Нови игри

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Pa ne e igra, tuku samo da pokazat mokjnosta na engine-ot plus deka novite konzoli ke moze da se nosat so toa. Nema da bide full igra.

Eve lani nesto slicno imase, sega e samo interaktivno.

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Pa ne e igra, tuku samo da pokazat mokjnosta na engine-ot plus deka novite konzoli ke moze da se nosat so toa. Nema da bide full igra.

Eve lani nesto slicno imase, sega e samo interaktivno.

После демово лани имаше баш коментари дека ептен е тешко да се направи цела игра така, ама верувам на половина од векот на новиве конзоли ќе стигнат до тоа ниво. Посебно ексклузивите. Моментално доста ги кочи тоа што уште ги прават и за претходната генерација.

Го симнав и јас ова за Матрикс, после ќе го пробам. Изгледа нереално добро.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Pa ne e igra, tuku samo da pokazat mokjnosta na engine-ot plus deka novite konzoli ke moze da se nosat so toa. Nema da bide full igra.

Eve lani nesto slicno imase, sega e samo interaktivno.

Ми се најде слободно време пред ми се чини 2 месеци пошто е бесплатно го симнав од епик и 4.27 и 5ката која е уште насловена со early access. Имаше некои Туторијали кои ги поминав и башка некои од youtube , ама немав баш време и да ги пробувам стварите, ама морам да кажам дека е ова нешто топ за девелопери. Има доста free ствари на маркет и човек може дури и сам некоја основна игра да направи. Порано (пред повеќе од 3 години) го имам пробано и Unity, незнам како е сега (баш кога ќе ми се отвори слободно време ќе го инсталирам) сега за сега ми води unreal.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963

Attachments

  • 299 KB Прегледи: 30
  • 361,2 KB Прегледи: 33
  • 479,9 KB Прегледи: 36
  • 513,8 KB Прегледи: 36
  • 395,3 KB Прегледи: 34
  • 161,1 KB Прегледи: 32
  • 601,2 KB Прегледи: 27
  • 651,9 KB Прегледи: 24
  • 215,7 KB Прегледи: 24
  • 313,1 KB Прегледи: 24

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
На 20 Јануари ја пуштија Warno esrly access. Иако е ограничена и во units и со мапи, морам да кажам дека е екстра. Немав многу време да посветам, 5-6 саати вкупно, али сум задоволен..
Пошто јас претежно играм на total destruction и играм на сигурно напредување, тука за сега ја нема таа опција и ми е премногу динамичен расплет. Исто нема ни кампањи сеуште. Само skirmish и multiplayer.

Иначе за тие што незнаат ова е наследник wargame red dragon.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
Ако остана некој на кој му е гајле.

 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ако остана некој на кој му е гајле.

За ова претпоставувам на никој.

Ама ова буди мноооооогу спомени.
Многу непреспиени ноќи, многу виртуелни пријателства, многу саати потрошени, многу раскинувања со девојки поради гејмање.
Едноставно многу саати убави на компјутер поминати.

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
За ова претпоставувам на никој.

Ама ова буди мноооооогу спомени.
Многу непреспиени ноќи, многу виртуелни пријателства, многу саати потрошени, многу раскинувања со девојки поради гејмање.
Едноставно многу саати убави на компјутер поминати.

Аххх WotLK. Примамливо, најиграна и најсакана експанзија во која стигнав 2200 рејтинг арена со Unholy DK, ретко во која друга игра сум се внел да пратам статистики и калкулирам демиџи. Но тоа беше порано, во еден друг живот...
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Повеќе хајп има за игра која е стара 14год него ли за новата експанзијата.

Од новава експанзија уште од cinematic ќе видиш дека е срање. Без разлика каков ќе биде гејплејот играва ќе биде тапа поради тоа што нема приказна, нема што да ти продадат веќе. Друго беше кога цел свет имаше хајп оти ги имаш Lich King, Ilidan, или пак во Legion со Burning Legion. Самите овие ликови те тераа да играш, да бидеш дел од тие што ќе го убијат Arthas. Сега што, да не губиш време за да убиеш некој рандом лик што го измислиле пред пола саат.
Тоа е најголемиот проблем на WOW, приказната заврши со Legion, приказната почна со нив и треба да заврши до нив. Тие глупостите со експанзите измеѓу WOTLK и Legion и послем тоа е само цицање колку може повеќе од фан базата.
Требаше од дамна да почнат со WOW 2, вака само се глават повеќе. Не ни даваат најави дека планираат нешто такво, туку само си вадат експанзија по експанзија.

За WOTLK ќе им биде успех, еден куп приватни сервери има со оваа експанзија, сите ќе се префрлат таму кога ќе ја пуштат. Ама од кога ќе заврши и тоа што послем, не верувам дека некој ќе им игра Cata ако се одлучат да одат уште понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom