Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Нацизам кој постои само во главата твоја и уште неколку путинашки мегафончиња овде
Уште 1000 пати повтори ја лагава и ќе им се избришат наци-тетоважите :pos: .

Можеш да пробаш со тезата дека биле администратори во Донбас, немале ништо со нацизам, чисто бирократски административно-техничко делувале :D.
Јас знам дека вие сте вака учени да дискутирате, тоа е таа фашистичка матрица 1000 пати повторена лага станува вистина.
Убаво сам себе се опиша. Ајде уште 999 пати и ќе исчезне наци-симболиката од укро-нато-цистите :pos:.
Факт е дека украина е нападната од орда орки од крајно империјалистички причини и вие овде сега со секоја можна руска пропаганда се мачите од петни жили да го оправдате неоправдливото.
И за ова ќе ти треба уште едно 1000 повторувања па може ќе стане вистина. Мораш да појачаш малце интензитет и френкфренција на лажење, не постигаш вака, сите факти се контра тебе.
Затоа и служеше азов, а сега полека ќе се префрла наративот на целата украинска армија
Аааа затоа ли служел Азов!?:lolzz::lolzz::lolzz:.

Каков мастермајнд е Путин, братот ги формирал нацистите од Азов, лично ги тетовораше на излез при евакуацијата од Азовстаљ, за да му служат за правдање на мировната мисија :pos::lolzz::pos::lolzz::pos::lolzz:.

This is some next level shit.

Арно ама тоа не врви кај нормални луѓе учени на двострана комуникација, тоа врви во circle jerks како овој вашиот, затоа и здивувате, вреѓате и се мавате овде од земја
А каква комуникација е коа те тртиме? Освен ако не си признаваш дека сам се тртиш, тогаш мора да е двонасочна штом ние те пучиме рутински. Ете излагаме од нашиот сркл-џрк, те страмиме од разонода и се враќаме :icon_lol:
Ама тоа нема да ја направи ниту украина нацистичка земја ниту оваа окупација оправдана :icon_lol:
Не ја прави тоа, фактите, аргументите, доказите и реалноста ја прават.
Па вас животот ви помина бе златен чекаќи нато, еу и америка да се распаднат а русите да ве спасат од лгбти :icon_lol: Вие овде на руската пропаганда и го дудлате појако него русите, како што кажа некој погоре. Русин мислам да зборуваш нема вака пенливо да ја брани окупацијава како вие.
Хахахаха, абе уште чекате Русија да снема ракети, чипови, авиони, хеликоптери, тенкови, војска, рубљата да падне, Путин да се разболе, пуч ќе праеле, народот ќе се дигал да го руши итн.

Самите нацисти не дудлаат ко вас, пробуваат да се оградат дека тоа било уметничко-експресионистичко искажување за заплашување и интимидација на ослободители руси, ама вие ги воспевате и глорифицирате ко татковци да ви се. Што може е вистина, кој сум ја да судам, они нацисти, вие нацисти, крв не е вода, се поврзуваат работите :icon_lol:

П.с. God bless the internet, вакви ликови не може да се дел од опкружувањето на нормални луѓе и никат ќе немавме можност да се забављаме овака.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.629
Поени од реакции
5.159
Ова ме интригира што секојдневно има пар видеа кај што украинците се жалат дека не се доволно снабдени со оружје, и "како се сведени да се борат со лесно оружје и бројана муниција против тешкото вооружување на русите".

Па нели мајкуму овие цело НАТО плус комонвелт државите, плус некои источно азиски држави, сега најново и Колумбија ги снабдуваат со оружје украинците.
До толку немаат капацитет колку што се збори НАТО и сојузниците на САД да водат една посериозна војна, или пак Русија толку добро е воено опремена и со залихи. Што овие сите топтан спрема неа делуваат смешно.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Ох реалноста на терен скроз ми се допаѓа, укрите ме изненадија и мене а богами и цел свет, чак и некои од малкуте руски сојузници.
Па ти сеа да не прешалта страна? Тртењето дава ефект.

Според Форбс, Русија контролира 123.000км2 во Украина, за помалку од 90 дена.

Дневно русите 1366.6км2 ослободувале и тоа им е спората варијанта :pos: .

Богами за изненадување е, ама непријатно за нато.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.790
Поени од реакции
3.981
Ох реалноста на терен скроз ми се допаѓа, укрите ме изненадија и мене а богами и цел свет, чак и некои од малкуте руски сојузници.
А дали „реалноста на терен„ значи и скорешна руска капитулација, оти нели, украинската војска само што не ја растурила руската?...
Автоматски споено мислење:

На русите многу не им се чека, веќе тргнале со санирање на Маруипол.

https://twitter.com/Levi_godman/status/1529090011924152320
Реконструкцијата на објектите уништени во војната, како и воспоставувањето на локлани власти и институции, сами по себе се показател дека ослободените територии наскоро ќе бидат интегрирани во РФ, а Русија за тоа никого нема да го прашува или да бара одобрување.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.790
Поени од реакции
3.981
Ова ме интригира што секојдневно има пар видеа кај што украинците се жалат дека не се доволно снабдени со оружје, и "како се сведени да се борат со лесно оружје и бројана муниција против тешкото вооружување на русите".

Па нели мајкуму овие цело НАТО плус комонвелт државите, плус некои источно азиски држави, сега најново и Колумбија ги снабдуваат со оружје украинците.
До толку немаат капацитет колку што се збори НАТО и сојузниците на САД да водат една посериозна војна, или пак Русија толку добро е воено опремена и со залихи. Што овие сите топтан спрема неа делуваат смешно.
Не е толку проблем со во Украина доаѓа вооружување што од САД, од ВБ или други потрчковци, проблемот е во тоа што доаѓа момент кога тоа доставено оружје ќе нема кој да го корисити, оти и Украинците не се бесконечни по бројност, а гледаме и дека прилично гинат на дневно ниво‘.

Плус, и гратис, во Украина веќе се дојдени полски војници, што значи дека Полска сака дел од укранската земја...
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Уште 1000 пати повтори ја лагава и ќе им се избришат наци-тетоважите :pos: .

Можеш да пробаш со тезата дека биле администратори во Донбас, немале ништо со нацизам, чисто бирократски административно-техничко делувале :D.

Убаво сам себе се опиша. Ајде уште 999 пати и ќе исчезне наци-симболиката од укро-нато-цистите :pos:.
Аргументација на ниво на пет годишно дете - не ти си! Бонус поени за твоите очајнички обиди за хумор, дури патерн некој приметувам, секој обид за хумор на вашава страна е тежок феил


Аааа затоа ли служел Азов!?:lolzz::lolzz::lolzz:.

Каков мастермајнд е Путин, братот ги формирал нацистите од Азов, лично ги тетовораше на излез при евакуацијата од Азовстаљ, за да му служат за правдање на мировната мисија :pos::lolzz::pos::lolzz::pos::lolzz:.
This is some next level shit.
Нормално тотално промашена поента :icon_lol: али стави уште 6-7 смајлиа може ќе помине

А каква комуникација е коа те тртиме? Освен ако не си признаваш дека сам се тртиш, тогаш мора да е двонасочна штом ние те пучиме рутински. Ете излагаме од нашиот сркл-џрк, те страмиме од разонода и се враќаме :icon_lol:

Не ја прави тоа, фактите, аргументите, доказите и реалноста ја прават.
уште простачки речник и навреди исто класика за таборот на кој што припаѓаш и покрај што си буквално дворски шут на темава заедно со тот

Хахахаха, абе уште чекате Русија да снема ракети, чипови, авиони, хеликоптери, тенкови, војска, рубљата да падне, Путин да се разболе, пуч ќе праеле, народот ќе се дигал да го руши итн.
Исто толку многу немање капацитет за дискусија па се користат моите аргументи, може да ти ги позајмам нема проблем. Иначе западниот свет си живее додека некој јаде камења 100 години и чека да се распадне.

Самите нацисти не дудлаат ко вас, пробуваат да се оградат дека тоа било уметничко-експресионистичко искажување за заплашување и интимидација на ослободители руси, ама вие ги воспевате и глорифицирате ко татковци да ви се. Што може е вистина, кој сум ја да судам, они нацисти, вие нацисти, крв не е вода, се поврзуваат работите :icon_lol:

П.с. God bless the internet, вакви ликови не може да се дел од опкружувањето на нормални луѓе и никат ќе немавме можност да се забављаме овака.
Исто како погоре. Болдирано - продолжуваш со бесмислени реченици како нацистичко империјалистичка доктрина кој ни сам знаеш што значат ни од каде ти идат, нормално сите ти се смеат :icon_lol:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.629
Поени од реакции
3.435
Аргументација на ниво на пет годишно дете - не ти си! Бонус поени за твоите очајнички обиди за хумор, дури патерн некој приметувам, секој обид за хумор на вашава страна е тежок феил



Нормално тотално промашена поента :icon_lol: али стави уште 6-7 смајлиа може ќе помине


уште простачки речник и навреди исто класика за таборот на кој што припаѓаш и покрај што си буквално дворски шут на темава заедно со тот


Исто толку многу немање капацитет за дискусија па се користат моите аргументи, може да ти ги позајмам нема проблем. Иначе западниот свет си живее додека некој јаде камења 100 години и чека да се распадне.


Исто како погоре. Болдирано - продолжуваш со бесмислени реченици како нацистичко империјалистичка доктрина кој ни сам знаеш што значат ни од каде ти идат, нормално сите ти се смеат :icon_lol:
Дете дај не се резили
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
Ова ме интригира што секојдневно има пар видеа кај што украинците се жалат дека не се доволно снабдени со оружје, и "како се сведени да се борат со лесно оружје и бројана муниција против тешкото вооружување на русите".

Па нели мајкуму овие цело НАТО плус комонвелт државите, плус некои источно азиски држави, сега најново и Колумбија ги снабдуваат со оружје украинците.
До толку немаат капацитет колку што се збори НАТО и сојузниците на САД да водат една посериозна војна, или пак Русија толку добро е воено опремена и со залихи. Што овие сите топтан спрема неа делуваат смешно.
САД праќа оружје во вредност од повеќе милијарди, тоа го компензира со жито (она што можеме да го видиме) и верувам и на други начини за кои не сме виделе (или јас не сум). Е проблем што се јави и што е реалност е каде завршува оружјето. Дали кај Украинци, Руси или некои десети. Кај сите оди некој дел тоа е нормално но според тоа што гледаме дека им снемува пореално ми е најголем дел да оди кај некои десети, некои профитери кои повторно ќе им го продадат истото на Украинци или пак на друго место. Само да не почнеме да читаме за некоја година некоја екстрмистичка група дека поседува добар дел од оружјето (а тоа не се пушки него нешто многу поопасно).
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.262
Поени од реакции
36.143
Фридом фајтеров вика дека неразвиените (сиромашните) земји треба да ги изгладнуваат своите луѓе за да му помогнат на НАТО во името на слободата. :brlav:

Поголем warmonger од овој не знам дали постои. Не го бираат гласачи за позицијата што ја држи па затоа не се ни мачи да сокрие дека џебовите му ги полни лобито на воената индустрија. Одвратен човек.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.790
Поени од реакции
3.981
САД праќа оружје во вредност од повеќе милијарди, тоа го компензира со жито (она што можеме да го видиме) и верувам и на други начини за кои не сме виделе (или јас не сум). Е проблем што се јави и што е реалност е каде завршува оружјето. Дали кај Украинци, Руси или некои десети. Кај сите оди некој дел тоа е нормално но според тоа што гледаме дека им снемува пореално ми е најголем дел да оди кај некои десети, некои профитери кои повторно ќе им го продадат истото на Украинци или пак на друго место. Само да не почнеме да читаме за некоја година некоја екстрмистичка група дека поседува добар дел од оружјето (а тоа не се пушки него нешто многу поопасно).
Многу е веројатна и оваа можност, оти од најновата историја гледаме како настанаа УЧК, ИСИИС/ИСИЛ и слични структури, кои се вооружија со оружје кое останало “онака„, сосема случајно, но доволно за да избие уште некоја локална војна...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.175
Поени од реакции
25.802

И овој стариов станал путинист...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom