Велес

Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Почнаа ли со наплата на паркинг у Велес, преска видов дечки со зелени елеци у гимназија и кај судот
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.846
Велешани,
Да препорачате некоја месара каде прават стварно добри кебапи?
Би сакал стално да ги имам во фрижидер во овие пандемиски времиња
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
BUGARSKI FASISTICKI OKUPATOR
vcera se vrakam od Veles i odamna imam zelba da go posetam spomenikot na strelanite Partizani na Pusta Kula od strana na BUGARSKIOT FASISTICKI OKUPATOR 1941-1944 godina. Ne deka do sega ne sum bil tamu,tuku poveke pati sum go nekako,kolku tolku sreduval toa mesto.Ama vcera se iznenadiv i eve sto vidov. Da ne mozes ni da se priblizis do spomenikot trnje do nad kolena-nepristapno.Prosto zaboraveno mesto od nas...znam deka se veke i retki soborcite na tie junaci no nivnite pokolenija moze da naminat tuka bar dva pati vo godinata.Cim e tuka vaka na sam glaven pat vo Makedonija kakoe tek kaj onie spomenici na Kozuv planina.
Слика6879[1].jpg ovae za vo objava TI REKOV MI RECE ...pa ajde
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Здраво дечки, некој да не знае кога има комбиња од Велес за Јасеново, уствари дали и има такви комбиња?
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Здраво дечки, некој да не знае кога има комбиња од Велес за Јасеново, уствари дали и има такви комбиња?
Од понеделник до петок имаш во 07:40, 13:15 и 16:00. Сабота, недела и празници во 06:20,12:00 и 16;00. Поаѓање од автобуска
Автоматски споено мислење:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Од понеделник до петок имаш во 07:40, 13:15 и 16:00. Сабота, недела и празници во 06:20,12:00 и 16;00. Поаѓање од автобуска
Автоматски споено мислење:
Фала ти друже знам дека се трга лд автобуска е дали знаеш за назад кога се враќаат или може па некој број контакт од превозникот?
Фала ти и за ова во секој случај.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Фала ти друже знам дека се трга лд автобуска е дали знаеш за назад кога се враќаат или може па некој број контакт од превозникот?
Фала ти и за ова во секој случај.
За враќање не знам, еве ти бројчиња од автобуска 043/211-431 043/211-432
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.615
Поени од реакции
34.802
... со зголемување на цената на автобуските карти на релација Велес- Скопје за 170- 200 денари во еден правец, велешани почнале да го користат возниот транспорт кој за таа иста цена добиваат повратна релација со воз Велес- Скопје- Велес.

...дали ќе бидат ,,оставени" да ја користат таа поевтина опција чисто се сомневам, све мислам дека преку ноќ ќе се ,,расипе" возот, како што се расипа и веќе 2,3 месеци не се поправа возот кој се движи на релација Скопје- Тетово- Кичево, конкуренцијата од приватниот автобуски и такси патен сообраќај сигурно ќе го спречи државниот возен сообраќај да биде пречка ќе покаже време дали сум во право, инаку за овој проблем изгледа владата е наглува!
 
D

dobramuzika

Гостин
... со зголемување на цената на автобуските карти на релација Велес- Скопје за 170- 200 денари во еден правец, велешани почнале да го користат возниот транспорт кој за таа иста цена добиваат повратна релација со воз Велес- Скопје- Велес.

...дали ќе бидат ,,оставени" да ја користат таа поевтина опција чисто се сомневам, све мислам дека преку ноќ ќе се ,,расипе" возот, како што се расипа и веќе 2,3 месеци не се поправа возот кој се движи на релација Скопје- Тетово- Кичево, конкуренцијата од приватниот автобуски и такси патен сообраќај сигурно ќе го спречи државниот возен сообраќај да биде пречка ќе покаже време дали сум во право, инаку за овој проблем изгледа владата е наглува!
велешани отсекогаш го користеле возниот транспорт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom