Геополитички размислувања за минатото и иднината на Македонија

Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Мислам дека многу добро го напиша. Некои нивни, на прима виста чудни изјави ми станаа јасни. Благодарам!
Мммммммммм , да.. многу работи се познати се додека некој сака да ги види и разбере, наместо да ја закопава главата во песокот како ној.
Истото и со војната во 2001 година - одамна е јасно дека матицата има испланирано и стои зад целата акција - активирани са структурите на УДБА во Мк., насилно протеруват над 150 илјади Албанци, нелегално са воурожени со србско оружие..Има докименти на ЦИА и Викиликс ,коj го докажуват ова.Ама ,не САД им виновни , ЕУ им виновни ... бугарите им виновни.
Србите секи ден по десет пати да им серат во устата пак ке го ручат и ке врекат - ауу , убо е ..со вкус на шеќер и чоколадо. :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Србите секи ден по десет пати да им серат во устата пак ке го ручат и ке врекат - ауу , убо е ..со вкус на шеќер и чоколадо. :)
Не се сеќавам дали некој сум опцул на форумов - ама за тебе ќе направам исклучок: Иди и еби си мајката, и цел женски а богами и машки род што го имаш.

Moдератори, навистина мора вакви изроди да ги трпиме овде?
На МАКЕДОНСКИ форум да се просераваат за нас?


@Acid зошто ваквите не се доживотно банирани?
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Не се сеќавам дали некој сум опцул на форумов - ама за тебе ќе направам исклучок: Иди и еби си мајката, и цел женски а богами и машки род што го имаш.

Moдератори, навистина мора вакви изроди да ги трпиме овде?
На МАКЕДОНСКИ форум да се просераваат за нас?


@Acid зошто ваквите не се доживотно банирани?
Ова е метафора што ја илустрира вистината.
Имаш право да бидеш незадоволен или лут, но исто така можеш и да ми докажеш дека сум во грешка и напишаното не е вистина.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
И јас тебе ти кажав метафора, земи сега докажи ми дека јас сум во грешка и дека ти не треба да копулираш со мајка ти - метафорично, се разбира.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
И јас ти кажав метафора, земи сега докажи ми дека не треба да копулираш со мајка ти - метафорично, се разбира.
Се ми е таа .... а ти не реви како мало девојче некоj друг да ти ja сврши работата. :)
Останувам на секој збор што сум го напишал, а ти ако мислиш дека тоа е навреда и невистина - демантирај го.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Ова е метафора што ја илустрира вистината.
Имаш право да бидеш незадоволен или лут, но исто така можеш и да ми докажеш дека сум во грешка и напишаното не е вистина.
Добро бе ти ретардиран си?

Сакате да влезете во Устав на земја чиј што мнозински народ не го признавате и давате официјална изјава дека Македонскиот јазик го сметате за бугарски дијалект. И после се чудиш зашто имало омраза кон Бугарија или таа омраза била градена над некоја српска пропаганда.

Мајка ти многу македонска сперма да не има голтано па те има родено ваков ретардиран.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.981
Мислам дека многу добро го напиша. Некои нивни, на прима виста чудни изјави ми станаа јасни. Благодарам!
Мммммммммм , да.. многу работи се познати се додека некој сака да ги види и разбере, наместо да ја закопава главата во песокот како ној.
Истото и со војната во 2001 година - одамна е јасно дека матицата има испланирано и стои зад целата акција - активирани са структурите на УДБА во Мк., насилно протеруват над 150 илјади Албанци, нелегално са воурожени со србско оружие..Има докименти на ЦИА и Викиликс ,коj го докажуват ова.Ама ,не САД им виновни , ЕУ им виновни ... бугарите им виновни.
Србите секи ден по десет пати да им серат во устата пак ке го ручат и ке врекат - ауу , убо е ..со вкус на шеќер и чоколадо. :)
Усравте работа вие, сега можете како лисицата од страна вака да си праите муабет и да викате дека грозјето е срање, гледајќи како Вучиќ без скала си го бере.

 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Усравте работа вие, сега можете како лисицата од страна вака да си праите муабет и да викате дека грозјето е срање, гледајќи како Вучиќ без скала си го бере.

Виж сега , мене ми е гаjле вашата љубов со Србиja и Вучко. Навивах да не го прифатите французкиот предлог , навивам и да станете дел от србскиот свет. Гледам сте навредени ,дека вчера викали во Софиja -бугари ,бугари. Имам предлог во иднина да викат - срби ,срби... мислам дека повекето ке бидете пресрекни. Тое е то ,нема кво да се лажеме.
Ако станете дел от Србославиja , ке бидат решени многу прашања на Балканот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Настрана вулгарностите... Јас ви гарантирам дека да беше обратна работата, било кој макар со политичкиве провокации одамна ќе беше доживотно баниран од бугарски форум или подсегмент од социјална мрежа.

Дајте бе менаџмент, ако државата ја водат бескичмењаци и предавници - па вас барем никој од надвор нема да ве замара и да ве држи одговорни за справување со провокаториве и за спроведување на правилата. Колку форумски правила треба континуирано да прекршуваат - колку треба како форум да ве онадат во здрав мозок и да ви ја рушат репутацијата - за конечно да реагирате, и да не ослободите од навредувањето и замарањето на бугарашиве?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.334
Поени од реакции
22.639
Виж сега , мене ми е гаjле вашата љубов со Србиja и Вучко. Навивах да не го прифатите французкиот предлог , навивам и да станете дел от србскиот свет. Гледам сте навредени ,дека вчера викали во Софиja -бугари ,бугари. Имам предлог во иднина да викат - срби ,срби... мислам дека повекето ке бидете пресрекни. Тое е то ,нема кво да се лажеме.
Ако станете дел от Србославиja , ке бидат решени многу прашања на Балканот.
@Acid daj be banirajte go za navek kopileto pred da pocneme site postovi da mu gu prijavume... preku kur veke od tatarot
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Настрана вулгарностите... Јас ви гарантирам дека да беше обратна работата, било кој макар со политичкиве провокации одамна ќе беше доживотно баниран од бугарски форум или подсегмент од социјална мрежа.

Дајте бе менаџмент, ако државата ја водат бескичмењаци и предавници - па вас барем никој од надвор нема да ве замара и да ве држи одговорни за справување со провокаториве и за спроведување на правилата. Колку форумски правила треба континуирано да прекршуваат - колку треба како форум да ве онадат во здрав мозок и да ви ја рушат репутацијата - за конечно да реагирате, и да не ослободите од навредувањето и замарањето на бугарашиве?
Не ,нема да биде баниран ,освен ако не псуе и нема лична навреда.
На еден бугарски форум има македонски учесник кој пишува на македонски јазик и објавува писанија од српски и македонски псевдоисторичари за татари ,монголоиди, фашисти ,руски копилиња... па не е баниран.
Коj правила сум прекрушил ?
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
IMO Не ги кршат правилата и не треба да се банираат.
Ахем... Чинам навредување дека дефинитивно спаѓа во прекршување правила. Во нивниот случај континуирано навредуваат и провоцираат со вулгарности и секако.
Да се дојдени културно да дискутираат (како некои од нив), тогаш ни јас не би имал ништо против тоа.
... бугарите им виновни.
Србите секи ден по десет пати да им серат во устата пак ке го ручат и ке врекат - ауу , убо е ..со вкус на шеќер и чоколадо. :)
 
Член од
12 јануари 2022
Мислења
550
Поени од реакции
1.114
Бан е нај лесното. Требва да има дискусија инак ке заспите
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.347
Поени од реакции
29.817
Бан е нај лесното. Требва да има дискусија инак ке заспите
Така е, треба да бидат стрпливи и милион пати ако треба да ви објаснуваат дека на вулгарности како оние погоре - не им е местото на еден јавен форум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom