Проституција

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.542
Поени од реакции
9.097
Подобро е да се легализира и да се регистрираат со име и презиме сите оние што ќе се бават со таа "професија". А притаена односно нелегална проституција да биде казнива со закон парично или со лежење у затвор. Нема друго чаре...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
eve i jas podrzuvam legalizacija na prostitucijata kako zanaet. fakt e deka ima potreba i pobaruvacka za takva ponuda. licno ne poznavam takvi no dokolku imam ponuda od nekoja bi ja prifatuil ponudenata usluga, zosto da ne ;)?
Ние сме толку затуцана држава/народ/општество што во нашиве животи нема шанси да го дочекаме/доживееме тоа да овој најстар занает на планетава биде легализиран, по теркот од оние земји каде што оваа дејност е легална, легални јавни куќи секако за полнолетни особи, редлајт дистрикти и.т.н. Но ова е сајенс-фикшн за Маќедоња... Реалноста е или дркај на порничи на нет, или купи си кукла од секс-шоп или земи/ожени се со некоја тешка грдосија па буфтај ја... фуј... :tapp:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.766
Поени од реакции
21.167
Ние сме толку затуцана држава/народ/општество што во нашиве животи нема шанси да го дочекаме/доживееме тоа да овој најстар занает на планетава биде легализиран, по теркот од оние земји каде што оваа дејност е легална, легални јавни куќи секако за полнолетни особи, редлајт дистрикти и.т.н. Но ова е сајенс-фикшн за Маќедоња... Реалноста е или дркај на порничи на нет, или купи си кукла од секс-шоп или земи/ожени се со некоја тешка грдосија па буфтај ја... фуј... :tapp:
Druze ima prostitutki so lopata da gi rinis, pari nemas da gi platis :toe:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Ние сме толку затуцана држава/народ/општество што во нашиве животи нема шанси да го дочекаме/доживееме тоа да овој најстар занает на планетава биде легализиран, по теркот од оние земји каде што оваа дејност е легална, легални јавни куќи секако за полнолетни особи, редлајт дистрикти и.т.н. Но ова е сајенс-фикшн за Маќедоња... Реалноста е или дркај на порничи на нет, или купи си кукла од секс-шоп или земи/ожени се со некоја тешка грдосија па буфтај ја... фуј... :tapp:
ti najubavo fati si decko... tvojte sekako promoviraat lubrikanti, kurtoni i lgbt prava. nikoj ne saka severdzani, i kukla da kupis dzabe ke e toa kureto severdzansko ke ti se skrsi.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.542
Поени од реакции
9.097
Ние сме толку затуцана држава/народ/општество што во нашиве животи нема шанси да го дочекаме/доживееме тоа да овој најстар занает на планетава биде легализиран, по теркот од оние земји каде што оваа дејност е легална, легални јавни куќи секако за полнолетни особи, редлајт дистрикти и.т.н. Но ова е сајенс-фикшн за Маќедоња... Реалноста е или дркај на порничи на нет, или купи си кукла од секс-шоп или земи/ожени се со некоја тешка грдосија па буфтај ја... фуј... :tapp:
Имало некогаш во старо Скопје распрашај некои постари луѓе... Исто и во Битола ми се чини ама за Битола не сум сигурен.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
6
Поени од реакции
4
Сум частел девојка ме коштало 1500 ден па после толку тетеравења се согласи да дојде кај мене дома на "Кафе" ,платив курвица, плакам,и ке плакам 1500 вака вртиш број кога и да ти се засака си ебеш без тетеравења и лигавења со некое девојче

God bless the whores.
Brat moze brojot blg prjt
Автоматски споено мислење:

Бројче,нешо ? :D
Broice
 
Последно уредено:

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
372
Поени од реакции
689
Во Струга почна сезонава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom