Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Фавали и Панкаро-она што е најдоброто од Лацио.А и Одо каков играч човечее.А Лацио од Милан го зеде Фоџа само.
Лелеее ти си невозможен жими све.....Милан ги реализираше овие троица на Лацио играчи значи вределе во време на трнсферите Лацио го испушти Фоџа.

нешто друго ке кажеш или сфати до сега џабе мелеш
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Одо одбрана е супер, само има лоши центаршутеви плус на времето ви беше најдобар стрелец во Лацио, а сеа Одо не чинел :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Лелеее ти си невозможен жими све.....Милан ги реализираше овие троица на Лацио играчи значи вределе во време на трнсферите Лацио го испушти Фоџа.

нешто друго ке кажеш или сфати до сега џабе мелеш
Имале над 30 години кога заминале од Лацио,знаеш што значи ти играч што заминува од некој клуб кога ќе наполни 30 години?Ако не разбираш може и подолг пост да ти напишам само ти кажи...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Имале над 30 години кога заминале од Лацио,знаеш што значи ти играч што заминува од некој клуб кога ќе наполни 30 години?Ако не разбираш може и подолг пост да ти напишам само ти кажи...
Не ми е јасно зашто по секој цена сакаш да вратиш бе алоо....
И на 158 години да дошле Милан ги земал и ги употребил за некој намена значи се исплателе...
Али ипак сака подолг пост.....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Не ми е јасно зашто по секој цена сакаш да вратиш бе алоо....
И на 158 години да дошле Милан ги земал и ги употребил за некој намена значи се исплателе...
Али ипак сака подолг пост.....
Во животов никому не останувам должен кога се работи за фудбал;)Многу се исплателе тие играчи,на пример Фавали 2 утакмици не изигра од кога дојде таму,Панкаро не ни знам дали изигра некоја одма го шутнаја во Фиорентина.А за Одо нема да коментирам,или и ти ќе ми речеш дека е најбољи десен бек у свет ко што ме изнасмеа еден фан на Милан пред некој ден?:pos2:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Во животов никому не останувам должен кога се работи за фудбал;)Многу се исплателе тие играчи,на пример Фавали 2 утакмици не изигра од кога дојде таму,Панкаро не ни знам дали изигра некоја одма го шутнаја во Фиорентина.А за Одо нема да коментирам,или и ти ќе ми речеш дека е најбољи десен бек у свет ко што ме изнасмеа еден фан на Милан пред некој ден?:pos2:
Тоа се гледа колку и да не разбраш битно е враќаш :bil:
Панкаро кога дојде се напиздив ептен и не ни сакав да влезе во игра ама он си одигра топ сезона после си отиде....
Јап Стам еден од омилените трансфери ми беше не коментирам ништо повеќе со еден збор звер беше
Одо лани си одигра многу добро изгина на секоја утакмица како прва да му е пошто да не заборавиме Одо е од младина на Милан, оваа година игра добра одбрана слаб е со центар шутеви ама примарната цел спасување на ланската сезона се оствари максимално
Неста не ти кажувам ништо сам си знаеш неприкосновен е веќе многу години
Фавали е замена и од него и немам што да очекувам само тие 15 минути што ги игра да не ги сере и не ги ни сере

така да ако поентата ти беше дека Лацио го забеале Милан со некој од овие фудбалери....поентата ти е тиња сега кога ке вратиш најди некој друга финта еве на приммер да збориме како Милан им даде на Лацио 5 гола:bilokojzbot::bilokojzbot:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Тоа се гледа колку и да не разбраш битно е враќаш :bil:
Панкаро кога дојде се напиздив ептен и не ни сакав да влезе во игра ама он си одигра топ сезона после си отиде....
Јап Стам еден од омилените трансфери ми беше не коментирам ништо повеќе со еден збор звер беше
Одо лани си одигра многу добро изгина на секоја утакмица како прва да му е пошто да не заборавиме Одо е од младина на Милан, оваа година игра добра одбрана слаб е со центар шутеви ама примарната цел спасување на ланската сезона се оствари максимално
Неста не ти кажувам ништо сам си знаеш неприкосновен е веќе многу години
Фавали е замена и од него и немам што да очекувам само тие 15 минути што ги игра да не ги сере и не ги ни сере

така да ако поентата ти беше дека Лацио го забеале Милан со некој од овие фудбалери....поентата ти е тиња сега кога ке вратиш најди некој друга финта еве на приммер да збориме како Милан им даде на Лацио 5 гола:bilokojzbot::bilokojzbot:
А па да заборавив само со таа утакмица каде што имаа екстремно голема среќа можеш да се фалиш.Епа имам поздрав до тебе,без Кака и Пато Милан е второлигаш,размисли околу тоа...или Милан е јак и без тие двајца?:tapp:Додуша тој Патко треба уште муви да лапа.Годинава Милан дупла круна освојува немај гајле.Теши се со тие 5 гола на Муслера и не бери гајле,тоа ќе ти остане во сеќавање од оваа сезона.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
А па да заборавив само со таа утакмица каде што имаа екстремно голема среќа можеш да се фалиш.Епа имам поздрав до тебе,без Кака и Пато Милан е второлигаш,размисли околу тоа...или Милан е јак и без тие двајца?:tapp:Додуша тој Патко треба уште муви да лапа.Годинава Милан дупла круна освојува немај гајле.Теши се со тие 5 гола на Муслера и не бери гајле,тоа ќе ти остане во сеќавање од оваа сезона.

хехааа хехехааа хехахаааа стварно треаба да размислиш и ти да го шитнеш компјутерот другар те праи да испаѓаш збунет(да не кажам) пред народот како леташ од една тема на друга и кога го изеде на секоја сега се фати да колнеш и да се ситиш на повредите на играчи....


Јадник....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
хехааа хехехааа хехахаааа стварно треаба да размислиш и ти да го шитнеш компјутерот другар те праи да испаѓаш збунет(да не кажам) пред народот како леташ од една тема на друга и кога го изеде на секоја сега се фати да колнеш и да се ситиш на повредите на играчи....


Јадник....
Мислиш дека ми е мило што се повредени Кака и Пато до таа мера да се ситам на тоа?Ти си бил многу глупав човече не знаев дека си до тој степен.Ај да ти нацртам сеа за да може твоето мозоче да ме разбере,ТВОЈОТ ТИМ Е НУЛА БЕЗ КАКА,СЕА РАЗБИРАШ???!!!
Ја немам проблем со темите немај гајле на се можам секого да замолкнам,така да ти си ситна риба за мене.
А за фудбалското познавање ја и ти кога сакаш каде сакаш,можам професор да ти бидам тебе,исто како и за компјутери и интернет.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Мислиш дека ми е мило што се повредени Кака и Пато до таа мера да се ситам на тоа?Ти си бил многу глупав човече не знаев дека си до тој степен.Ај да ти нацртам сеа за да може твоето мозоче да ме разбере,ТВОЈОТ ТИМ Е НУЛА БЕЗ КАКА,СЕА РАЗБИРАШ???!!!
Ја немам проблем со темите немај гајле на се можам секого да замолкнам,така да ти си ситна риба за мене.
А за фудбалското познавање ја и ти кога сакаш каде сакаш,можам професор да ти бидам тебе,исто како и за компјутери и интернет.
опаааа лично почнавмеее
Твојот проблем е сине што по дома те лажат дека се паметен и интересен а со тоа ти напоравиле многу лоша услуга ти тоа си го врзал во крпче и замараш све живо и диво...не им верувај сине тоа им е работа на домашните..
Значи важи сеуште предлогот од претходниот пост шитни го компјутерот по итно не е за тебе купи си со тие пари јојо или некоја играчка шо ти одговара со мозокот ке видиш повеќе мерак верувај
А за Милан па како да ти кажам можам да ти извадам едно брдо меѓусебни дуели и засрамивачки резултати што не ти се во корист можам да ти ги посочам сите твои капитени што ти го науштија клубот за Милан ама и тоа ке биде џабе...биди си така и господ нека ти е на помош
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
опаааа лично почнавмеее
Твојот проблем е сине што по дома те лажат дека се паметен и интересен а со тоа ти напоравиле многу лоша услуга ти тоа си го врзал во крпче и замараш све живо и диво...не им верувај сине тоа им е работа на домашните..
Значи важи сеуште предлогот од претходниот пост шитни го компјутерот по итно не е за тебе купи си со тие пари јојо или некоја играчка шо ти одговара со мозокот ке видиш повеќе мерак верувај
А за Милан па како да ти кажам можам да ти извадам едно брдо меѓусебни дуели и засрамивачки резултати што не ти се во корист можам да ти ги посочам сите твои капитени што ти го науштија клубот за Милан ама и тоа ке биде џабе...биди си така и господ нека ти е на помош
Ај преска несакав да прокоментирам за компјутерот шиткање значи попрво ти би го продал твојот или да сум на твое место би го поклонил некому и би застанал со прстот на глава за да се запрашам за кој клуб навивам ја уствари??Мене ми треба компјутерот зошто тоа ми е работа,а не за да ти докажувам тебе дека твојот клуб е срање,ама кога веќе си го бараш...
Самиот факт што од Лацио земате играчи значи дека ако не земате од таму клубот нема ви вреди ни 5 пари.И еве го сега тоа што не го разбираш или пак се праеш дека не го разбираш,сега плукаш по Лацио и неговите играчи,а утре кога истиот тој играч ќе дојде во Милан одеднаш е шампион,може тој да се смени преку ноќ???
Патетичен си со постовиве,срам ми е што реплицирам на вакви недокажани створења.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Чекај сеа...според твоиве зборови очекуваме и Кака да си замине наредна сезона од Милан зошто ќе се презасити.Може ли играч да биде презаситен од место кај што му е убаво и да си замине на ризик некаде каде што знае дека нема да биде единствена звезда?Теоријава ти беше незнам...Па и сите што играат во Милан изглеа се презаситени.Нормално бе брат имаат по 60 години.За Шевченко што мешаш сеа промашен трансфер непромашен,не е тоа битно,заминал,го напуштил клубот!А споредбава твоја што ми ја кажа сеа за Неста и Одо вака ќе ти ја појаснам:Значи до пред некое време Неста и Одо плачеа кога ќе им се спомнеше враќање во Рим од многу емоции,тоа ти изглеа не го знаеш.Неможе бе Неста дете на Лацио да го сака Милан.

Исто ко да заминеш сеа ти некаде во странство на твои ко што глеам 20 години во да речеме Германија и живееш таму 10 години.Ќе речеш е сеа моја омилена земја е Германија дека таа ми дава мене повеќе пари и поубав живот од Македонија или си патриот?
Ова е прост пример за споредбава што ја правиш.
Не викам дека играат играчиве од љубов кон клубот било тоа некогаш,ама не е се до парите...
Дали знаеш дека Шева се прослави токму против Лацио кога даде хет трик на прва утакмица???
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Абе нели Фавали дојде од Интер како слободен играч или грешам !?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.821
Абе нели Фавали дојде од Интер како слободен играч или грешам !?
Не грешиш , две сезони играше за Интер а у Лацио беше негде од 92/93 до 2004 .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom