Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Специјалната единица Кракен на украинската армија го ослободила градот Kup'yans'k-Vuzlovyi од терористичките орки на Путкин.
Градот бил ослободен пред два дена но сега е и официјално објавено.

Во меѓувреме, орките објавиле дека војната сега ќе ја ословуваат како 'антитерористичка операција'.

Терористи спроведуваат антитерористичка операција?!?

 
D

Deleted member 53418

Гостин
ohh, ima. ti i bugarot. da se odkazes od mk drzavjanstvo za nekoj dolar te pravi prodadena dusha. aj toa ama glumis nekoj amer a u temata za stanovi sakas sepak u mk da kupis... em si se otkazal od mkd em nemozes bez nea. aj odluci se, dibek eden.

bugarot site do 3to koleno gi pisal bugari napinja na sekoja tema za rabota u stranstvo i glumi makedonec... klasicen kurton. :lolzz:

ali ubavo vaka sto si davate poddrska i si se tesite megu sebe. koga ke prodades parche dusha samo toa ti ostanuva, se znae sleden cekor e jazeto. ne ste daleku i dvajcata.... :icon_mrgr:
Тресеш зелени без никакви факти колку да се рече да испаднеш интересен а толкаво магаре си пораснало.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Абе од штаП ни рекоа другото видео да го пуштиме, тоа кај што протестираат против мобилизацијата, и се тепаат со полицијата. Не ова.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.094
Поени од реакции
4.283
Ќе дочекаш здравје.Никој не верувал и дека СССР ќе се радпадне,па многумина дочекале.
Држава што се заснова на тоталитарен режим,до гуша во корупција,без никаква економска иднина за своето население и држава што наместо во образование во своите млади ги мобилизира за империјалистички идеи да гинат за туѓи територии е осудена на пропаст.СССР тоа го доживеа,Русија иде натаму.
О кеј, и‘ам пуна шерпа неиспукани пуканки, така да ќе причекам...

Што се однесува до фашизмот Руски, дај лебати, конечно, наведни пар фашистички атрибути кај денешното Руско државно-воено раководство.

Благодарам...само не мешај „фашизам„ со „будизам„.
Автоматски споено мислење:

Специјалната единица Кракен на украинската армија го ослободила градот Kup'yans'k-Vuzlovyi од терористичките орки на Путкин.
Градот бил ослободен пред два дена но сега е и официјално објавено.

Во меѓувреме, орките објавиле дека војната сега ќе ја ословуваат како 'антитерористичка операција'.

Терористи спроведуваат антитерористичка операција?!?

Ако се Русите терористи, тогаш што се „Азов„,„Десен сектор„,„Бандеровци„ и томе слично? Хуманитарни здруженија?...
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Најважна работа што досегасе обезбеди е созревање на политички плацдарм во сама Русија дека осободувањето на Украина е најваќно прашање и што е уште поважно праведно и правично.
Тоа е процес кој треба време за да созрее.Кога се создадоа тие предуслови за политичка оправданост на операцијата за ослободување на цела Украина(важно е да не се меша со Донбас)плус исто така важното, воено уништување на ефективите на окупаторските сили,доаѓа време конечно да се ослободи Украина.
Слава на руската херојска ослободителна армија!!!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.988
Тресеш зелени без никакви факти колку да се рече да испаднеш интересен а толкаво магаре си пораснало.

ne sum jas supak ko tebe ili bugarot da obvinuvam luge bez fakti...

nema mkd drzavjanstvo od 2011


tuka kako baras stanovi vo sk


i znam deka kupi od 2 braka... taka da tishina
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Морам да признаам дека иако ми беа многу мили во исто време ми изгледаа бесконечно наивни сите оние аналитичари на тв Кепи кои излегуваа секој ден па анализираа како Русите осовоиле некое замислете,"стратешко село" .Сега во последниве неколку недели беа преокупирани со опасната оупаторска "противофанзива" па замислете "стратешки"важен Купјанск.На територија од 600 000 квадратни километри било стратешки важно некое село или некоја голема трафостаница.......
Сево ова беше само подготовка за Битката за ослободување на Украина
За оваа антологиска операција на херојската руска армија се обезбедени 10 армии(две во резерва)кои ќе обезбедат молневита победа и повторна слобода на словенскиот народ во Украина.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Ако се Русите терористи, тогаш што се „Азов„,„Десен сектор„,„Бандеровци„ и томе слично? Хуманитарни здруженија?...
Ниту Азов, ниту десни ниту леви упаднаа на руска територија и окупираа руска територија.
Тоа го направија ордите на Путкин.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.806
Поени од реакции
26.369
@Fenix955 види таму побарај имам уште постови на кои не си ставил смешка. И гледај малце системски да ставаш, запишуј на ливче. Биди организиран малце.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.186
Колку паметно и креативно ги користат западниве оружја Украинците на бојното поле, се надевам дека ќе добијат уште подобри, како на пример Абрамси и Ф16, за да видам како ќе ги искористат.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.094
Поени од реакции
4.283
Ниту Азов, ниту десни ниту леви упаднаа на руска територија и окупираа руска територија.
Тоа го направија ордите на Путкин.
Погрешен одговор. Обиди се пак и држи се до поставеното прашање...и не ги амнестирај наведените укро-нацистички орди, кои се причина за Рускиот упад во Украина.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Колку паметно и креативно ги користат западниве оружја Украинците на бојното поле, се надевам дека ќе добијат уште подобри, како на пример Абрамси и Ф16, за да видам како ќе ги искористат.
На тоа се надеваш? Браво бе тенеке бар си искрен, за разлика од останатите русофоби кои глумат некакви морални величини, ве заболе вас за Украина и народ што гине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom