Чабе ви се сеа и клипови и све....немаше пенал!! :pos:

*шала шала...чиста 11ка. :)

Milanez`

14.467
5.439
Што беше пенал беше ама не беше со намера само сe сокри да не му га разнесат фацата ама ЈБГ :)

Syn

23 декември 2007
29.615
43.457
2-2 Juve и Inter , неда не им одговара резултатов , со продужение губат и двата тима така да се надевам у регуларен тек дека ке паднат голови , било кој нека иде имаат првотимци у состав и двата тима , ако има продужениа негативно ке им се одрази бајаги викендов што следува .

meazza

lo §ono in†eri§†a
30 јануари 2007
7.020
1.135
Се беше ок само онај стартот од каморанези не требаше.. Не смее еден искусен фудбалер така да реагира, па можи онака и да го повреди играчот..
Јас сум целосно задоволен од дербито, многу голови супер игра!

Vartolu

1897 Fighter
29 декември 2007
14.654
5.338
Честито победа, стварно не беше потребен стартот на Каморанези, но секогаш викам секунди се во праѓшање:):)ББиланез, пссст.Нас барем не слика Интер, првиот во Италија..Вас кој ве слика??Аталанта???

Ddime

5.076
212
Демонстрирање немоќ на Каморанези. За во затвор е тоа. =)

Добра игра, голманот на Јуве ташак.

22 февруари 2007
7.076
1.940
Интересен меч интер. Поминавте малку насреќа ама је*и га то е ... Честито победа

Syn

29.615
43.457

Kaтанија мислам беа :D , што се однесуе до натпреваров , пресуди вториот гол на Интер , падна во мн незгоден момент за Јуве ( крај на прво полувреме ) , така да играа под притисок со оглед што на Интер им фалеше гол со што Јуве ке мораа да бркаат после победа што и се деси покасно во второто полувреме .

20 март 2007
8.493
308
И опет тупете го за истите работи за кои сме испишале преку 138 страни... јас само ќе речам, вистинските не се покажуваат на хартија него на на теренот. Честитки за играта на неразурите. Добро се покажа и Јувентус но, сепак вечерва победи подобриот.