Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.006
Поени од реакции
36.034
Моментално сум Немачка на гости,околина Минхен.Само што излегов од куќава и се узминав со 20тина овдешни жители се запрашав како бе пичка му мајчина додека ви тоне државата се замарате со Украина?Дали си свесен дека за 5-6 години ке плачеш да се вратиш во Македонија?
1664544025574.png
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.143
Поени од реакции
6.802
Од кој нафталин искочи па ти жити леба..

Бдв,фашистичкиве резултати се ништовни,никој не ги признава и се еднострани.За тоа како е спроведен референдум е сосема небитно..
Украина продолжува со офанзивата и да ги рока фашистичките позиции дел по дел да ги чисти.
А тоа што наумиле од Кремаљ,нивни проблем.
Губат на терен војска опрема,дотераа 300000 не обучени,не по своја волја луѓе..кои за жал ќе бидат топовско месо..жалосно.Ќе се борат против високо мотивиран обучен противник ..
кај необучени кога мобилизацијата гласи само за оние со воено искуство?

имаш некое друго инфо? појасни можеби лага е

високомотивиран украинец значи предозиран укронацист во превод од виденото досега, којзнае колку мртви такви не се извлечени од урнатините и рововите досега останати таму да скапат...... никој нема ни да оди по нив, платени се да гнијат и да се водат исчезнати....... којзнае колку има такви користени од уса и алијансата во либија, сирија, ирак, виетнам, афганистан и насекаде каде успеале да ги корумпираат или прелажале дека им носат демократија години наназад
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
902
Поени од реакции
3.556
⚡"The West has been looking for and is looking for a new chance to weaken and destroy Russia, they are haunted by the fact that there is such a great country. We will protect our values from the West. Russia does not need the United States and the collective West, they we need us" - Putin.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
високомотивиран украинец значи предозиран укронацист во превод од виденото досега, којзнае колку мртви такви не се извлечени од урнатините и рововите досега останати таму да скапат...... никој нема ни да оди по нив, платени се да гнијат и да се водат исчезнати....... којзнае колку има такви користени од уса и алијансата во либија, сирија, ирак, виетнам, афганистан и насекаде каде успеале да ги корумпираат или прелажале дека им носат демократија години наназад
намалете со драма :vrtioci:
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
902
Поени од реакции
3.556
Putin Slams "Anti-democratic, Deceitful and Hypocritical" West

▪ The West is searching for a chance to weaken and destroy Russia - they are haunted by its existence.

▪ The United States is the only power to use nuclear weapons twice - which set a precedent

▪ The unipolar world built by the West is anti-democratic, deceitful and hypocritical.

▪ Sanctions are not enough for the Anglo-Saxons - they have organized acts of sabotage.

▪ The 'Anglo-Saxons' have organized acts of sabotage because sanction are not enough for them.

▪The West lies as recklessly as Goebbels - Truth is drowned in ocean of myths, illusions and fakes.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.399
Дури ни у нашава криминогено-корумпирана Маќедоња не се ваѓаат вакви брилијантни резултати... :icon_mrgr:
Точно; во Липково и Липковско, изборните резултати се (обично...) по 114% излезнот минимуН, така да...„севернава„ е ненадјебива у гласање.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.143
Поени од реакции
6.802
намалете со драма :vrtioci:
трагедија е голема војна во европа во 21ви век кога на Земјата се постигна голем технолошки развој, наместо Човекот да стреми кон вселената тој пештерски работи прави

и сето тоа креирано од дувло сатанистичко на кое мора крајот да им дојде, америка има паметни луѓе кои можат да целат кон големи цели

британија жали за изгубената империја и уште мислат дека живеат како пред 200 години, најдобро е да попијат пар сарми што поскоро да го снема тој островот од лицето на Земјата
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.437
Од прилика што е важно денеска, а и воопшто за периодов:


ЗАСЕКОГАШ!!!

Да почнеме со квичењето, 3, 2, 1 ....
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
трагедија е голема војна во европа во 21ви век кога на Земјата се постигна голем технолошки развој, наместо Човекот да стреми кон вселената тој пештерски работи прави

и сето тоа креирано од дувло сатанистичко на кое мора крајот да им дојде, америка има паметни луѓе кои можат да целат кон големи цели

британија жали за изгубената империја и уште мислат дека живеат како пред 200 години, најдобро е да попијат пар сарми што поскоро да го снема тој островот од лицето на Земјата
Јас ја разбирам вашата патолошка омраза на западот ама не знам зошто се пењавите?
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.275
Поени од реакции
4.399
Референдумите поминаа и успеаја.

Наместени се, или не се.
Некој да ми каже, ефективно, која е разликата помеѓу наместени и ненаместени!

Нема ефективна разлика. Ако некој ја знае, нека каже.
...или ка‘ ш‘о би рекол Хевтов: „Секој референдум е успешен„...нели...
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ќе се обратат кловновите.
Автоматски споено мислење:

:zver:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.437
Ај ај ај, сега ќе видиме колку се спремни НАТО земјите да ја бранат Украина.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ај ај ај, сега ќе видиме колку се спремни НАТО земјите да ја бранат Украина.
Ама нели ако делови од земјата ти се заземени или оспорени, значи дека не можеш да влезеш во НАТО? Дали тоа значи дека Зеленски се откажал од тие територии во замена за брз влез во НАТО?
 
  • Вау
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom