Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Не ги бркаат, сеуште. Само ги затвораат оделенијата кои вршеле извоз кон Русија. Е сега дали ќе завршат под Агенцијата за вработување или ќе бидат префрлени во друг одел зависи од компанијата. Дека ќе си ебе матер економијата тоа нема збор. Интересно е што ова доаѓа после 2 години затворени економии, со еден раст речиси еднаков на нула. Инфлација зголемена. Никој не обрнува внимание на тоа. Многу добар џокер на западните елити е Украина и Путин.
Порше има рекордна добивка по 10.000 ЕУР на вработен даваат бонус. Година дена чекаш за кола. Ама да, ќе си ебе матер и све.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.463
Поени од реакции
6.974
gleam po forumov ima nekoi expreti sto znaat kako se zaebal putin i kako slabo mu odelo.
Se prasuvam dali site tie imaat barem malce procitano kako se vojuva?
I dali voopsto znaat deka nadvor do Call of Duti i slicni igri ima i realen svet so ludje sto znaat da pravat strategii.

I da gi prasam uste dali znaat zosto vo Germanija, Avstrija & Co. poslednive denovi nekako slabo se zboruva protiv rusija i ima samo citati od toa sto rekle USA i ne ni davaat povejce nikakvi mislenja!?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Едно прашање, немаше војна во Донбас последните 8 години, па да имаат Русите заблуда со што ќе се соочат?
Ама не штом Киев не падна за 48 часа џабе се…
 
M

Macedon1um

Гостин
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
Pola Ukraina ke ja osvojat za mesec, mesec ipol on kazuva deka slab bil napredokot na teren. Kiev nemaat ni seriozni napadi pocnato do sega, dali go koristat kako odvlekuvanje na sili od Istocen front ili ke gi aktiviraat tie silni tenkovi i oklopni vozila sto cekaat doprva ke vidime.

Toa 48 chasa sigurno go kazal nekoj laik ili pak anti ruski medium za da se teshat so sostojbata na teren kade sekojdnevno Rusite vleguvaat po 20-30km podlaboko
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Иначе најбрзата војна меѓу две големи сили траеше еден час. Попозната е како војна на Стаповите. Војната изби поради непочитување на границата помеѓу Индија и Кина.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.385
Поени од реакции
12.093
gleam po forumov ima nekoi expreti sto znaat kako se zaebal putin i kako slabo mu odelo.
Se prasuvam dali site tie imaat barem malce procitano kako se vojuva?
I dali voopsto znaat deka nadvor do Call of Duti i slicni igri ima i realen svet so ludje sto znaat da pravat strategii.

I da gi prasam uste dali znaat zosto vo Germanija, Avstrija & Co. poslednive denovi nekako slabo se zboruva protiv rusija i ima samo citati od toa sto rekle USA i ne ni davaat povejce nikakvi mislenja!?
Ова е точно. Апла се пере мозокот на населението во Еу во моментов, ако остана уште нешто да се испере. Оди до таа мера што денеска од слушнав дека Кина се уплашила и била следна што ќе спроведе санкции кон Русија.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
gleam po forumov ima nekoi expreti sto znaat kako se zaebal putin i kako slabo mu odelo.
Se prasuvam dali site tie imaat barem malce procitano kako se vojuva?
I dali voopsto znaat deka nadvor do Call of Duti i slicni igri ima i realen svet so ludje sto znaat da pravat strategii.

I da gi prasam uste dali znaat zosto vo Germanija, Avstrija & Co. poslednive denovi nekako slabo se zboruva protiv rusija i ima samo citati od toa sto rekle USA i ne ni davaat povejce nikakvi mislenja!?
Ајде, не знаеме. Кажи зошто.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
874
Поени од реакции
949
Колку преценета влезе Русија во оваа војна, за 48 часа ќе паднел Киев.. за да сега се радуваат на секое окупирано село.

Не му е лесно на Путин, сака да освои титула во прва лига, а се мачи со третолигаш.
За 24 часа падна Киев. Сега преговори се водат.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
377
Поени од реакции
995
Кога ќе паднат Харков и Мариупол ќе остане само Киев за нокаут, нема шанса после ова да не кренат бело знаме Украинците, цела организација ќе им биде разбиена.
Јас мислам најбитен им е Мариупол за да го спојат тој реон со Доњецк.
На Киев можи да одат чисто за капитулација.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.449
Поени од реакции
4.937
Туку вистина Путин сменил неколку генерали и восики личности од ФСБ? Ваљда како награда за досегашниот успех.
Дефинитивно не го чита форумов он, иначе немаше да смени при толкав успех.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Каква врска има НАТО со ова?
Ако Белорусија активно влезе заедно со Руската војска во Украина, има веројатност да биде плен на НАТО. Можно е, ама и не мора да значи. Ја знаеш таа народната, ако неможеш по магарето, удри по самарот.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Едно прашање, немаше војна во Донбас последните 8 години, па да имаат Русите заблуда со што ќе се соочат?
Па очигледно да. Да направиш десант на 20км од Киев и да очекуваш тие веднаш да ја решат војната е заблуда и им се случи масакар. Секако напредуваат, но да речеш дека напредуваат шо знам не ми иде некако. Што побрзо заврши лудилово тоа подобро за сите во Европа.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.357
Поени од реакции
21.872
Pa geldam polno strucnjaci ovde, si rekov nekoj ce znaj da mi odgovori. A ne mene da me prasuvas.
Значи прашањето не беше прашање. Во Германија ставот е непроменет, напротив. Австрија не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom