Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
Вечер пак ќе сме играле за некоја титула...ај ќе ве пингам за небитна утакмица :coffee:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.620
Поени од реакции
18.094
Одлична утакмица, многу добра игра на Реал. Бабука на прва како ја пукна, многу добар гол.
Автоматски споено мислење:

Касемиро игра утакмица на живот, ја исчисти секоја топка кога Ајтрахт правеа контри по лева страна, MVP на утакмицава до сега.
 
Последно уредено:
Член од
14 јули 2017
Мислења
627
Поени од реакции
1.213

Ае честита уште една титула.
Се на се, добра утакмица изиграме. Е сега, ваа сезона очекувам пак да освоиме Ла Лига, уствари, очекувам да сме во борба за сите титули, имаме јаки играчи на клупа а и јаки играчи во стартната постава, па зошто да не. Во стартната постава би го ставил само Алаба лев бек, а Рудигер на центар бек, не дека не го сакам Менди, добар е и он, ама играч како Рудигер да седе на клупа, греота е.
На клупата, имаме одлични млади играчи а и очекувам Хазард да почне да газе ваа сезона, тоа најногу го сакам и се надевам ќе му се дава шанса да се докаже од следната утакмица во Ла Лига, пополека пополека. Единствен проблем е шо имаме доста млади играчи кој имат потенцијал да бидат ѕвезди, а седат на клупата, имаме повеќе такви играчи и не знам каква ќе е атмосферата во тимот, се надевам нема да бидат пре не-задоволни со тоа што не добиват минути. Сметам дека треба Карло да ги праве измените околу 60/65минута, за да му се даде шанса и на другите.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Карим.

Еден ден ќе ни биде јасно каков играч сме имале сите овие години - кога ќе замине во пензија бабуката.

Роналдо треба да му пали свеќа секоја вечер.

Имаше изјава од него одамна: "Му се допаѓам како играч на луѓето што разбираат фудбал"

Разбравме брат. Да ти ибам легендата.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
Дресот денес е перверзија :love:
До крај 3 им даваме на овие
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
627
Поени од реакции
1.213
Пу сите шутеви во голманот..
Автоматски споено мислење:

АЛАБААААААА
 
Последно уредено:

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
Каква измена еј хаха
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Каков прејак момент беше вчера ова.
Прав лидер добивме во Алаба, штета што на видеово го нема моментот кога му даваат инструкции и он додека ги слуша си го бацува амблемот.

 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
Премногу добар колектив имаме, искусни играчи кои знаат што и како треба без некое летање во ѕвездите и нормлно тивкиот Карло кој знае добро да ги води.
Рудигер ми стои како уште да е под импресии и тука таму знае да кискне малку али со време ќе се опушти.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.362
El Real Madrid C. F. y el Girona F. C. han acordado la cesión del jugador Reinier para esta temporada, hasta el 30 de junio de 2023.

А најверојатно го губиме Касемиро :(
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.922
El Real Madrid C. F. y el Girona F. C. han acordado la cesión del jugador Reinier para esta temporada, hasta el 30 de junio de 2023.

А најверојатно го губиме Касемиро :(
Братот освои се на клубско ниво, Јунајтед му даваат поголема плата и искрено ич не ми е криво што ќе си иде, има доста фудбал во него сеуште ама тука се Чуамени и Камавинга и би требало да сме покриени добро на таа позиција.
Реал уште еднаш докажува за каков тим станува збор, ти даваат понуда играчот одлучува и толку е без никакво големо натегање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom