Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
25 мај 2021
Мислења
36
Поени од реакции
47
Идентификациона дисфорија, така се нарекува дијагнозата... Мислам ако навистина сметаш дека си припадник на жолтата раса. :)
Сигурен сум дека сфати дека не сметам, че сум припадник на жолтата раса.Едноставно не ја омаловажувам.Веќе го напишав на форумов. Лице е тоа за што се е самоопределил.Јас сум се дефинирал како Бугарин. На "татари" требаше да ставја наводници.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.291
Поени од реакции
8.904
Јас, пак, не знаев дека Македонија постои без прекин уште од времето на Александар ;)
Но, ова не е за овој подфорум.
A oвие аспарагусови чеда откога постојат?

1658510547419.png



Велича асимилација, и уште ја наведува како нешто позитивно. Па вие не само што треба многу леб да јадете за повеќето жолти народи, како што ти самиот велиш, туку и една Кенија е недостижна демократија за вас.

PROUD of our ethnic, cultural and religious diversity, and determined to live in peace and unity as one indivisible sovereign nation:

1658510876241.png
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2021
Мислења
36
Поени од реакции
47
[QUOTE="121314, post: 9648911, member: 42271"
П.С.: Заборави Тито да го споменеш. Немој такви пропусти да правиш, ќе ти скратат од хонорарот.
[/QUOTE]
За година и два месеци имам 12 коментари. Добро е што нашите хонорари се високи :pos:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.824
Поени од реакции
82.907
Личниот живот на Груевски два посто не ме интересира. Што и да направил на тој план, никако не ми ја менува сликата за него.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.770
Поени од реакции
8.277
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.291
Поени од реакции
8.904
Сигурен сум дека сфати дека не сметам, че сум припадник на жолтата раса.Едноставно не ја омаловажувам.Веќе го напишав на форумов. Лице е тоа за што се е самоопределил.Јас сум се дефинирал како Бугарин. На "татари" требаше да ставја наводници.
И за тебе истово прашање:

 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
...таа костур слаба не знам баш дали беше, ама барем се научи да ги депилира мустаките и да се облечи во костум како личи на министер, ова гицава ем Министер за одбрана, ем невкусно дебело женче и што е потрагично што не внимава ни како се носи таа облека дебилна скроена и ја прави уште погломазна, а бе ни ја вреѓа интелегенцијата со изгледот, ва како некој намерно и е стилист да ја прави уште потужна и поружна :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339345

...пред, за време на Шарената револуција пред Владата, кога го доби првото искуство како Миниситер за одбрана и заслужно си ја доби титулата! :D

Прегледај го приврзокот 339346

...после, како македонски Министер за одбрана! :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339347 Прегледај го приврзокот 339349

и колку да сакаш да ја покажеш како „пуничка“, самата се покажува, ако има сопствен моден стилист очигледно се зеза со нејзината површина!

Прегледај го приврзокот 339351 Прегледај го приврзокот 339350

...како да секој момент ќе експлодира!

Прегледај го приврзокот 339353 Прегледај го приврзокот 339352

дајте и на министеркава предлог за прслук со цврста корпа!

Прегледај го приврзокот 339354 Прегледај го приврзокот 339355

:facepalm:

Прегледај го приврзокот 339357 Прегледај го приврзокот 339359

:confused:

Прегледај го приврзокот 339360 Прегледај го приврзокот 339361

вакви врзани машни не се сеќавам дури кога се носеа! :facepalm:

Прегледај го приврзокот 339363 Прегледај го приврзокот 339362 Прегледај го приврзокот 339358

:facepalm:

Прегледај го приврзокот 339365 Прегледај го приврзокот 339364

километарски марами!

Прегледај го приврзокот 339366
Бијонс. Обавезно да и ја вратиш сликава на госпоЖата!
FVYsO5RWUAMaWdX.jpg
Ова е од приватен албум, дочек на 8-Март ресторант “Интернационал” 1979год!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.612
Поени од реакции
4.707
Јас, пак, не знаев дека Македонија постои без прекин уште од времето на Александар ;)
Но, ова не е за овој подфорум.
Е ми, как не знаеш?...

Ете, Бугарите конечно, после векови трагање, го најдоа својот исход, а тоа се Македонците...Ќе ти стане Македонија мноооогу поблиска од колку што мислиш.
Автоматски споено мислење:

Зарем некој ги чита овие гомна?:гомце:
Да, ги чита членството од се-де-се-то, по партиска директива и должност...и како дневна доза од „духовна„ храна.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.893
Поени од реакции
32.968
Сигурен сум дека сфати дека не сметам, че сум припадник на жолтата раса.Едноставно не ја омаловажувам.Веќе го напишав на форумов. Лице е тоа за што се е самоопределил.Јас сум се дефинирал како Бугарин. На "татари" требаше да ставја наводници.
Eпа тука е дуалноста која ја дефинира дисфоријата: Бугарите (оние правите автохтоните од Волга/Волгарија/Волга Бугарија) се помалку или повеќе припадници на жолтата раса. Ти велиш дека не се сметаш како припадник на жолта раса ама и во исто време се дефинираш како Бугарин.

Некомпатибилни се двете тврдења, едното е погрешно.
Морфолошки и генетски гледано, ти освен ако немаш коси очи не гледам како може да си вистински Бугар. Следствено националната дијагноза ви е идентификациона дисфорија.
 
Ф

Флеш

Гостин
Личниот живот на Груевски два посто не ме интересира. Што и да направил на тој план, никако не ми ја менува сликата за него.
Никола Груевски, најдобар премиер во историјата на Македонија!!!!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.295
Јас, пак, не знаев дека Македонија постои без прекин уште од времето на Александар ;)
Но, ова не е за овој подфорум.
Е па тоа е вашата заблуда. И сега и порано (значи во комунистичко време оти јас имам 50 години), во училиштата во Македонија се учи дека ние потекнуваме од Јужните Словени, кои се населиле на територијата на Античка Македонија.

Не е дека немаше наши научници и квази научници кои бараа врска со Александар, ама вие сте бе врв, затоа што тоа е ваша ОФИЦИЈАЛНА историја.
Вие сте ем Словени, ем Бугари :pos:

Шизофренија ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom