Ливадари и ливадарки

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.472
...ја ова и на пензионери им го праам у живо. Тебе само можда не ти се свиѓа концептот да преваспитуваш пензионер.
Интересен ти е животот, нема што. (y) :facepalm:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.577
Поени од реакции
9.155
Дечко, сопруг? :cautious:
Еве овде прилика да си прашам конечно :rolleyes:
Чекај прво да размисли кој пол е...
Автоматски споено мислење:

Ус пат можда ќе научиш и да ебнеш па да не отвараш дебилни теми.

Се читаме утре.
Си ја утнал темата ни овде немаш НЛО :pos:
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.858
Поени од реакции
21.314
Владе многу не пратиш, целта е да ти отиде темата у канта за да ти се разочараш од форумот, фатиш штрафцигерот, конструираш перпетум мобилето, земеш нобеловата и од паричната награда ми дадеш 50% оти ја да не бев....

Ус пат можда ќе научиш и да ебнеш па да не отвараш дебилни теми.

Се читаме утре.
Genijalen ti e planot, nema zbor tuka, takov plan samo lice so natprosecna inteligencija kako tvojata moze da smisli.
Ali sepak fala, ne treba da se grizis, ke se snajdam jas i bez tvojata pomos, isto kako i dosega koga ne znaev ni deka postois. Krckaj si, nema gajle.
Tuku sto ke pravis ti ako ete se odlogiras od forumot. Ocigledno osven virtuelniot svet, drug i nemas. Da imase nemase i pokraj tolku permanentni banovi, pak i pak da se vrakjas kako Lesi. Razmisli si za ova pred da mi go beris gajleto oti za razlika od tebe, mene forumot mi e mesto za tepanje vreme, tebe ocigledno ti e cel svet.
Ti si be Zoki virtuelna livadarka :facepalm:
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Genijalen ti e planot, nema zbor tuka, takov plan samo lice so natprosecna inteligencija kako tvojata moze da smisli.
Ali sepak fala, ne treba da se grizis, ke se snajdam jas i bez tvojata pomos, isto kako i dosega koga ne znaev ni deka postois. Krckaj si, nema gajle.
Tuku sto ke pravis ti ako ete se odlogiras od forumot. Ocigledno osven virtuelniot svet, drug i nemas. Da imase nemase i pokraj tolku permanentni banovi, pak i pak da se vrakjas kako Lesi. Razmisli si za ova pred da mi go beris gajleto oti za razlika od tebe, mene forumot mi e mesto za tepanje vreme, tebe ocigledno ti e cel svet.
Ti si be Zoki virtuelna livadarka :facepalm:
Ааа се подобруваш малку, иако сеуште си пич у изразноста. Еве да те удостојам со одговорот. Ја и Љубената толку многу се сакаме шо сме у синк и кога она има ПМС и јас го имам, двајца у ПМС е заебана работа, не знаеш ти тоа. И ја тогаш идам да најдам некоја утепана тачка тука на форумот и му го истурам мојот ПМС па после се гушкам со Љубената. Инаку кога има добиено идам да дискутирам нормално. У остали период кога не е у циклус не идам овде, ебам.
А од тебе може и некоја пара да извадам.

Океј сум за денес, продужуваме утре.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.858
Поени од реакции
21.314
Ааа се подобруваш малку, иако сеуште си пич у изразноста. Еве да те удостојам со одговорот. Ја и Љубената толку многу се сакаме шо сме у синк и кога она има ПМС и јас го имам, двајца у ПМС е заебана работа, не знаеш ти тоа. И ја тогаш идам да најдам некоја утепана тачка тука на форумот и му го истурам мојот ПМС па после се гушкам со Љубената. Инаку кога има добиено идам да дискутирам нормално. У остали период кога не е у циклус не идам овде, ебам.
А од тебе може и некоја пара да извадам.

Океј сум за денес, продужуваме утре.
20220628_013656.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.873
Поени од реакции
39.311
Помислев дека Зоки веќе научил како се користи форум али пак мора тоа да излезе од него да шири љубофффф.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Па е љубофф, се жртвувам за да ти нешто поврзеш у тиквата, кај тебе еве има резултат, спор си ко желка ама иде, за тачно 3,76 години од сега ти ќе ебеш, една ливадарка помалку.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.873
Поени од реакции
39.311
Па е љубофф, се жртвувам за да ти нешто поврзеш у тиквата, кај тебе еве има резултат, спор си ко желка ама иде, за тачно 3,76 години од сега ти ќе ебеш, една ливадарка помалку.
Фала Зоци, али не треба ти да се жртвуваш за мене. Не вредам јас толку за такви жртви да правиш. Само љубоффф.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Сега вредиш Рон. Инаку шетам еве со кучињава праам муабет со ливадарка, твоја колешка фриленс програмерка сама живее 28 годишна. Да и спомнам ли за тебе?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Ок, ако рачунаме дека има и геј популација секако дека има девојки и има мажи кои не сакаат да влезат во брак или врска, сеедно. Али некоја читава со умот да не сака да се мажи и да има деца.... во рамки на статистичка грешка.
Јас сум статистичка грешка! И сега? Знаеш што? Си земав две кучиња дома!!!!
Автоматски споено мислење:

За почеток нашиот драг член @Goyathlayy отиде на принуден одмор од темава. Кој сака да му се придружи?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.974
Поени од реакции
3.694
Јас сум статистичка грешка! И сега? Знаеш што? Си земав две кучиња дома!!!!
Твое апсолутно демократско право, загарантирано и со устав и со закони. Земи си и три кучиња ако сакаш. А без маж и деца може да бидеш и со кучиња и без кучиња, пак твое демократско право. По мое скромно мислење, не е добро човек да биде сам, без семејство. Не може ништо да ја амортизира таа осаменост и празнина. Но тоа е само мое мислење а секој си решава за својот живот, што секако не е пречка овде да дискутираме на таа тема и секој да си го каже мислењето.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Твое апсолутно демократско право, загарантирано и со устав и со закони. Земи си и три кучиња ако сакаш. А без маж и деца може да бидеш и со кучиња и без кучиња, пак твое демократско право. По мое скромно мислење, не е добро човек да биде сам, без семејство. Не може ништо да ја амортизира таа осаменост и празнина. Но тоа е само мое мислење а секој си решава за својот живот, што секако не е пречка овде да дискутираме на таа тема и секој да си го каже мислењето.
Имам партнер, не сакам да се мажам, не сакам да имам деца и никако не сакам да бидам нарекувана статистичка грешка, затоа што не сум грешка само затоа пто мислам поинаку од жена ти. Женет си?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.974
Поени од реакции
3.694
Имам партнер, не сакам да се мажам, не сакам да имам деца и никако не сакам да бидам нарекувана статистичка грешка, затоа што не сум грешка само затоа пто мислам поинаку од жена ти. Женет си?
Женет сум, имам и деца. Статистичка грешка го употребив во смисла на моја перцепција за бројот на луѓето кои не сакаат брак и деца а не како пежоративен израз за тие луѓе. Навистина не познавам луѓе кои изјавиле дека не сакаат брак и деца. Познавам луѓе кои повеке не сакаат да влегуваат во брак но тоа се луѓе кои претходно биле во брак па имаат и деца...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.066
Поени од реакции
13.574
Женет сум, имам и деца. Статистичка грешка го употребив во смисла на моја перцепција за бројот на луѓето кои не сакаат брак и деца а не како пежоративен израз за тие луѓе. Навистина не познавам луѓе кои изјавиле дека не сакаат брак и деца. Познавам луѓе кои повеке не сакаат да влегуваат во брак но тоа се луѓе кои претходно биле во брак па имаат и деца...
Епа запознај се со нови луѓе, многу луѓе и механички викаат дека сакаат брак и деца затоа што се растени така, тоа да го сакаат како да е кулминација на животот да стапиш во брак и да се размножиш. Цњлта е да си среќен, кој како си ја наоѓа среќата не го прави статистичка грешка ако не се вклопува со тужи сфаќања :)

Јас тука од сите луѓе што ги знам, имаме повеќе кучиња од деца во деуштво, никпј не е во брак и сега масовно почнуваат да се одкрстуваат :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.974
Поени од реакции
3.694
Епа запознај се со нови луѓе, многу луѓе и механички викаат дека сакаат брак и деца затоа што се растени така, тоа да го сакаат како да е кулминација на животот да стапиш во брак и да се размножиш. Цњлта е да си среќен, кој како си ја наоѓа среќата не го прави статистичка грешка ако не се вклопува со тужи сфаќања :)

Јас тука од сите луѓе што ги знам, имаме повеќе кучиња од деца во деуштво, никпј не е во брак и сега масовно почнуваат да се одкрстуваат :)
Работата ми е со луѓе, познавам многу луѓе, имам прилично широк круг на пријатели, другари, роднини, познаници... има многу кои се ,,заодени,, со годините а не се во брак, но ни еден од нив нема изјавено дека не сака брак и деца, било машко или женско, сите се со надеж дека ке оформат семејство. Но ако ви е вас така убаво, ваше право е да си го терате животот така. Ако си расположена за пишување, би сакал да ни ги објасниш причините зошто не сакаш брак и деца? Ме интересира, онака од човечки аспект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom