Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    683

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.047
Nemoj kano, narodot odlucil. Na kraj e nebitno, nema Ukraincite da se vratat poradi referendumot. Normalno, ako uspeat da stignat do tamu.
koj ukrainci be igorce? da im bese bitno ke sedea i ke se borea, ako kidnale u eu mislis ke se vratat? zavrsena e taa prikazna ko sto ke vide zavrsena i za rusite u lviv. za ostatokot na ukrina dorpva ke vidime koj od kade ke se seli.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.978
Поени од реакции
35.946
Види, ме заболе мене за бугарската држава.
Тоа што вие русофилите тука тоа не можете да го сфатите е друго и тоа што ви ја плескам вистината во лице е трето.

А уште нешто, поголем срам моментално е да се кажеш оти си од С.Македонија отколку од Бугарија.

Дури би рекол, заедно со Бугарите под рака и правец Русија. Од тој правец и сте дојдени на Балканите :toe:
Автоматски споено мислење:



Живела мајка Русија, живела мајка Југославија!

Живело и вашиот србизиран јазик
Никогаш не било срам да кажеш дека си од Македонија, ама вие сте ми осетливи кога ќе ви се каже дека сте фашисти, што значи се срамите од тоа што сте.

Ќе оди курбан ЕУ нема да е вечна, ќе правиме муабет колку ќе ви е мерак да кажете од каде сте после тоа.

Лол, која вистина, дека сте фашисти и дека ги поддрживате нацистите заедно со терористичкиот НАТО?
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.838
Поени од реакции
6.978
Русија веќе повеќепати и е нападната на своја територија... Областите Ростов, Белгород, Брјанск, Курск... Напад врз цивилни цели, воени цели, рафинерии...
Ама ништо од ова со НАТО оружје, тоа е разликата. Во Доњецк го разнураа со ХИМАРС-и градот.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.892
cekaj be igorce samo sto pocna vojnata. ne li gledas cel svet ceka da vidi kako ke pomine zimata... ova e nastan broj 1 ovoj milenium, winter is really coming.
Kano, vistina sneg zavrna vo Melbourne? Sala na strana, kako vojnata samo sto pocna, pominaa vekje meseci so golemi zagubi na svete strani. Ke izgubi dinamika rabotava, prasanje e do koj stepen.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.047
А сега ми е појасно,фала..Ај кај овците таму,доста ти беше одмор.
bugar milo mi e sto pocna da sfakas kako funkcionira svetot. sega uste da najdes rabota nekade za da moze smetki da si platis zimava ok ke e, nema smisla uste mama i tato da te finansiraat.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.892
koj ukrainci be igorce? da im bese bitno ke sedea i ke se borea, ako kidnale u eu mislis ke se vratat? zavrsena e taa prikazna ko sto ke vide zavrsena i za rusite u lviv. za ostatokot na ukrina dorpva ke vidime koj od kade ke se seli.
Kanooooo, pa koj se bori vo Ukraina? Zenite i decata i po nekoj pobogat se izbegani inace koj mislis osvoi teritorii poslednata nedela?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.511
Поени од реакции
3.631
И сега што стана ...
Erdogan: 'Lands which were invaded will be returned to Ukraine'

Erdoğan to Putin: Return Crimea to ‘rightful owners’

Turkey believes Crimea should be returned to Ukraine.

President Erdogan: If he wants peace, Putin must return the occupied lands to Ukraine


Султанот сака да каже нешто и го кажува право во очи ..
Наскоро истото ќе го кажат и други ,,сојузници,,
Мин,2.24 на видеото.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.047
Русите увек се крстат на зима,ако не ги спаси зима ништо не ги спасува..И од нацистите ги спаси зимата,тоа и сега им е последн шанса..а да..и иранските дронови.Ебати таква супер сила да се молиш зима да те спаси и дронови од мислимански Иран.. :facepalm:
vidi citro, rusite ne ja izmislija zimata... toa sto drugi mislat deka cela godina moze so isto tempo i na ist nacin da se vojuva toa e pred se niven problem.

ukraina e taa sto moli na sekade za oruzje. rusite so novonastanati problemcina se spasuvaat so samo poeftino resenie. mesto 1000 granati da ispalat za da gi pogodat haubicite na slepo i da sjebat 500-600k dolari u municija sega resavaat miljonsko oruzje so dronce od 10k... pametno ne?
 
Член од
16 ноември 2020
Мислења
841
Поени од реакции
1.949
А уште нешто, поголем срам моментално е да се кажеш оти си од С.Македонија отколку од Бугарија.

Дури би рекол, заедно со Бугарите под рака и правец Русија. Од тој правец и сте дојдени на Балканите :toe:
Да, да...затоа во Шпаниjа ако некоj го ограбат, полициjата кажува дека крадците се бугари или романци, во Шваjцариjа кога слушнат за бугар, не сакаат да го примат ниту "донери" да врти...цела западна Европа знае каков олош сте, да ти ебам црниот гавран бугарски!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.047
И сега што стана ...
Erdogan: 'Lands which were invaded will be returned to Ukraine'

Erdoğan to Putin: Return Crimea to ‘rightful owners’

Turkey believes Crimea should be returned to Ukraine.

President Erdogan: If he wants peace, Putin must return the occupied lands to Ukraine


Султанот сака да каже нешто и го кажува право во очи ..
Наскоро истото ќе го кажат и други ,,сојузници,,
Мин,2.24 на видеото.
ideme prvo na carigrad pa sofija. krajno vreme e da se denacificira balkanot. :icon_mrgr:
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.838
Поени од реакции
6.978
И сега што стана ...
Erdogan: 'Lands which were invaded will be returned to Ukraine'

Erdoğan to Putin: Return Crimea to ‘rightful owners’

Turkey believes Crimea should be returned to Ukraine.

President Erdogan: If he wants peace, Putin must return the occupied lands to Ukraine


Султанот сака да каже нешто и го кажува право во очи ..
Наскоро истото ќе го кажат и други ,,сојузници,,
Мин,2.24 на видеото.
Ердоган е лицемер и дволичен реално. Ова го зборува затоа што државата му е во НАТО и после сите сојузништва со Русија, султанот лажен мора да го испере образот пред НАТО. Додека другите сојузници на Русија без резерва ја поддржуваат Русија.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Od igracka - placka. Tuku sigurno nekoj mastermind odlucil deka ke se pravat referendumi i so toa ke gi osiguraat teritoriite. Valjda istiot mastermind koi odluci so 40km dolg konvoi da proseta do pred Kiew i da se vrati koga snema benzin.
Игорче јас незнам што ви е поентата со вакви ментални гимнастики, еве веќе месеци поминаа од ставањето на најголемите санкции во историјата на човештвото према Русија, ништо од тоа, напротив Русија се прилагоди и излезе посилна, а тие кои ставија санкции поминуваат полошо од Русија.
Меѓународната заедница не ја изолира Русија напротив ја продлабочи ја соработката, така да од изолацијата на Русија што ја проповедавте на почетокот со плехот излезе ЕУ изолирана од останатиот свет.
Воено Русија ги остварува целите, и од сега натаму ќе им биде се полесно зашто пикот помина.
За неколку години од сега нема да биде битно колку тенкови изгубиле Русите колку време стоел конвојот пред Киев, или колку успешни и храбри офанзивни направиле украсните, Русија ги исполнува и ќе ги исполни целите до крај, единствен начин да се спречи тоа е НАТО да влезе во отворена војна против Руската федерација, а тоа знаеме сите што значи.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.368
Поени од реакции
21.892
Игорче јас незнам што ви е поентата со вакви ментални гимнастики, еве веќе месеци поминаа од ставањето на најголемите санкции во историјата на човештвото према Русија, ништо од тоа, напротив Русија се прилагоди и излезе посилна, а тие кои ставија санкции поминуваат полошо од Русија.
Меѓународната заедница не ја изолира Русија напротив ја продлабочи ја соработката, така да од изолацијата на Русија што ја проповедавте на почетокот со плехот излезе ЕУ изолирана од останатиот свет.
Воено Русија ги остварува целите, и од сега натаму ќе им биде се полесно зашто пикот помина.
За неколку години од сега нема да биде битно колку тенкови изгубиле Русите колку време стоел конвојот пред Киев, или колку успешни и храбри офанзивни направиле украсните, Русија ги исполнува и ќе ги исполни целите до крај, единствен начин да се спречи тоа е НАТО да влезе во отворена војна против Руската федерација, а тоа знаеме сите што значи.
Ceki, dolga e vojnata uste pored kano. Tuku ne e tocno deka Rusija nema problemi poradi sankciite. I te kako imaat efekt i ne izlagaat posilni. Toa deka i zapad trpi posledici poradi toa e tocno no ne go menuva faktot deka i Rusija strada od niv. E sega za voenite celi ke vidime, ne mi izgleda deka Rusija vekje go postigna toa sto sakase. I NATO nema da vleze vo direktna vojna so Rusija.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.533
Поени од реакции
23.047
Kanooooo, pa koj se bori vo Ukraina? Zenite i decata i po nekoj pobogat se izbegani inace koj mislis osvoi teritorii poslednata nedela?
nato platenici, i mazi sto ne gi pustija vo eu.

ne bi gi narekol toa borenje nego ginenje...

sto mislis ukrainkite ke se vratat u ukraina da molzat kravi i rmbaat za 200e? se vratija li somalijcite od eu posto tamu vojnata zavrsi pred 15 godini i e mirno peer...

sto e so etiopijcite? da ne se vratija i tie? eve ja adis abeba denes ama nesto ne im se odi od eu... mislis plavusite ukrainski ke sakaat nazad u mariupol?

1663684834253.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom