Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Еве ја регуларната војска на Украина или одбива да се бори или масовно се предава. Тие пржените се или нацисти или нивни симпатизери.

да де сите што си ја бранат државата се нацисти те разбравме. Се знаеше дека таа паралела ќе почните да ја правите кога ќе падне мариупол, после сите ќе бидат нацисти, среќа што тоа сето е само во вашите глави :icon_lol:
пс. овие пржениве што се?
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
When reality hits hard - part 3:

Хенри Кисинџер рече дека Западот треба да престане да се обидува да и нанесе голем пораз на Русија и предложи Украина да ѝ отстапи на територијата.

Украина мора да ги започне преговорите „пред да создаде пресврти и тензии кои нема лесно да се надминат“.

„Идеално, линијата на поделба треба да биде враќање на статус кво анте. Следењето на војната надвор од таа точка нема да биде за слободата на Украина, туку нова војна против самата Русија“

г-дин Кисинџер рече дека би било „фатално“ Западот да се зафати со „расположението на моментот“ и да ја заборави позицијата на моќ на Русија во Европа.

Според „Телеграф“, тој објаснил дека Русија била „суштински дел од Европа“ повеќе од четири века, истакнувајќи дека европските лидери не смеат „да ги изгубат од вид долгорочните односи“ или на друг начин да ризикуваат да ја стават Русија во постојан сојуз со Кина.

Тој исто така рече: „Се надевам дека Украинците со мудрост ќе го надополнат херојството што го покажаа“.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
да де сите што си ја бранат државата се нацисти те разбравме. Се знаеше дека таа паралела ќе почните да ја правите кога ќе падне мариупол, после сите ќе бидат нацисти, среќа што тоа сето е само во вашите глави :icon_lol:
пс. овие пржениве што се?
И во нацистичка Германија не беа мнозинството војници нацисти, ама беа под нацистичка команда. Да се побунеа тие војници светот ќе се спасеше од разурнувања и десетици милиони жртви.

Значи или нацисти или нивни симпатизери.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
И во нацистичка Германија не беа мнозинството војници нацисти, ама беа под нацистичка команда. Да се побунеа тие војници светот ќе се спасеше од разурнувања и десетици милиони жртви.

Значи или нацисти или нивни симпатизери.
Кој салта сте спремни да ги правите само за да го оправдате нештово браво :icon_lol: А притоа да изигравате објективни. Туку не ми кажа оние прженине што беа?
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
да де сите што си ја бранат државата се нацисти те разбравме. Се знаеше дека таа паралела ќе почните да ја правите кога ќе падне мариупол, после сите ќе бидат нацисти, среќа што тоа сето е само во вашите глави
И во Македонија не се сите балисти (нацисти) и северџани (комунистичка творба), малцинство се, ама тие владеат - апартхејд.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.687
Поени од реакции
21.661
Фридом фајтеров вика дека неразвиените (сиромашните) земји треба да ги изгладнуваат своите луѓе за да му помогнат на НАТО во името на слободата. :brlav:

 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
И во Македонија не се сите балисти (нацисти) и северџани (комунистичка творба), малцинство се, ама тие владеат - апартхејд.
Нелсон мендела кога ќе си дојде од маџарска да не спаси од апартхејдов? :icon_lol:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Кој салта сте спремни да ги правите само за да го оправдате нештово браво :icon_lol: А притоа да изигравате објективни.
Хах, абе ти браниш и глорифицираш нацизам, ни салта ни циркуски акробации не ти помагаат. Затоа си тртен на секој пост ко евакуиран Азовец :icon_lol:
Туку не ми кажа оние прженине што беа?
Анти-нацисти :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
И во нацистичка Германија не беа мнозинството војници нацисти, ама беа под нацистичка команда. Да се побунеа тие војници светот ќе се спасеше од разурнувања и десетици милиони жртви.

Значи или нацисти или нивни симпатизери.
И вие ја забегавте ко овие скриените комуњари што глумат некакви осветени прозападни граѓани и дркаат на видеа од мртви руски војници. Али тоа е кога си апла проруски настроен па се радуваш на видеа на мртви украински војници. Ни русите што ги запознав изминатите месеци не се отидени ко вас овде. Реално си знаат дека војната првенствено е од геополитичко значење за Русија, а и заштита на населението во Донбас од Азовци и ама баш никој не забега со вакви филмови ко демек цела украина е нацистичка или пак регуларната војска која и е задача да ја брани земјата која моментално им е нападната дека била раководена од нацистичка команда. Од прозападни марионети и идиоти им е водена.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Нелсон мендела кога ќе си дојде од маџарска да не спаси од апартхејдов? :icon_lol:
Тоа само некој со северџанско-балистички менталитет може да го помисли, само тоа знаеш, некој друг да доаѓа да те спаси, да те владее, да се потчиниш на некој, да бидеш слуга на туѓи интереси, марионета, Квинслинг, некој друг да ти заврши и поклони власт/слобода итн.

Ни тој од Пешта ни тие од Кале нема да нѐ спасат дур сами не се спасиме, ама северџанобалист шмукач на западни фалуси не го разбира концептот на самостојност и сувереност.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Хах, абе ти браниш и глорифицираш нацизам, ни салта ни циркуски акробации не ти помагаат. Затоа си тртен на секој пост ко евакуиран Азовец :icon_lol:
Нацизам кој постои само во главата твоја и уште неколку путинашки мегафончиња овде. Јас знам дека вие сте вака учени да дискутирате, тоа е таа фашистичка матрица 1000 пати повторена лага станува вистина. Факт е дека украина е нападната од орда орки од крајно империјалистички причини и вие овде сега со секоја можна руска пропаганда се мачите од петни жили да го оправдате неоправдливото. Затоа и служеше азов, а сега полека ќе се префрла наративот на целата украинска армија. Арно ама тоа не врви кај нормални луѓе учени на двострана комуникација, тоа врви во circle jerks како овој вашиот, затоа и здивувате, вреѓате и се мавате овде од земја. Ама тоа нема да ја направи ниту украина нацистичка земја ниту оваа окупација оправдана :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Тоа само некој со северџанско-балистички менталитет може да го помисли, само тоа знаеш, некој друг да доаѓа да те спаси, да те владее, да се потчиниш на некој, да бидеш слуга на туѓи интереси, марионета, Квинслинг, некој друг да ти заврши и поклони власт/слобода итн.

Ни тој од Пешта ни тие од Кале нема да нѐ спасат дур сами не се спасиме, ама северџанобалист шмукач на западни фалуси не го разбира концептот на самостојност и сувереност.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
дали од вас овој аргумент? Па вас животот ви помина бе златен чекаќи нато, еу и америка да се распаднат а русите да ве спасат од лгбти :icon_lol: Вие овде на руската пропаганда и го дудлате појако него русите, како што кажа некој погоре. Русин мислам да зборуваш нема вака пенливо да ја брани окупацијава како вие.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Кој салта сте спремни да ги правите само за да го оправдате нештово браво :icon_lol: А притоа да изигравате објективни. Туку не ми кажа оние прженине што беа?
Ако реалноста на теренот не ти се допаѓа, не сум јас крив.
Автоматски споено мислење:

И вие ја забегавте ко овие скриените комуњари што глумат некакви осветени прозападни граѓани и дркаат на видеа од мртви руски војници. Али тоа е кога си апла проруски настроен па се радуваш на видеа на мртви украински војници. Ни русите што ги запознав изминатите месеци не се отидени ко вас овде. Реално си знаат дека војната првенствено е од геополитичко значење за Русија, а и заштита на населението во Донбас од Азовци и ама баш никој не забега со вакви филмови ко демек цела украина е нацистичка или пак регуларната војска која и е задача да ја брани земјата која моментално им е нападната дека била раководена од нацистичка команда. Од прозападни марионети и идиоти им е водена.
Види, моите постови зависат од нивото на разум на соговорникот. Така да ако сакаш муабет не се референцирај на таков пост.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Ако реалноста на теренот не ти се допаѓа, не сум јас крив.
Ох реалноста на терен скроз ми се допаѓа, укрите ме изненадија и мене а богами и цел свет, чак и некои од малкуте руски сојузници.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Ох реалноста на терен скроз ми се допаѓа, укрите ме изненадија и мене а богами и цел свет, чак и некои од малкуте руски сојузници.
Да твитер фронотот на либтардите кај да е пред Москва се. Се одлучува кај ќе му се суди на Путин.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Види, моите постови зависат од нивото на разум на соговорникот. Така да ако сакаш муабет не се референцирај на таков пост.
Што знам, се радуваш на смрта на луѓе кои 99% се обична пешадија.

Ох реалноста на терен скроз ми се допаѓа, укрите ме изненадија и мене а богами и цел свет, чак и некои од малкуте руски сојузници.
Тешко дека ја сфаќаш реалноста. И ти, тенеке и автохтоните. Тоа што 1 месец се труби дека Русите ќе направат опколување и дека ќе победат во Донбас од напреднувањето што беше очигледно вие толку бевте отидени со видеа од некој уништен руски тенк или убиен руски војник што и таму да сте немаше да сфатите. Али ете тенеке што објаснуваше само села зазимале накрај испадна отсечување на 20к војска и почнаа да навлегуваат во градовите. За неколку месеци ако решат накај Одеса да одат пак нема да ти е јасна реалноста ама тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom