Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
 
Член од
12 мај 2022
Мислења
8
Поени од реакции
31
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
Imaš prostor za zagriženost :D
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
А кое и е образложението за тоа дека сега не е време? Пример, сака да го доврши факултетот, сака прво да го земе докторатот, сака прво да престанеш да пиеш или да се дрогираш, прво да обезбедите стан или куќа за самостоен живот, прво да се вработите.... Или онака, нема конкретно зошто сега не е време туку само апстрактно сега не и е време? Ако е некоја конкретна и разумна причина зошто сега не е време, тогаш ок, почекај и ако треба работи на причината за да побргу биде време, а ако е нешто апстрактно во стилот ,,сеуште не се чувствувам спремна за тој чекор, не ми е време... дрн, дрн,, веднаш заблагодари и се за досегашните убави моменти и не губи време со неа, барај друга.
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
122
Поени од реакции
85
А кое и е образложението за тоа дека сега не е време? Пример, сака да го доврши факултетот, сака прво да го земе докторатот, сака прво да престанеш да пиеш или да се дрогираш, прво да обезбедите стан или куќа за самостоен живот, прво да се вработите.... Или онака, нема конкретно зошто сега не е време туку само апстрактно сега не и е време? Ако е некоја конкретна и разумна причина зошто сега не е време, тогаш ок, почекај и ако треба работи на причината за да побргу биде време, а ако е нешто апстрактно во стилот ,,сеуште не се чувствувам спремна за тој чекор, не ми е време... дрн, дрн,, веднаш заблагодари и се за досегашните убави моменти и не губи време со неа, барај друга.
stanbeno sme reseni i dvajcata rabotime imame zavrseno i dvajcata fakulteti toa mi e interesno sto nema pokogretna pricina za toa so veli sega ne e vreme
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
stanbeno sme reseni i dvajcata rabotime imame zavrseno i dvajcata fakulteti toa mi e interesno sto nema pokogretna pricina za toa so veli sega ne e vreme
Треба да искомуницира. Очигледно ина причина која не ти ја кажала. Што е незнам. Убаво е да каже...гледам проблем во искреноста и комуникацијата.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
Еден совет после долга сериозна врска ја запросив меѓу тоа не кажа да или не само ме молеше да го чувам прстенот( за кога ке било време тогаш )
....и ти после тоа што стори, го стави прстенот у џеб и смени тема!??????
:confused::(
Можеби очекувала некое спектакуларно запросување..или па не те сака доволно :toe:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
....и ти после тоа што стори, го стави прстенот у џеб и смени тема!??????
:confused::(
Можеби очекувала некое спектакуларно запросување..или па не те сака доволно :toe:
сигурно очекувала тетке, постела од рози. Не се потрудил дечкото доволно.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Можно дека очекувала нешто, но што, тоа треба Дац да дознае.
Мислам дека следниот пат треба да ја качи на авион и двата да скокнат со падобран и дури паѓаат да и предложи брак.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.960
Поени од реакции
3.667
Треба да искомуницира. Очигледно ина причина која не ти ја кажала. Што е незнам. Убаво е да каже...гледам проблем во искреноста и комуникацијата.
А каква може да биде причината штом не е за кажување туку е тајна? Ја би се кладел одма у 10 илјади евра дека е една од следниве две:
а) не го сака и планира да му раскине
б) има друг на кого се надева дека ке ја земе за жена (а кој само што не се развел од жена му, а баш минатиот петок и разговарал со адвокатот) а нашиов го држи во резерва ако од тој тајниот ништо не бидне.
Јасна е работата, нека бега човекот со време.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
А каква може да биде причината штом не е за кажување туку е тајна? Ја би се кладел одма у 10 илјади евра дека е една од следниве две:
а) не го сака и планира да му раскине
б) има друг на кого се надева дека ке ја земе за жена (а кој само што не се развел од жена му, а баш минатиот петок и разговарал со адвокатот) а нашиов го држи во резерва ако од тој тајниот ништо не бидне.
Јасна е работата, нека бега човекот со време.
Не би претпоставувал има многу не само 2 и некои од нив се решливи. Мислам дека не треба да бега. Нека зборуваат. Вложил време и напори и труд и емоции не му е паметно да си оди без да дознае и проба да го реши тоа ако се решава.
Автоматски споено мислење:

stanbeno sme reseni i dvajcata rabotime imame zavrseno i dvajcata fakulteti toa mi e interesno sto nema pokogretna pricina za toa so veli sega ne e vreme
Прашај ја што сака да се случи. И видите не е баш јасно ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom