Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Да не ти паднал лаптопот?
Може ссд/хдд се оштетиле/отштекале.
Треба да го отвориш и да видиш.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Да не ти паднал лаптопот?
Може ссд/хдд се оштетиле/отштекале.
Треба да го отвориш и да видиш.
Не бе друже апсолутно ништо ни паднат нит удрен.Не го чепкам воопшто си стои на комодата поврзан со хдми со телевизорот,

received_959526944714567.jpeg
 
Ф

Флеш

Гостин
Не бе друже апсолутно ништо ни паднат нит удрен.Не го чепкам воопшто си стои на комодата поврзан со хдми со телевизорот,

Прегледај го приврзокот 335771
Па сега ти работи добро. Да не си инсталирал нешо и си го исклучил случајно при инсталација или у позадина апдејт ?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Па сега ти работи добро. Да не си инсталирал нешо и си го исклучил случајно при инсталација или у позадина апдејт ?
На сите апдејти пазам,лаптопот си работи пример еднаш до двапати неделно ќе направи така ќе се рестартира самиот прво се појавува синиот екран потоа no bootable devise.Потоа го исклучувам па пак го уклучувам и си тера нема гајле се до нареден пат.Ама почна да ме нервира ми се исклучува сред вечер а инвалидизирано лице сум па морам да викнам некој од спиење да го исклучува и уклучува јас неможам сам.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.524
Поени од реакции
7.115
На сите апдејти пазам,лаптопот си работи пример еднаш до двапати неделно ќе направи така ќе се рестартира самиот прво се појавува синиот екран потоа no bootable devise.Потоа го исклучувам па пак го уклучувам и си тера нема гајле се до нареден пат.Ама почна да ме нервира ми се исклучува сред вечер а инвалидизирано лице сум па морам да викнам некој од спиење да го исклучува и уклучува јас неможам сам.
Преинсталирај го апдејтирај го еднаш и исиклучи ги апдејтите можно е да е до тоа 10 и 11 се многу бљантави со апдејти.
Ако незнаеш како се да ги исклучиш апдејтите пиши тука или пп ќе ти пратам видео.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
948
Поени од реакции
1.313
Ми се рестартира лаптопот и оваа ми излева..
или лош драјвер или оштетен диск хдд претежно, истиов проблем ми се има 2-3 пати случено со стар диск
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Си го најдов стариот телефон Samsung S 5250 но тачот не му работи и неможам да видам шо слики имам, може ли некако да ѓи слегнам на компјутерот со некоја програма ? Телефонот си полни работи но тачот не.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Си го најдов стариот телефон Samsung S 5250 но тачот не му работи и неможам да видам шо слики имам, може ли некако да ѓи слегнам на компјутерот со некоја програма ? Телефонот си полни работи но тачот не.
Да го поврзеш со USB кабел во компјутерот, треба да ти го детектира
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.089
Поени од реакции
807
Не го детектира а кога го поврзувам почнува да се полни и си е на почетниот екран.
Пробај инсталирај нешто Samsung USB Drivers, не знам колку ќе помогне ама не губиш ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom