Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
12 март 2009
Мислења
19.955
Поени од реакции
15.972
Нормално. Албанската власт носи анти-руски одлуки, исто како вашата.
а како би ја прелетувал Северџанија кон Сербендија ако од сите други страни е забранет прелет ?? може да оди до Орбита па после да се спушти во Србија ...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.336
Поени од реакции
6.884
Како што одминува времево и украина ја губи популарноста така западниве држави го зголемуваат притисокот на зеленски да потпише капитулација. Поготово Макрон. Затоа и украинскиов прес го хејта баеѓи.
Што е најтрагично, покрај уништувањето на Украина и враќањето 100 години назад, разрушени градови, цивилни жртви, уништена иднина на неколку генерации, истиот тој запад, во моментот кога нема да им одговара ситуацијата или сметаат дека повеќе не можат да и наштетат на Русија, ќе се свртат против Украина и кловновите на власт, ќе ја остават на цедило, а ништо чудно да гледаме и сосма друга приказна, како украинците се криви за се, правеле воени злосторства, убивале сопствени цивили и слично.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
97
Поени од реакции
202
„Како е Вучиќ негативец на кој треба да му се отсече главата? Дали сакате да им го кажете тоа на членките на НАТО - Турција, затоа што Лавров оди во Анкара? А Турција има 32 пати повеќе летови за Русија. Не сакате да ја протерате од НАТО?", рече Вучиќ.

Стварно се веќе патетични овие притисоци од западот врз трети земји да бираат страна. Не можат дури ни свои членки или па 90% од западна хемисфера да ги исконтролираат, не па остатокот од светот. Им остана само врз балкански држави да глумат авторитети.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.178
Поени од реакции
81.256
неписмен си баки, шо да ти правиме.
Најмал проблем на темава, е неписменоста на тие кои постираат.

Он, конкретно, постира клипови од видео-игри мислејќи дека тоа се овековечени украински успеси. Дали еден таков пост ќе биде пропратен со текст, кој има некакви печатни грешки и граматички проблеми, е небитно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.178
Поени од реакции
81.256
„Како е Вучиќ негативец на кој треба да му се отсече главата? Дали сакате да им го кажете тоа на членките на НАТО - Турција, затоа што Лавров оди во Анкара? А Турција има 32 пати повеќе летови за Русија. Не сакате да ја протерате од НАТО?", рече Вучиќ.
Типична западна дволичност.
Нема ист аршин за сите.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.326
Поени од реакции
18.185
Американците му дозволиле на Европејциве да купуваат нафта од Венецуела. Единствен услов, не смее да се препродава.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Не е генерализирање, за тебе лично збори.
Ете уште еден академик. :)
Во овоj високоинтектуален форум ,каде секи форумаш е најмалку наследник на аристократска фамилиja -барон фон Горно Дупени , секи втори е со академска титула и IQ 165 , студирал на 3 универзитети во Ivy League и совршено зборува најмалку 5 јазици, без српски..
Очигледно многу ви го збунувам мозокот, па ја користите секоја ситуациja да се лензите со мајка ми , произходот , татарите , колку сум писмен и глуп.
Што да oчекува друго човек от вакво high society.:D
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.966
Ете уште еден академик. :)
Во овоj високоинтектуален форум ,каде секи форумаш е најмалку наследник на аристократска фамилиja -барон фон Горно Дупени , секи втори е со академска титула и IQ 165 , студирал на 3 универзитети во Ivy League и совршено зборува најмалку 5 јазици, без српски..
Очигледно многу ви го збунувам мозокот, па ја користите секоја ситуациja да се лензите со мајка ми , произходот , татарите , колку сум писмен и глуп.
Што да oчекува друго човек от вакво high society.:D
Не треба да си академик за некој да распознава лична навреда од генерализација.

Генерализацијата би била: Сите Бугари се неписмени, зошто не знаат да го ископираат правиот линк. Ова, вака како што беше напишано беше директно обраќање, без никаква генерализација.

Јас лично сум неписмен, и мислам дека навредите кон мајка ти се скроз непотребни и невкусни. Ама тоа не го менува фактот дека немаше никаква генерализација.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
896
Поени од реакции
3.543
Американците му дозволиле на Европејциве да купуваат нафта од Венецуела. Единствен услов, не смее да се препродава.
Ќе мкнат нафта до тука са друге стране света, најебали сме 200+ мкд литро:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom