Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    686
W

wicked_1

Гостин
Леле колку сакам Кина да удри на Тајван. Онака од ќеф. Не поради жртвите од тој конфликт, туку поради реакцијата на западњаците. ;)
Па ако има нацисти и во Тајван, може да тргнете и натаму.

И во Македонија има, ние сме па со комплет прозападна политика, тука па ако дојдете ќефот ќе ти рипне 100ка.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Па ако има нацисти и во Тајван, може да тргнете и натаму.

И во Македонија има, ние сме па со комплет прозападна политика, тука па ако дојдете ќефот ќе ти рипне 100ка.
Го реков тоа поради бесмислените санкции кои ги наложува западот кон Русија. Дали и на Кина може да стават санкции? Затоа што и лајци, пајнци и вилушки треба да санкционираат. Ја сфаќате иронијата?

Дали и Америка имаше санкции за бесмислената војна во Ирак, која дури и најблиските сојузници Британија, Германија, Франција итн ја осудија? Вкупно 54 или 57 држави ја осудија инвазијата на Ирак. Па сите војни злосторства таму? Абу греиб инициран од ЦИА? Немаше никаква одговорност.

Истовремено, санкциите звучат а и изгледат многу глупо.

Со мислењето кое ми цитираше, сакаше некој да ми протне дека за жртвите не ми било жал. Напротив. Тажно е што самиот украински народ страда и страдаше во изминатите 8 години (не бев информиран колку, ама еден постира видео). Жал ми е за сите изгубени животи, но Путин 8 години чекаше некој што навистина ќе преговара од украинска страна и ништо. Се' било само хушкање кон НАТО.
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
Го реков тоа поради бесмислените санкции кои ги наложува западот кон Русија. Дали и на Кина може да стават санкции? Затоа што и лајци, пајнци и вилушки треба да санкционираат. Ја сфаќате иронијата?

Истовремено, санкциите звучат а и изгледат многу глупо.

Со мислењето кое ми цитираше, сакаше некој да ми протне дека за жртвите не ми било жал. Напротив. Тажно е што самиот украински народ страда и страдаше во изминатите 8 години (не бев информиран колку, ама еден постиравидео). Жал ми е, но Путин 8 години чекаше некој што навистина ќе преговара од украинска страна и ништо. Се' било само хушкање кон НАТО.
Не се вади крисче, си кажа дека би ти било ќеф уште некоја војна да има. Не си сам иначе, како што гледаш и многу твои другари се преродија од среќа и ќеф од војнава.

Вчера ви беше досаден ден со нула ќеф пошто имаше прекин на оган.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2022
Мислења
902
Поени од реакции
3.555
^Дај отстранете ги северџанве од темава, нема ништо конструктивно од нив само лигавење и провоцирање членови
 
D

Deleted member 53418

Гостин
значи ако некој не ја сака Америка значи дека е Русофил или Србоман, ептен логичен заклучок. Русија никогаш не помогнала ама затоа Америка "немој бате повеќе не ми помагај, доста е".
Одредени членови од петни жили ја бранат Русија а сите живеат по западни земји зашо никој во Русија не оди да живее?


Најде да каже човекот кој живее во држава изградена од тој запад..

Врати се у МК и обесувај криви дрини а не од таму.. и полека со ставовиве да не ти речат аустрелијанците нема пасош за тебе еве ти виза уште 10 год.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.301
^Дај отстранете ги северџанве од темава, нема ништо конструктивно од нив само лигавење и провоцирање членови
Не бе човек! Не сме и не треба да бидеме лицемери и ретарди како западњаците!
Нека идат, нека блеат слободно!
Лесно им е на твитер да кажуваат досетки.
Приметуваш дека тука ништо паметно немаат кажано?

Плус убаво е вака да видиме што родила и што згрешила оваа мачна земја.
Јуда за 30 сребрени парички го предал Исус, и на крај се покајал...
Овие за еден лубрикант им се измочаа на сите претци во уста! ...и уште тераат.
Нека идат!
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.800
Поени од реакции
21.907
САД ќе ја убедуваат Венецуела да престане да ја поддржува Русија. Него Гаидо каде е?

 
Член од
1 март 2022
Мислења
361
Поени од реакции
936
^Дај отстранете ги северџанве од темава, нема ништо конструктивно од нив само лигавење и провоцирање членови
Така, многу демократски. Нема нешто поинтересно кога ќе останат само истомисленици на некоја тема па ќе си ги чешкаат еден на друг.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
Одредени членови од петни жили ја бранат Русија а сите живеат по западни земји зашо никој во Русија не оди да живее?


Најде да каже човекот кој живее во држава изградена од тој запад..

Врати се у МК и обесувај криви дрини а не од таму.. и полека со ставовиве да не ти речат аустрелијанците нема пасош за тебе еве ти виза уште 10 год.

a ti od toa li se plasis? otide vo usa kamion da vozis i uste nemas pasos pa pusis tuka na ameri? ne be brat ne se sekiraj ne si tolku biten da te izbrkaat ili da se zamaraat so tebe.

realno ako gledame amerive zadnive 70 god go drmaat svetot i denes e takov kakov sto e bas najveke radi niv. jebi ga ima drzavi sto ete si mozat malku da pobutnat nazad, toa e toa. zalosno sto ukraincite kako na vremeto kubancite ne sfakaat deka so takvi komsii nema igranje ali toa e, ke sfatat eden den.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Russia ti e najbogata so prirodni resursi, gas jaglen nafta pcenica I ostalo, gledano po drzavi od evropa(ne unijata) se ekonomski I voeno najmokni, ako I'm analiziras sostojba nemat da se kurcis ovaka, ako pa ja sogledas I analiziras sostojbata I istorijata na i vo EU kw ti stane jasno deka Russia I'm e ne samo od finansiska tocka bitna nego i od bezbednosna, edini luzer od sankciivee ke si ostanit EU I moroni slicni na nas, Russia samo ke si go primenit modelot na Kina I ko ne jebe
Пак гас?

Економски санкции на просечен жител.

Замисли во моментов си во Русија и живееш на пример од фриленс..

Можеш да замислиш што ќе ти се случи? Дали разбираш дека си целосно изолиран?

Можеш да сфатиш дека после тие санкции може слободно да си бараш нова работа и тоа во Русија за месечна плата од 100 грама кикирики?

Замисли на колку луѓе во Русија им зависи животот од тие санкции?

А истото спореди го со човек кој живее во Европа, да не зборуваме во Уса.

Што мислиш вака, кој е заебан?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Добро утро воени експерти, гео-политички стратези, економски специјалисти и нормално посебнен поздрав за ЛГБТ членовите.

До каде сме со освојување на Москва денес, и обратно?
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
О д вечерва па во наредните неколку денови почнува офанзивата за ослободување на Мариопол и Киев.
Вечна слава јунаци!!!
Само да има што е можно помалку жртви на страната на цивилното насление и руската армија и што повеќе предадени нацисти и терористи.
 
Член од
5 март 2022
Мислења
103
Поени од реакции
175
Добро утро воени експерти, гео-политички стратези, економски специјалисти и нормално посебнен поздрав за ЛГБТ членовите.

До каде сме со освојување на Москва денес, и обратно?
Москва не ја освоил Хитлер... на кој мислиш да ја освои Москва?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.340
Поени од реакции
6.897
Пак гас?

Економски санкции на просечен жител.

Замисли во моментов си во Русија и живееш на пример од фриленс..

Можеш да замислиш што ќе ти се случи? Дали разбираш дека си целосно изолиран?

Можеш да сфатиш дека после тие санкции може слободно да си бараш нова работа и тоа во Русија за месечна плата од 100 грама кикирики?

Замисли на колку луѓе во Русија им зависи животот од тие санкции?

А истото спореди го со човек кој живее во Европа, да не зборуваме во Уса.

Што мислиш вака, кој е заебан?


Sent from my iPhone using Tapatalk
А зошто не можеш да работиш веќе како фриленсер во Русија? Како си спречен?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom