Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Вие алт-рајтерите сте тие што го ширите тој лажен наратив за единство, т.е. дека НАТО е раководено од САД.
Не е раководено од САД, јавна тајна е дека Славјанка е главна во НАТО.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не сте вие навијачи, ултраси сте, скарани со реалноста а објективност у глаа да ве удри ќе мислите промаја ве фатило.

Иначе, кога немало смартфони автоматски немало паѓање на морал, јер неможело да се објави преку селфи :tapp: . Да речам дека си бот ќе биде комплимент.
пак се правиш на будала, изгледа хоби ти е :icon_lol:

Или едноставно без толку филозофирање, си знаат што праат руските генерали, им дадоа гол со пета кај Киев и продужија да ја пунат мрежата на исток и југ. Се по план и програм.

П.с. ја немам видено селфи видео од сите руски генерали, команданти и раководството на чело со Путин каде викаат дека првичниот план не им успеал. Значи по твоја логика, не се прифаќа таа теза :cool:.
Уште ли пучење ти треба? :pos:
[/QUOTE]
По ботско од твоиве мислења нема бе златен, нема руска пропаганда толку нереална што ти нема да ја лапнеш како поп сарма :icon_lol:
Иначе ептен јак беше голот со пета кај киев :icon_lol: како викавте тактичко прегрупирање? :icon_lol:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Rekov, od vas dvajca ne ocekuvam normalen odgovor. Bez ljutis...
PS. Se nadevam deka si na platen spisok na partija/NVO/slicno sranje... I deka ova sto lupas po forumov ne ti e stvarno tvoe mislenje
не бе какво лутење јас знам дека е форум ова таман работа лично да се сфаќаат работите, мада што некои луѓе живеат овде :)
иначе ме плаќаат од 3 нво и 2 амбасади, за без пари кој може да не верува во неописливата сила и праведност на Руската држава.
пример мастерпис секогаш кога ќе се изнервира 5$ дирек на пејпел ми легнуваат :icon_lol:
 
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
не бе какво лутење јас знам дека е форум ова таман работа лично да се сфаќаат работите, мада што некои луѓе живеат овде :)
иначе ме плаќаат од 3 нво и 2 амбасади, за без пари кој може да не верува во неописливата сила и праведност на Руската држава.
пример мастерпис секогаш кога ќе се изнервира 5$ дирек на пејпел ми легнуваат :icon_lol:
Lazes ne si na spisok vo ambasada. Utnati ko tebe ne plakjame.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
пак се правиш на будала, изгледа хоби ти е
По ботско од твоиве мислења нема бе златен, нема руска пропаганда толку нереална што ти нема да ја лапнеш како поп сарма :icon_lol:
Иначе ептен јак беше голот со пета кај киев :icon_lol: како викавте тактичко прегрупирање? :icon_lol:
Ајде ајде си го лапаш бабушот на секој пост, си примаш редовна терапија пучење тука од сите. Ништо страшно, ни прв ни последен си што испаѓал дежурен кловн и будала. Хоби ми е праење будали од пациенти ко тебе, ама ти си посебен случај, сам си ја вршиш работата :D .

Духот од Киев ја лапаше пропагандата, не се резили да збориш за други. Бар за тие работи раат ве оставаме од жал и разбирање како кон гревчиња.
Автоматски споено мислење:

не бе какво лутење јас знам дека е форум ова таман работа лично да се сфаќаат работите, мада што некои луѓе живеат овде :)
иначе ме плаќаат од 3 нво и 2 амбасади, за без пари кој може да не верува во неописливата сила и праведност на Руската држава.
пример мастерпис секогаш кога ќе се изнервира 5$ дирек на пејпел ми легнуваат :icon_lol:
Салдото у минус на кутриот :pos:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ајде ајде си го лапаш бабушот на секој пост, си примаш редовна терапија пучење тука од сите. Ништо страшно, ни прв ни последен си што испаѓал дежурен кловн и будала. Хоби ми е праење будали од пациенти ко тебе, ама ти си посебен случај, сам си ја вршиш работата :D .

Духот од Киев ја лапаше пропагандата, не се резили да збориш за други. Бар за тие работи раат ве оставаме од жал и разбирање како кон гревчиња.
Автоматски споено мислење:


Салдото у минус на кутриот :pos:
Што е сеа со духов од киев ти снема муабети?
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Што е сеа со духов од киев ти снема муабети?
Баш има безброј. Змијски остров првиот пат кога им додели постхумно ордени, а они живи здрави чорбичка сркаат у руско заробеништво :lolzz: .

И сите други такви што си ги лапате мазничко.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Баш има безброј. Змијски остров првиот пат кога им додели постхумно ордени, а они живи здрави чорбичка сркаат у руско заробеништво :lolzz: .

И сите други такви што си ги лапате мазничко.
Јас не думам ништо од ова да споделив, да не не мешаш ботко? :icon_lol:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.368
Jas pak da si prasam za Erdo? Dobriot e, losiot, se znae li sto :cautious:.
Тоа се менува на дневно ниво по неколку пати. На пример, кога ќе прати дронови во Украина е демократ а Турција лулка на демократијата, ама кога нема да ги прими Шведска и Финска во НАТО, тогаш станува диктатор.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.176
Поени од реакции
21.870
Тоа се менува на дневно ниво по неколку пати. На пример, кога ќе прати дронови во Украина е демократ а Турција лулка на демократијата, ама кога нема да ги прими Шведска и Финска во НАТО, тогаш станува диктатор.
Cudno i interesno kako se menva stavot na ljugeto za kratko vreme. Cinis kako vcera da bese kako se krsteja da padni, pa rejtinzi mereja, pa pucevi kurci palci, a sega se krstat da im stavi veto na Svedska i Finska. Hmmm :cautious:
Toa ti se vika nestabilna nadvoresna politika na odredeni clenovi. Samo Teneketo e stabilen ko americka nadvoresna politika. Sekade samo kursoj na domasni valuti sledi. Ako pagja, necini gotovi se( Turcija), ako se kreva ne cini gotovi se( Rusija). Daj neka kakov e momentalniot kurs na Grivnata pa da znaeme do kaj se i tie :свиркам:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom