Ливадарки

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Работата ми е со луѓе, познавам многу луѓе, имам прилично широк круг на пријатели, другари, роднини, познаници... има многу кои се ,,заодени,, со годините а не се во брак, но ни еден од нив нема изјавено дека не сака брак и деца, било машко или женско, сите се со надеж дека ке оформат семејство. Но ако ви е вас така убаво, ваше право е да си го терате животот така. Ако си расположена за пишување, би сакал да ни ги објасниш причините зошто не сакаш брак и деца? Ме интересира, онака од човечки аспект.
Нас ни е супер, замисли, не сме во брак и без деца сме, а пак се осеќаме како фамилија. Дали само децата значат семејство? :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Нас ни е супер, замисли, не сме во брак и без деца сме, а пак се осеќаме како фамилија. Дали само децата значат семејство? :)
Па да. Вака сте само пар, со деца ќе бидете семејство.

Ти покрај кучињата си имаш крал до тебе, значи не си кучкарка. :свиркам:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Значи тој некаков си лист ме прави фамилија а? Не сум знаела :)
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Има ли нешто што жените го прават а не ви пречи?
Какви лудаци собрани на едно место, страшно.
Има нешто шо го прават жените и воопшто не им пречи на мажите,баш напротив.:D
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Нас ни е супер, замисли, не сме во брак и без деца сме, а пак се осеќаме како фамилија. Дали само децата значат семејство? :)
Не, но многу значат за да се чувствуваш баш семејство.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Значи сега ќе ми објаснеш и како ЈАС се чувствувам :) фантастично
Јас зборувам од моја гледна точка, значи за мене, како јас се чувствувам. За тебе не можам ниту да претпоставам како се чувствуваш, не те познавам. Значи за мене, фамилија не би ми била комплетна без деца. Многу од работите кои ги правам не би имале смисла доколку не се децата. Претпоставувам дека тие што немаат деца наоѓаат смисла и исполнување во некои други работи, не велам дека не се или не можат да бидат среќни. За мене лично, животот без деца би ми бил чист промашај, што не значи дека тоа е точно и за тебе.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Нас ни е супер, замисли, не сме во брак и без деца сме, а пак се осеќаме како фамилија. Дали само децата значат семејство? :)
Toa e semejstvo po definicija, a kako se osekjate e vasa rabota.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Многу ме интересира како иде ова, постапка ли е некоја или што ..
Имам доста луѓе што го направија ама не сум ги прашала за процедурата. Поради тоа што масовно се одкрстуваат луѓе, цеквата реши да прима и разведени луѓе по втор пат ако стапуваат во брак. Изглеа им треба џепарац ;)
Toa e semejstvo po definicija, a kako se osekjate e vasa rabota.
Значи ако не можам да имам деца не можам нимогаш ни да бидам семејство???
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.670
Имам доста луѓе што го направија ама не сум ги прашала за процедурата. Поради тоа што масовно се одкрстуваат луѓе, цеквата реши да прима и разведени луѓе по втор пат ако стапуваат во брак. Изглеа им треба џепарац ;)

Значи ако не можам да имам деца не можам нимогаш ни да бидам семејство???
можеш да бидиш точак без тимон

многу напнувате и давате значење на "ливадарка" олабавете малку = ништо не докажувате

и дајте нешто фото од ливадарка по бикини или сите се облекуваат како нинџи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom