Сакам да знам!

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Кажи некои други. Мене само на Симпо ми текнува освен Дормео и Комодита.
Skoro sekade kaj sto prodavaat mebel prodavaat i duseci. Lesnina, bujoto, forma nova, moj san, kares, vardar mebel, kristina damil, montenegro...
Se' zavisi kolku si spremen da platis :)
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Има ли некој душек од Комодита да каже дали е задоволен?
Гледав во Дормео ама испод 500 евра за душек нема да бидам и ќе испадне дека душекот е поскап од спалната. :D
Роднини мои имаат душек од комодита...кога и да отидам кај нив одам и си легнувам на спалната и да не ми се спиело, сум заспивал.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Има ли некој душек од Комодита да каже дали е задоволен?
Гледав во Дормео ама испод 500 евра за душек нема да бидам и ќе испадне дека душекот е поскап од спалната. :D
Comodita Memory, dusekot ima dve strani tvrda i meka ama stoznam za iskustva eve veke godina ipol ok e za tie pari.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Кажи некои други. Мене само на Симпо ми текнува освен Дормео и Комодита.
Јас имам душек од Нетам продажен салон има пред Соборна црква и доста сум задоволен македонско производство се плус.
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
203
Поени од реакции
612
Дали постои механички рачен часовник со време и датум на кој датумот после месец со 30 денови на пример Април директно се прави на 1ви Мај или треба рачно да се менува? Сите механички сатови што сум ги имал имаат датуми до 31 и некогаш рачно треба да ги местиш.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Дали постои механички рачен часовник со време и датум на кој датумот после месец со 30 денови на пример Април директно се прави на 1ви Мај или треба рачно да се менува? Сите механички сатови што сум ги имал имаат датуми до 31 и некогаш рачно треба да ги местиш.
Нема
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Колку чини пола кило паковање Гранд Кафе Голд во МК маркетите ? ( Го купувам 7 евра па чисто ме занима за споредба )
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Torent strani za simnuvanje windows aplikacii?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
извинете дечки нее тема ни место но мала помош ако може незнам сиви да направам како се прави тоа от прилика?!?!благодарам однапред
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
извинете дечки нее тема ни место но мала помош ако може незнам сиви да направам како се прави тоа от прилика?!?!благодарам однапред
пиши на гоогле имаш колку сакаш примери.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.717
Поени од реакции
1.469
Барав не најдов имам договор на 3 месеци т.е до крај на месецов. Претходната недела скршив рака го известив работодавачот и си отворив боледување прогнозите на специјалистот се 4 недели во лонгета и мирување. Мајмуунот од човечки ми има пишано кога им соопштив дека уште 3 недели ќе бидам дома дека на 31,05 ми завршува договорот. Прашање ми е дали во ситуацијава може да го направат тоа ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Барав не најдов имам договор на 3 месеци т.е до крај на месецов. Претходната недела скршив рака го известив работодавачот и си отворив боледување прогнозите на специјалистот се 4 недели во лонгета и мирување. Мајмуунот од човечки ми има пишано кога им соопштив дека уште 3 недели ќе бидам дома дека на 31,05 ми завршува договорот. Прашање ми е дали во ситуацијава може да го направат тоа ?
Се додека си на боловање неможат да те отпуштат ,но првиот ден штом се вратиш на работа можат ,сепак работодавците се заштитени мечки :)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Која е најдебела алуминиумска фолија? Некоја што апла се разликува од другите, што не се кине лесно?

Или пак, постои ли некаков вид на алуминиумска фолија/сива фолија која се користи за некакви други цели а не за домашни употреби? :D
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Која е најдебела алуминиумска фолија? Некоја што апла се разликува од другите, што не се кине лесно?

Или пак, постои ли некаков вид на алуминиумска фолија/сива фолија која се користи за некакви други цели а не за домашни употреби? :D
Секако дека има се зависи која дебелина ти треба и за што ти треба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom