џокица ака воен стратег замислува војна. Која била логиката да се повлечат од освоено градче. :pos:
Кој петарди боже. :icon_lol:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
пак ватабаутизм
гледаш колку се губите
ме спориш за изворите
ти давам подобри извори
ми викаш е добро де вистина е
ама америка оти вака така ?
кој курац човече соберете си ги мислите
Istorijata si ja pishuva koj kako saka.
Jas ne sporev za nastanite vo Polska kako, prvo ti se fati za toa, e koga go fati oroto kazhi koga USA will face up its past and present. Pa ova poslednovo so severniot tok ni Vardar ne mozhe da gi ispere.
Bi te zamolil koga replicirash ne upotrebuvaj polovi organi...znak deka se gubish vo bliskata dalechina
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Русија зајакнува економски.
прашање е
повеќе е не слабее толку од санкциите колку зајакнува али добро тоа е за тебе веќе квантна физика
Русија воено победува.
Не русија воено го јади немиен и тоа почнува на сите да им е јасно дури и на прорусите сем 5 души овде што сте кловнови
Русија територијално се зголеми.
многу помалку него што планираше :icon_lol: а после ова со лиман да не те чуди и да се намалува
Русија внатрешно е повеќе обединета.
не русија внатрешно не е воопшто обединета, затоа апси секој што зборува против војнава, апси по републики малцинства да не организираат протести, забранува критика било каква на сите глупости што ги прават, и ред други работи
Рускиот народ живее подобар живот.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: свака ти је ко његушева
ова е веќе мислење што може да те прати на лекарски преглед
западњаците и нивниот квалитет на живот може да бидат мисловна именка за руската сиротиња и ова ти што го тврдиш буквално никој никогаш не се обидел да го тврди така да ти честитам на храброста
Русија успешно направи сојуз за противтежа на западот.
Кој е тој сојуз? И како е противтежа за западот? :icon_lol:

се на се ова е само навивање и млатење празна слама а немаш допирна точка со реалноста
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Istorijata si ja pishuva koj kako saka.
Jas ne sporev za nastanite vo Polska kako, prvo ti se fati za toa, e koga go fati oroto kazhi koga USA will face up its past and present. Pa ova poslednovo so severniot tok ni Vardar ne mozhe da gi ispere.
Bi te zamolil koga replicirash ne upotrebuvaj polovi organi...znak deka se gubish vo bliskata dalechina
мхм ми зборуваш за извори и после ми викаш историјата си ја пишува кој сака :icon_lol:
и ми праќаш линк од страна која се вика ИН ДЕФЕНС ОФ КОММУНИСМ :icon_lol:
Ова неможе човек да го измисли
ти се фати за изворите и настаните за полска а кога ти ја затнав муцката почна да блебеташ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom