Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.372
Поени од реакции
1.991
Јас си мислев дека си земал страна затоа што во лгбт штабот така ти рекле, али ок, чим си имал свое мислење тоа е веќе друга работа.

Чисто ме интересираше што мислиш за понашањето на твојата страна кон лгбт заедницата. Али најверојатно си го пресметал и тоа или спаѓаш во некоја мазохистичка субгрупација, па ок ти е тоа.
Не знам што има тоа врска со тоа дали би навивал за Путин да убива невини луѓе. И не сум член на никаков штаб, знам дека тешко ви е вам социопатите да сконтрате дека некои луѓе самите одлучиле да поддржуваат еднакви права без никој штаб да им го каже тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.178
Поени од реакции
81.255
Немој за мотивацијата на чеченците да ми збориш жити се. После рамнење со земја на Грозни да ми кажеш дека чеченец има патриотска љубов према православен Русин е во рамки на Avengers. Него лапал дебелиот луксузни вили у Дубаи а веројатно и неговите команданти, па сега имаат кеш мотив да бустаат војска во Украина. Така да остај тој муабет за разни станци и чеченци дека имаат некаква возвишена љубав према православието и русот. Парката е кај нив пресудна другар. Ако ја снема, ќе видиш како одма тоа нема да биде нивна војна.
Не се тие на страна на Русија само затоа што Русија има пари, туку видоа што може пак да им се деси, т.е. беа искршени во Втората Чеченска војна и си седат мирни.
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Секој може да каже што сака. Дали е вистина, тоа е друга работа.
Добар ти е аргументов. На сите коментари што не ти се свиѓаат, или враќаш со - ти ли беше лично таму да ги броиш, или ако е видео викаш - секој може што сака да каже.

Само Интер Славија или како да беше тоа ботовачата твитерска, што ќе каже зимаш за устав и закон. Ок е, се разбираме.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.315
Поени од реакции
31.173
Зашто би правел false flag ако поддршката му расте до небо?
За уште повеќе да му порасте, нели е „мегаломанијак“?
Автоматски споено мислење:

Добар ти е аргументов. На сите коментари што не ти се свиѓаат, или враќаш со - ти ли беше лично таму да ги броиш, или ако е видео викаш - секој може што сака да каже.

Само Интер Славија или како да беше тоа ботовачата твитерска, што ќе каже зимаш за устав и закон. Ок е, се разбираме.
Не е дека „не ми се свиѓаат“, туку кај е печатот се доказите/снимките/итн, нешто поопипливо.
Пример, еве јас викам дека ова поверојатно е Точка М, или диверзија/саботажа. Имам исто толку докази за тоа, колку и дека се украински Ми-24 (ич).
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Не се тие на страна на Русија само затоа што Русија има пари, туку видоа што може пак да им се деси, т.е. беа искршени во Втората Чеченска војна и си седат мирни.
Па не седат мирни, него безпоговорно се активни во дејствата со поданички давање живот за Путин, пази не за Русија, него за Путин.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
До кај стигнаа? Не бев у ток деновиве..
Парада во Киев имаше ли? :icon_mrgr:
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
За уште повеќе да му порасте, нели е „мегаломанијак“?
Автоматски споено мислење:


Не е дека „не ми се свиѓаат“, туку кај е печатот се доказите/снимките/итн, нешто поопипливо.
Замисли ти да треба да полагаш на некого докази овде за сите постови што ги ставаш на форумов од разно разни квази извори. Чоек ти практично ноулајфаш на форумов више месец ипол и што све не изнастави од извори егал на западната пропаганда, ама само ти се осеќаш дека имаш право да кажуваш што е релевантно што не, што е доказ што не. Жити мајка, ај малце симни се на земја. И да е ова false flag и да не е, опрај се малце со начинов на размишљање дека само твоето е најубаво најпаметно најточно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.178
Поени од реакции
81.255
Па не седат мирни, него безпоговорно се активни во дејствата со поданички давање живот за Путин, пази не за Русија, него за Путин.
Аман, седат мирни е во контекст на тоа за што конкретно збориме, а тоа е - зошто и дали се верни на Русија, а не во општ контекст.
Седат мирни у смисол не и прават проблеми на Русија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Немој за мотивацијата на чеченците да ми збориш жити се. После рамнење со земја на Грозни да ми кажеш дека чеченец има патриотска љубов према православен Русин е во рамки на Avengers. Него лапал дебелиот луксузни вили у Дубаи а веројатно и неговите команданти, па сега имаат кеш мотив да бустаат војска во Украина. Така да остај тој муабет за разни станци и чеченци дека имаат некаква возвишена љубав према православието и русот. Парката е кај нив пресудна другар. Ако ја снема, ќе видиш како одма тоа нема да биде нивна војна.
Овие чеченци биле на страната на Русија во таа војна.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.314
Поени од реакции
5.422
Последните воени интервенции (Чеченија, Грузија, Сирија, Казахстан) им беа успешни. Тука е рано за да се види дали прокламираните цели им се успешни или не. Украина веќе прифати некои од нив.
Знаеме дека Русија е каде каде поголема воена сила од Украина, тоа не го негирам, влегоа како фаворит, и затоа секој ден украински отпор е успех голем.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.336
Поени од реакции
6.884
Немој за мотивацијата на чеченците да ми збориш жити се. После рамнење со земја на Грозни да ми кажеш дека чеченец има патриотска љубов према православен Русин е во рамки на Avengers. Него лапал дебелиот луксузни вили у Дубаи а веројатно и неговите команданти, па сега имаат кеш мотив да бустаат војска во Украина. Така да остај тој муабет за разни станци и чеченци дека имаат некаква возвишена љубав према православието и русот. Парката е кај нив пресудна другар. Ако ја снема, ќе видиш како одма тоа нема да биде нивна војна.
Ама они се дел од професионална единица која е во склоп на Руска федерација. Еве и да не се од љубов таму, од корист се. Колкав е бројот на чеченци во Украина? Негде 10000-15000 мислам беше. А русите имаат мислам 120000-150000 војници пратено вкупно. Тоа не е ни 10% од војската таму. Така да ти потенцираш еден мал процент, а го изоставаш другиот. Исто ко сеа ја да ти потенцирам за чечените, америте, британци, грузијци, хрватите и сите други платеници кои се борат на страна на Украина (кои сигурно не се таму од љубов кон украинците) и со тоа да ја негирам жртвата и љубовта на украинската војска.
Во војна, се е реално. Добар пример ти е војната у Босна. Таму секој со секого се тепаше и секој со секого се бореше против третиот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.805
Поени од реакции
26.368
Чеченците видоа какво зло им донесоа Американците кога се осамосталија, па тие што не прејдоа во вахабизам, се побунија против брадите и со помош на Русија ги истераа од Чеченија. Ахмет Кадиров беше тој што ги повика Русите назад иако во првата војна беше против нив и беше убиен по налог на Шамил Басаев... Русите беа излезени од Чеченија, а Чеченија беше независна држава извесно време. Само ова е за тие што знаат, за тие што незнаат, светот е црно-бел... Чеченија=исламизам, САД=демократија, Путин=диктатор, Украина=цвеќиња и други парадефиниции по потребите на дневната политика на либтардите. Класичен резултат на перење мозок.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.962
Поени од реакции
17.788
Па не е тешко да провериш, место да се праиш паметен тука.
Татко му на кадиров се бори на страната на путин во втората војна. Така да кога он го рамнел Грозни, они биле покрај него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom