Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.566
Поени од реакции
20.816
Абе експертус,полека не скокај пред време.Војната е далеку од завршена,запамти дека ниеден окупатор никогаш и никаде не поминал добро,нема ни сега Русија.И Хитлер 41 по почетните успеси бил у хипноза дека ја прегазил СССР,па му се удрило од глава.Полека.
А тоа што не гледаш при очи,како е да си жител на Русија,притоа милијарди да се трошат на банална војна со првиот комшија и блиски по вера и јазик народи,твој проблем.Имате сите дркаџии и подржувачи на војнава некоја лоботомија несфатлива за човечки ум од 21 век,кој сака мир и напредок на цивилизациите,а не враќање у 19-ти век со освојување територии и менување граници.Болно!
Ние сме класичен пример дека окупаторот може да те нападне, да изгуби и потоа со прегораварчи да ти ја завземе држава и да ја доведе до распад (сето ова под покровителство на америчка демократија) Секирај се за тука а не по комшии !!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
shupak ova e skoro napusten grad... od 250 000 ziteli sega e na 50 000 i sekoja godina drasticno se namaluva edonstavno ke zamre ko mnogu rudarski gradcinja sekade vo svetot. imas cel kup takvi vo usa, aus, kanada samo sto tamu se lesna gradba/baraki a ovde e beton radi klimata...

ali ok, bitno ti znaes deka rusija ne cini a podaleku od kumanovo ne si mrdnal.
Абе кретену,сто слики ќе ти постирам од сто града,градов случајно ми излезе статија на еден портал.А ти ли беше тој куртон што се фалеше као многу нашетан си,по Австралија кур се тресе.Што не идете да емигрирате во Русија,чим толку ти се влажни шупакот за Русија
 

hehehez

Russian Sniper
Член од
29 мај 2022
Мислења
5
Поени од реакции
28

ВЕЛИКАЈА ПОБЕДА ! УРА !!!!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Ние сме класичен пример дека окупаторот може да те нападне, да изгуби и потоа со прегораварчи да ти ја завземе држава и да ја доведе до распад (сето ова под покровителство на америчка демократија) Секирај се за тука а не по комшии !!!!
Ние сме дебилана без преседан.Затоа сме на дереџе на територија,не на држава.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.509
Поени од реакции
22.987
Абе кретену,сто слики ќе ти постирам од сто града,градов случајно ми излезе статија на еден портал.А ти ли беше тој куртон што се фалеше као многу нашетан си,по Австралија кур се тресе.Што не идете да емигрирате во Русија,чим толку ти се влажни шупакот за Русија
sum bil u rusija i znam kako e... za kumanovo e vegas. za razlika od usa kade imas pun kurac geta i narkosi rusija e kade kade pobalansirana.

otvori si tema kade ke drkas na sliki od napusteni gradovi i ne zamaraj na ovaa.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Човек 15 минути ќе го нема ќе прогласите победа :icon_lol: Па моралот готово 0 кај украинците, фронт линии се распаѓаат, украинци бегаат на сите страни и кога ќе се разбудиш жива вода
Автоматски споено мислење:

Take E! Putin najjak mas na sveto drstese satanisti!
 

hehehez

Russian Sniper
Член од
29 мај 2022
Мислења
5
Поени од реакции
28
Човек 15 минути ќе го нема ќе прогласите победа :icon_lol: Па моралот готово 0 кај украинците, фронт линии се распаѓаат, украинци бегаат на сите страни и кога ќе се разбудиш жива вода

да знаеш само со кој си имаш работа. :kafence:
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
,запамти дека ниеден окупатор никогаш и никаде не поминал добро,нема ни сега Русија.
Ова е ноторна глупост. Велика Британија имаше окупирано една четвртина од светот, и низ таа окупација је направи најголемата пљачка во историјата на светот, што и ден денес и овозможува да биде светска сила, иако во суштина е мизерно мала и без ресурси. И што мислиш, како Русија станала толку голема по територија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.184
Поени од реакции
81.271
Каков мајндфак им приредува реалноста, жалосно за гледање.
Западните медиуми приредија на својата публика најголем мајндфак до сега, што сум го видел.
Треба само наназад да се види кој што пишувал за војната, тука, од страна на проукраинските членови. Што пренесуваа за војната кога се заземаа клучните градови и ќе ти стане јасен степенот на делузија.
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Абе експертус,полека не скокај пред време.Војната е далеку од завршена,запамти дека ниеден окупатор никогаш и никаде не поминал добро,нема ни сега Русија.И Хитлер 41 по почетните успеси бил у хипноза дека ја прегазил СССР,па му се удрило од глава.Полека.
А тоа што не гледаш при очи,како е да си жител на Русија,притоа милијарди да се трошат на банална војна со првиот комшија и блиски по вера и јазик народи,твој проблем.Имате сите дркаџии и подржувачи на војнава некоја лоботомија несфатлива за човечки ум од 21 век,кој сака мир и напредок на цивилизациите,а не враќање у 19-ти век со освојување територии и менување граници.Болно!
Војната на окупаторот нато траеше од Мајдан 2014 до 24.02.2022. Сега е ослободителна мировна мисија за протерување на окупаторот.

И како што си пишал, како и Хитлер, така и неговиве внуци и внуки од западот и нато, како и секој окупатор во историјата, у хипноза дека ќе ја уништат Русија, сега им се маа од глаа.

Потрошени миљарди за војни и оружје ти е најлошиот аргумент што ти текнал, може да претендира за најглуп автогол на темава.

Баш дека слободарскиот антифашистички и антинацистички свет сака мир и напредок на цивилизациите, се здружува против најголемите кочници на истото, промотори на војни, геноцид, неизмерно страдање на цивили и растурени земји и цивилизации постари од нивното постоење заедно.

Токму поради западното живеење во 19 век, со нивните минатовековни идеали за поробување и окупирање држави, народи, територии и експлоатирање, грабежи, крадење и уништување со цел одржување на хегемонијата преку злосторства против човештвото, се дешава како и секат шамарче од Русија за да ги вратат у реалноста. И овој пат 6.7 миљарди жители на планетата, сите во некоја епоха жртви на западните злостортсва застануваат на страната на лидерот на антинацизмот - Русија.

А останатите 1 миљарда што се во поддршка на нацистите, меѓу кои и ти, тие се болните.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.355
Поени од реакции
21.872
Западните медиуми приредија на својата публика најголем мајндфак до сега, што сум го видел.
Треба само наназад да се види кој што пишувал за војната, тука, од страна на проукраинските членови. Што пренесуваа за војната кога се заземаа клучните градови.
Има доволно вести на запад каде пишува дека ситуацијата на Украина на исток е доста лоша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom