Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
10 јануари 2008
Мислења
745
Поени од реакции
1.890
Русите не користат Точка ,ама ja имат на воорожение.
На Русите треба секогаш да им се верува ..
Русите немаат Точка-У. Украинците имаат и досега безброј пати ја употребија. Сликите се од вежбите со Белорусија пред почетокот на мировната операција. Белоруско оружје не е влезено во Украина, и за тоа има безброј изјави од самиот запад.

Пак ќе кажам, тоа што стаиле напис "за децата" им ја посрало скроз мештаљката.

Ама западните консументи на пропаганда ќе си ја лапнат и оваа мештаљка ко циган мрсул, исто ко Буча.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.536
Поени од реакции
3.649
Русите немаат Точка-У. Украинците имаат и досега безброј пати ја употребија. Сликите се од вежбите со Белорусија пред почетокот на мировната операција. Белоруско оружје не е влезено во Украина, и за тоа има безброј изјави од самиот запад.

Пак ќе кажам, тоа што стаиле напис "за децата" им ја посрало скроз мештаљката.

Ама западните консументи на пропаганда ќе си ја лапнат и оваа мештаљка ко циган мрсул, исто ко Буча.
Знаеме ,знаеме .. русите са голубот на мирот.. ослободители... миротворци.... Путин е прероден Христос или Majка Тереза ...
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Воедно пишував овде неколку пати дека на Русија им снемува ракети од типот на Искандер, Калибр и Кинжал и кај и да е ќе почнат да користат стар тип на ракети кои не се толку прецизни.

Му водев евиденција за бројот на ракети што му останаа нели @jamajka :)
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.571
Поени од реакции
5.840
Mene me ucele deka koga sakas da znaes vistina za nekoj nastan/akcija ili sl. - sekogas trgni od toa koj na kraj ima interest od seto toa.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.536
Поени од реакции
3.649
Абе за тие што следат руски телеграм групи знаат дека веќе русите се пофалија со употреба на Точка во Донбас.

Откако видоа што направија зедоа да бришат пораки :pos:

Иначе Русите тврдат дека немаат Точка У во Укрина оти се многу стари системи. Но, еве ги овде на воз со ознака V, кога ги повлекуваа од северна Украина во Белорусија некаде на почеток на април.

Од Белорусија сега армијата ја носат во Донбас.



Еве видео од крај на март. Така е кога ќе се фалат Русите со техника и колони воени возила, за да дркаат руските куртони. Сега тоа стои на интернет.

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.607
Поени од реакции
23.205
Не знам што ќе им се и дали ќе им требаат јас само кажувам каква е состојбата.
sostojbata e normalna za rusija... nemozese da se smeni rublji zs dolari od startot ni koga bese 140 ni koga e 80. ednostavno oni kazaa dedolarizacija.

nego sto pravime so zapadot? ni tamu nemoze da smenat dolari za rublji, ni za 80 ni za 200... ako ti vikas deka e 200, daj be najdi... eve jas sum spremen za 110 da kupam od tebe, ti zadrzi gi tie eksta 90 rublji...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
Воедно пишував овде неколку пати дека на Русија им снемува ракети од типот на Искандер, Калибр и Кинжал и кај и да е ќе почнат да користат стар тип на ракети кои не се толку прецизни.

Му водев евиденција за бројот на ракети што му останаа нели @jamajka :)
Абе во ред е да си навиваш, ама не чини да се брукаш...
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.536
Поени од реакции
3.649
sostojbata e normalna za rusija... nemozese da se smeni rublji zs dolari od startot ni koga bese 140 ni koga e 80. ednostavno oni kazaa dedolarizacija.

nego sto pravime so zapadot? ni tamu nemoze da smenat dolari za rublji, ni za 80 ni za 200... ako ti vikas deka e 200, daj be najdi... eve jas sum spremen za 110 da kupam od tebe, ti zadrzi gi tie eksta 90 rublji...
kano , друже моj, it's time to leave Australia forever , Русија те чека со цело срце. :D
Спаси се додека е време - Западот умира во агонија ,а Русија за месец-два will be the world number one

Australia will send twenty armored vehicles to Ukraine to deal with the invasion of Russia
TPNBYCTECNFRBKP7KTYOMMTUOM.jpg



 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
kano , друже моj, it's time to leave Australia forever , Русија те чека со цело срце. :D
Спаси се додека е време - Западот умира во агонија ,а Русија за месец-два will be the world number one

Australia will send twenty armored vehicles to Ukraine to deal with the invasion of Russia
Прегледај го приврзокот 328127



Абе што да ти раскажувам, овие ќе се клучни во војната.... Или само ќе ја продолжат агонијата на Украинците.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.607
Поени од реакции
23.205
kano , друже моj, it's time to leave Australia forever , Русија те чека со цело срце. :D
Спаси се додека е време - Западот умира во агонија ,а Русија за месец-два will be the world number one

Australia will send twenty armored vehicles to Ukraine to deal with the invasion of Russia
Прегледај го приврзокот 328127



aus naviva za dolga vojna do posleden ukrainec... koga ke vi dojde na vas redot ke naviva do posleden bugarin...

tuka nas ni e ok... ni ruski gas ni treba ni pcenica nitu nafta... mislite mu ja vie.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.536
Поени од реакции
3.649
Абе што да ти раскажувам, овие ќе се клучни во војната.... Или само ќе ја продолжат агонијата на Украинците.
Украинците се помотивирани од било кога и чест им праj как ја бранат својата земја.
Ти беше тој што објаснуваше како Украинците ќе ги чекат Русите со цвеќе, леб и сол.
Тоа е војна на две цивилизации и начин на живот и ќе продолжи до целосениот пораз на Русија.
СССР беше империја на злото, Русија е империја на ужасот.
Првата пропадна и се распадна, сега е време и втората да ја следи истата судбина.
Вопрос на време е ,ова е саму почетокот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
Украинците се помотивирани од било кога и чест им праj как ја бранат својата земја.
Ти беше тој што објаснуваше како Украинците ќе ги чекат Русите со цвеќе, леб и сол.
Тоа е војна на две цивилизации и начин на живот и ќе продолжи до целосениот пораз на Русија.
СССР беше империја на злото, Русија е империја на ужасот.
Првата пропадна и се распадна, сега е време и втората да ја следи истата судбина.
Вопрос на време е ,ова е саму почетокот.
секако.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.408
Украинците се помотивирани од било кога и чест им праj как ја бранат својата земја.
Ти беше тој што објаснуваше како Украинците ќе ги чекат Русите со цвеќе, леб и сол.
Тоа е војна на две цивилизации и начин на живот и ќе продолжи до целосениот пораз на Русија.
СССР беше империја на злото, Русија е империја на ужасот.
Првата пропадна и се распадна, сега е време и втората да ја следи истата судбина.
Вопрос на време е ,ова е саму почетокот.
„...Целосен пораз на Русија...„.
Дај соземи се...намали малце...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom