Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.345
Со Шева не е проблемот во годините, проблемот е во тимот на Челзи, таму егзекутор е Дрогба. Шева не добива топки како што добиваше во Милан, многу повеќе од асистенциите одам кон Дрогба.
Да беше Шева уште во Милан немаше шанси толку долго да биде надвор од форма...со оглед на асистенците на Сидорф, Кака и Пирло....но самиот си е крив.
Немој да кажуваш такви работи..Дрогба егзекутор??КО дојде Шевченко во Челзи можеби Дрогба со некој срп му се има јавено пред спиење на Шевченко, така да овој кога ќе го види Дрогба забрефтан, се здрвува и неможи да игра...ФАКТ е што во МИЛАН ЦЕЛ МИЛАН ИГРАШЕ ЗА ШЕВЧЕНКО, што е и случај со репрезентацијата на Украина, А ВО ЧЕЛЗИ ШЕВЧЕНКО ТРЕБА ДА ИГРА ЗА ТИМОТ...Тоа е разликата....
Жена му е крива! Таа го натера да оди во Лондон! :)
И јас така сум слушнал..А да не слушнавме заедно??
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Немој да кажуваш такви работи..Дрогба егзекутор??КО дојде Шевченко во Челзи можеби Дрогба со некој срп му се има јавено пред спиење на Шевченко, така да овој кога ќе го види Дрогба забрефтан, се здрвува и неможи да игра...ФАКТ е што во МИЛАН ЦЕЛ МИЛАН ИГРАШЕ ЗА ШЕВЧЕНКО, што е и случај со репрезентацијата на Украина, А ВО ЧЕЛЗИ ШЕВЧЕНКО ТРЕБА ДА ИГРА ЗА ТИМОТ...Тоа е разликата....

И јас така сум слушнал..А да не слушнавме заедно??
За Шевченко да игра за тимот треба да дава голови (типот е голгетер, не е везен играч), а за да дава голови треба да игра повеќе и да добива повеќе топки, а не да асистира и да стои на клупа. Во секој случај крајно не му одговара Челзи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.345

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Затоа викаат не се иде по паметот на жена !!! :wink:
секој ќе се зафркне ако слуша женско :pos2::pos2::pos2:
абе женаму во Лондон ќе има подобро друштво за кафе муабет сите шмизли и биле во Милано :)
туку да го оставиме папучарот си се зезна тој ако му е, сега чекам да ми оздрават момците од тимот и да одиме во поход за подобро место во серија А.
А за судење може треба да се воведат измени, оти се поќорави стануваат судииве и се погрубо се игра фудбал.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Нема на вас што го направивте папучар Шевченко да ви реплицирам го чекам тој итриот пејо да видам што ќе каже за споредбата на заминување во белиот свет ко што заминувале лацијаливе.Шевченко не замина од Милан од причина што знаеше дека наредната сезона ќе нема со кого да игра???Тој што е фудбалски поткован ќе ги сфати овие работи а не ќе ми лупета овде дека отишол по паметот на жена му.Тоа ти се вика трач муабети жени на чешма...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
како фан на интер уште имам кошмари од шевченко и мило ми е што нема да ми кине живци повеќе но и милан и италија воопшто загубија уште една ѕвезда што и не е баш најдобро. ако продолжи тој тренд лошо му се пишува на калчото. да се надеваме дека на тоа ке остане и дека кака ке остане во милан , дрогба ке дојде во милан , роналдињо во интер, ибра ке остане во интер долго време балотели и пато ке станат мега ѕвезди и ке се борат за златна топка и јуве ке направи дрим тим ... лошо е што во англија и шпанија одат најдобрите фудбалери.
зашто шева отиде уште не ми е јасно не верувам дека е за пари милан можеше секоја понуда на челзи да ја изедначи плус бог беше во милан, дека жена му го натерала да иде .... и тоа не е за верување , дека немал со кој да игра и тоа е глупо со пирло кака и сидорф во средина сон на секој играч
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Ете ти ги Ди Канио и Дабо како пример што им значи Лацио на нив.Колку и да сум ги ценел во времето кога играле во Лацио сега за мене не вредат ни 5 пари зошто играат во милан.Тие играчи што заминале од што морале,ОК е,едноставно се немало пари,ама тие што си заминале од аздис...е за нив посебно место...да не кажувам каде.
Ако сакаш да збориме за избеглици,кај ви е Шевченко,човекот во кој се крстевте ко во бога,се колневте никогаш дека нема да замине...епа од кога замина Шевченко од Милан мене ми стана омилен играч и едвај чекам да влезе во форма во Челзи или во било кој друг клуб.
1 ДиКанио се врати во Лацио пошто беше испукана пушка и немаше каде да игра ист е случајот и со Дабо со тоа што он нема минутажа, не се лажи себе си дека некој го сака Лацио до таа мера да остави златна кариера пари и слава за да игра во Лацио.
2.Ако си ја прател ситуцијата со Шевченко и ако имаш бар 15 минути спортска програма можеш лесно да установиш дека заминувањето на Шевченко со тоа на Одо и Неста нема ништо заедничко:Шевченко со Милан имаше освоено се што можеше да се освои се засити си отиде по нов предизвик во премиер лига после Милан он не тоа што беше, и важи за еден од најголемите трансфер промашувања,ако сакаш баш да ја знаеш неговата поврзаност со Милан еве ке ти кажам само дека лани во Атина на финалето он беше во ложа со Берлускони кој му е кум.
Неста и Одо отидоа во Милан буквално да стекнат слава и реноме(поими далечни за Лацио) тоа и го напрвија и двајцат.Па лани мислам накај септмври да му кажел некој на Одо дека во мај ке биде Европски Шампион ке го тепал со боксови.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
1 ДиКанио се врати во Лацио пошто беше испукана пушка и немаше каде да игра ист е случајот и со Дабо со тоа што он нема минутажа, не се лажи себе си дека некој го сака Лацио до таа мера да остави златна кариера пари и слава за да игра во Лацио.
2.Ако си ја прател ситуцијата со Шевченко и ако имаш бар 15 минути спортска програма можеш лесно да установиш дека заминувањето на Шевченко со тоа на Одо и Неста нема ништо заедничко:Шевченко со Милан имаше освоено се што можеше да се освои се засити си отиде по нов предизвик во премиер лига после Милан он не тоа што беше, и важи за еден од најголемите трансфер промашувања,ако сакаш баш да ја знаеш неговата поврзаност со Милан еве ке ти кажам само дека лани во Атина на финалето он беше во ложа со Берлускони кој му е кум.
Неста и Одо отидоа во Милан буквално да стекнат слава и реноме(поими далечни за Лацио) тоа и го напрвија и двајцат.Па лани мислам накај септмври да му кажел некој на Одо дека во мај ке биде Европски Шампион ке го тепал со боксови.
Чекај сеа...според твоиве зборови очекуваме и Кака да си замине наредна сезона од Милан зошто ќе се презасити.Може ли играч да биде презаситен од место кај што му е убаво и да си замине на ризик некаде каде што знае дека нема да биде единствена звезда?Теоријава ти беше незнам...Па и сите што играат во Милан изглеа се презаситени.Нормално бе брат имаат по 60 години.За Шевченко што мешаш сеа промашен трансфер непромашен,не е тоа битно,заминал,го напуштил клубот!А споредбава твоја што ми ја кажа сеа за Неста и Одо вака ќе ти ја појаснам:Значи до пред некое време Неста и Одо плачеа кога ќе им се спомнеше враќање во Рим од многу емоции,тоа ти изглеа не го знаеш.Неможе бе Неста дете на Лацио да го сака Милан.

Исто ко да заминеш сеа ти некаде во странство на твои ко што глеам 20 години во да речеме Германија и живееш таму 10 години.Ќе речеш е сеа моја омилена земја е Германија дека таа ми дава мене повеќе пари и поубав живот од Македонија или си патриот?
Ова е прост пример за споредбава што ја правиш.
Не викам дека играат играчиве од љубов кон клубот било тоа некогаш,ама не е се до парите...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Чекај сеа...според твоиве зборови очекуваме и Кака да си замине наредна сезона од Милан зошто ќе се презасити.Може ли играч да биде презаситен од место кај што му е убаво и да си замине на ризик некаде каде што знае дека нема да биде единствена звезда?Теоријава ти беше незнам...Па и сите што играат во Милан изглеа се презаситени.Нормално бе брат имаат по 60 години.За Шевченко што мешаш сеа промашен трансфер непромашен,не е тоа битно,заминал,го напуштил клубот!А споредбава твоја што ми ја кажа сеа за Неста и Одо вака ќе ти ја појаснам:Значи до пред некое време Неста и Одо плачеа кога ќе им се спомнеше враќање во Рим од многу емоции,тоа ти изглеа не го знаеш.Неможе бе Неста дете на Лацио да го сака Милан.

Исто ко да заминеш сеа ти некаде во странство на твои ко што глеам 20 години во да речеме Германија и живееш таму 10 години.Ќе речеш е сеа моја омилена земја е Германија дека таа ми дава мене повеќе пари и поубав живот од Македонија или си патриот?
Ова е прост пример за споредбава што ја правиш.
Не викам дека играат играчиве од љубов кон клубот било тоа некогаш,ама не е се до парите...

Лелееее човеку стварно не ти ја разборам поенатава со постот значи дека секој играч што направил трансфер е предавник или што сакаш да кажеш...дај поктарко и појасно без Германија и глупи споредби
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Лелееее човеку стварно не ти ја разборам поенатава со постот значи дека секој играч што направил трансфер е предавник или што сакаш да кажеш...дај поктарко и појасно без Германија и глупи споредби
Сакаш кратко и јасно?Икона за икона,Неста за Шевченко.Сеа разбираш?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Сакаш кратко и јасно?Икона за икона,Неста за Шевченко.Сеа разбираш?
Знаеш ли бе море кога ке кажеш Неста за Шевченко кога Неста ке го земе Милан а Шевченко Лацио не во ситуација кога Милан го зема се што е најдобро во Лацио а Лацио од Милан зема петлиња и дрнч роба..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Што се фативте сеа за Шевченко ццц.... само ќе најдете нешто, што го мешате човекот криво ви е што нема кој голови да ви дава, за таквите што им е местото во Б Џила има дава по 2 гола, а од идната сезoна ќе стапи нападот на Милан на сцена само ако не усере нешто пак АнЏелоти :)
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Знаеш ли бе море кога ке кажеш Неста за Шевченко кога Неста ке го земе Милан а Шевченко Лацио не во ситуација кога Милан го зема се што е најдобро во Лацио а Лацио од Милан зема петлиња и дрнч роба..
Фавали и Панкаро-она што е најдоброто од Лацио.А и Одо каков играч човечее.А Лацио од Милан го зеде Фоџа само.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom