Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 ноември 2007
Мислења
198
Поени од реакции
0
Оф леле
1.Првиот жолт го доби за то шо го спона играчот. Тоа е твое мислење.
2. Арно за вторит призна па не морам да се расправам.
3. за да ја добие топката Ибра прво го истурка Запата па после доби топка. Дури не се ни бунеше ако ти текнува.
За прекршоците нема да коментирам за секој посебно зато шо немаше глума туку имаше многу сопки.

Немој да ми реплицираш безвеза за ова оти не си во право и шо и да напишиш нема да враќам појќе за ова. Ќе чекам оцена од спортските весници за судењето па ќе коментираме кој е во право.
Да бе, во право си ти...
Како шо ти одговарат тебе, дек навиваш за Бувентус...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338

И има јаки тимој во Италија, Милан, Интер и Рома се прва „класа“ условно кажано во Италија и во Лига на Шампиони 1.поштено си играт, 2.втора класа имаш тимој како Јуве, Удинезе и Фиорентина, а како му тргна сезонава на Јуве пак ќе се вратат во врвот. Трета класа моментално се екипи како Лацио, Палермо, Сампдорија, Аталанта и Џенова, ако се сеќавате Лацио многу уба лекција му одржа на лидерот и актуелен шампион на Шпанија Реал Мадрид. Така да не ми споредвај со класи.
1.Како што знам јас и Милан беше казнет за местенки, така да не знам колку е тоа твое поштено играње во ЛШ??Постои и непоштено???
2. Милан има 14 или 16 титули во Сериа А,Јуве има 27,моментално на табелата Милан е 7ми, а Јуве е 3ти...Тука види кој која класа е!!Не само мрчење..Во ЛШ има Милан поќе титули, ама како што гледам темава се вика ИТАЛИЈАНСКО ПРВЕНСТВО, а не лига на шампиони!!!Гледај малку факти, не само да мрчиш!!!:tapp:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
1.Како што знам јас и Милан беше казнет за местенки, така да не знам колку е тоа твое поштено играње во ЛШ??Постои и непоштено???
2. Милан има 14 или 16 титули во Сериа А,Јуве има 27,моментално на табелата Милан е 7ми, а Јуве е 3ти...Тука види кој која класа е!!Не само мрчење..Во ЛШ има Милан поќе титули, ама како што гледам темава се вика ИТАЛИЈАНСКО ПРВЕНСТВО, а не лига на шампиони!!!Гледај малку факти, не само да мрчиш!!!:tapp:
1. Не се бламирај внуче, не мислев во таква смисла поштено. И не туку прај испади смешни овде, совладај го еднаш јазикот па после врати се на форум и почнувај дискусија со мене.

2. Милан има 17 титули, а Јувентус не е то шо беше пред 2-3 години. На крајот од првенството се гледа кој како ќе биди пласиран. Не се гледа резултат на сред натпреварување. А за формата на Милан нека ти говорат 2та престижни трофеи освоени годинава.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Оф леле
1.Првиот жолт го доби за то шо го спона играчот. Тоа е твое мислење.
2. Арно за вторит призна па не морам да се расправам.
3. за да ја добие топката Ибра прво го истурка Запата па после доби топка. Дури не се ни бунеше ако ти текнува.
За прекршоците нема да коментирам за секој посебно зато шо немаше глума туку имаше многу сопки.

Немој да ми реплицираш безвеза за ова оти не си во право и шо и да напишиш нема да враќам појќе за ова. Ќе чекам оцена од спортските весници за судењето па ќе коментираме кој е во право.
WTF???????
Ti svesen si so napisa sega? Imas YouTube odi vidi dali bese faul..:S :S :S:uvo:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
1. Не се бламирај внуче, не мислев во таква смисла поштено. И не туку прај испади смешни овде, совладај го еднаш јазикот па после врати се на форум и почнувај дискусија со мене.

2. Милан има 17 титули, а Јувентус не е то шо беше пред 2-3 години. На крајот од првенството се гледа кој како ќе биди пласиран. Не се гледа резултат на сред натпреварување. А за формата на Милан нека ти говорат 2та престижни трофеи освоени годинава.
Синдикат аман темата е Италијанско првенство не ги почнувај тие расправии пак.

WTF???????
Ti svesen si so napisa sega? Imas YouTube odi vidi dali bese faul..:S :S :S:uvo:
Да свесен сум. Доволно видов првиот пат ко го гледав, ти шо да не виде нешто друго?
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Добро шо не беше фер?
Жолтите на цезар? Чисти ко солза беа.
Голот на Ибра?
Линиските судии ви фатија неколку линии на Удинезе.
Еден тон прекршоци имаше и скоро се успеаја да санкционираат.

И коментаторот на ОБН неколку пати потврди за ова нешто. Секоја чест на Росети и помошниците за судењето на овај меч.
секоја чест да кога е на штета на интер . ако веке беше толку реален барем признај дека *судиската помош * што ја добива интер е само плод на твојата фантазија.
сепак 2 старта и 2 жолти на ист играч во една минута е многу фер ( со оглед на тоа што при вториот ја допре топката и тогаш Место падна)
да да многу фер судење нема што
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Синдикат аман темата е Италијанско првенство не ги почнувај тие расправии пак.

Јас зборав за квалитетот на италијанското првенство и тимојте, а другарчето твое изгледа од шо е паметен разбра шо имам напишано и ми реплицираше со најидиотската и најретардирана реплика шо досега е напишана по интернет просторот, дури и се размислува да се промени официјалната дефиниција за ретардираност во Вебстер речникот и да гласи со овај пост шо го напиша КикоМЦ.

Не почнав јас расправија, туку тој е искомплексиран и му се чита насекаде дека против Јуве се збора.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Abe ima mnogu da se zbori na ovaa tema.
Ama tie sto pratat fudbal znaat deka stanuva se poloso i poloso.
Mnogu mestenja tepacki i sl.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.748
Ќе чекам оцена од спортските весници за судењето па ќе коментираме кој е во право.
Добро, не е попаметно да мислиме со своја глава? Во спортските и во сите други весници и онака немам некоја доверба зошто мислам дека ретко се објективни а и нивните новинари не се ништо попаметни од обичниот гледач кој разбира фудбал. Сега фала му на Бога има преноси, youtube, па мислам дека можеме сами да си носиме заклучоци а не некој друг да мисли за нас.

За судењето, прво за црвениот картон, мое мислење е дека Цезар си е самиот крив. Точно е дека можеше и да сакаше судијата ќе му прогледаше низ прсти, пред се затоа што немаше други стартови а во вториот ја погоди топката. Ама тоа не значи дека треба да добива напади на моментално лудило.

Второ, многу ја слушавме таа свирката и тоа секогаш ме нервира кога повеќе го гледам судијата одколку што гледам фудбал.

Прекинатата акција на Ибра треба да ја видам повторно не ја загледав добро.

Во секој случај, не видов некој да го фаворизира Интер денес. Нормално, да беше обратно, се она што денес се свирна против Интер да се досудеше против Удинезе сега ќе читавме сценарија и филмови на форумот. Вака, судијата бил супер, секоја му чест. И јас викам секоја му чест, само вака нека се суди, ем првенството ќе биде поинтересно ем на форумов ќе си бидеме раат.

А, ќе заборавев, немав време да прочитам се ама пак видов се активираа некои постови: ние онолку титули вие оволку и слично. Дај барем кога се зборува за некое коло или за некоја утакмица не почнувајте ги истите муабети зошто се се повторува. Вие ќе кажете колку титули имате ние ќе ве потсетиме колку сте местеле и ќе се вртиме во круг. Нема фајде од тоа. Секоја недела имам дежа-ву.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
1. Не се бламирај внуче, не мислев во таква смисла поштено. И не туку прај испади смешни овде, совладај го еднаш јазикот па после врати се на форум и почнувај дискусија со мене.

2. Милан има 17 титули, а Јувентус не е то шо беше пред 2-3 години. На крајот од првенството се гледа кој како ќе биди пласиран. Не се гледа резултат на сред натпреварување. А за формата на Милан нека ти говорат 2та престижни трофеи освоени годинава.

Да со победите над Јужно Американските екипи едната(многу тешко е да се победат екипи од Јапонија, Чиле, Перу:))Светски клубски првак!!Браво!!!!!!И испод култура ми е да се замарам со такви како тебе што не гледаат друг излез оти твојте факти не држат па посегнуваш по лични навреди!!!Факт е дека Јуве е 3ти со 40 бода..Факт е и дека Милан е 7ми со 13 бода заостанување зад Јуве!!Кои се твоите факти?Зборваме за италијанско првенство, уште еднаш напоменвам.И зборувај за него, не одма Лига На Шампиони!!!Убаво е да сонуваш дека до крајот на сезоната ќе стигни Милан до трето место..Треба да ги помини Фиорентина и Удинезе па да стигни до Јувентус!!Повеќе на твојте испади не одговарам!!!Човек се сили и навредува кога нема факти да истакни и да пиши нешто што ќе го поткрепи со факт!!!Тоа твоето е од немање противодговор со факти!!!ПД Peace!!!Ајт!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Може не е тешко да се победи екипа од Јапонија ама тешко е да се стигне до неа.:wink:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Може не е тешко да се победи екипа од Јапонија ама тешко е да се стигне до неа.:wink:

Во ред Миланез, знам дека е тешко и никој не го оспорува тоа..Лига на Шампиони не е лесно да се освои!!!Ама темава е Италијанско Првенство, а Синдикат напиша дека Јуве е класа подолу од Милан во ИТАЛИЈА!! Ако мисли на ЛШ нека појди на таа тема!!!Мојте факти секаде можат да се проверат!!!Видете ја табелата, ситуацијата и ќе ви стане јасно ЗА ВО ИТАЛИЈА!!!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе не му помагат на Интер судите на секој меч, нема потреба имат огромна предност а некогаш не му ни треба помош. Некогаш пак судиска грешка си е судиска грешка, искрено не ги гледам натпреварите на Интер така да не ни знам како му судат судиите на Интер. Видов само со Парма каде имаја голема помош, можи и да е единствениот пат сезонава, а оставам можност и да е случајно ама факат је да не изгледаше така.

Јас ги гледам натпреварите на Милан и гледам како на некои натпревари Милан страда од судиите. Премногу судиски грешки на ист натпревар и пристрасно судење преку целиот натпревар, за да може да се карактеризира како случајно. Не дека барам некакво алиби за слабите резултати на Милан, ама стварно е претерано.

Не се сеќавам најдобро на сите натпревари и какви грешки имаше, памтам само неколку против Палермо, Милан примија гол по, намерна премногу очигледна за да не се забележи, игра со рака и 1 минута пред крајот од непостоечки слободен примија гол. Натпреварот со Лацио истотака на многу пати Милан беше оштетен и покрај то победе убедливо, со Наполи истотака пеналот против Милан немаше врска, исто и денес бевме сведоци на катастрофално судење кое по некоја случајност пак беше против Милан.

Незнам шо се случва, кој е одговорен, само знам дека Милан дури беше Моџи го приме најголемиот кур од судиите, а сега гледам дека нешто слично се дешава. Преку куро ми е од кршење инвентар дома ко ќе гледам фудбал. Шо ебено се дешава во Италија!?!?!?!?!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
секоја чест да кога е на штета на интер . ако веке беше толку реален барем признај дека *судиската помош * што ја добива интер е само плод на твојата фантазија.
сепак 2 старта и 2 жолти на ист играч во една минута е многу фер ( со оглед на тоа што при вториот ја допре топката и тогаш Место падна)
да да многу фер судење нема што
Секоја чест ако судењето е реално без разлика дали е против мојот клуб или не. Пример пеналот на Гросо (на светското) признавам дека не беше реален.
А да мисли пред да прај прекршок дали е фер?


Јас зборав за квалитетот на италијанското првенство и тимојте, а другарчето твое изгледа од шо е паметен разбра шо имам напишано и ми реплицираше со најидиотската и најретардирана реплика шо досега е напишана по интернет просторот, дури и се размислува да се промени официјалната дефиниција за ретардираност во Вебстер речникот и да гласи со овај пост шо го напиша КикоМЦ.

Не почнав јас расправија, туку тој е искомплексиран и му се чита насекаде дека против Јуве се збора.
Не знам за кој се збора или против кој се збора :) Секој има право на свое мислење.
САмо муабетот ми е зборавме пред една недела на тема ЛШ се надевам барем ти (како еден од поразбраните овде) нема да мешаш ЛШ на оваа тема. Нели тоа беше прифатено од неколку членови? Се надевам на соработка од тебе.

Добро, не е попаметно да мислиме со своја глава? Во спортските и во сите други весници и онака немам некоја доверба зошто мислам дека ретко се објективни а и нивните новинари не се ништо попаметни од обичниот гледач кој разбира фудбал. Сега фала му на Бога има преноси, youtube, па мислам дека можеме сами да си носиме заклучоци а не некој друг да мисли за нас.

За судењето, прво за црвениот картон, мое мислење е дека Цезар си е самиот крив. Точно е дека можеше и да сакаше судијата ќе му прогледаше низ прсти, пред се затоа што немаше други стартови а во вториот ја погоди топката. Ама тоа не значи дека треба да добива напади на моментално лудило.

Второ, многу ја слушавме таа свирката и тоа секогаш ме нервира кога повеќе го гледам судијата одколку што гледам фудбал.

Прекинатата акција на Ибра треба да ја видам повторно не ја загледав добро.

Во секој случај, не видов некој да го фаворизира Интер денес. Нормално, да беше обратно, се она што денес се свирна против Интер да се досудеше против Удинезе сега ќе читавме сценарија и филмови на форумот. Вака, судијата бил супер, секоја му чест. И јас викам секоја му чест, само вака нека се суди, ем првенството ќе биде поинтересно ем на форумов ќе си бидеме раат.

А, ќе заборавев, немав време да прочитам се ама пак видов се активираа некои постови: ние онолку титули вие оволку и слично. Дај барем кога се зборува за некое коло или за некоја утакмица не почнувајте ги истите муабети зошто се се повторува. Вие ќе кажете колку титули имате ние ќе ве потсетиме колку сте местеле и ќе се вртиме во круг. Нема фајде од тоа. Секоја недела имам дежа-ву.
Се сложвам дека е попаметно да се мисли со своја глава.
Само во случајов очигледно ни се разликуваат мислењата па затоа реков да ги видиме и реакциите од спортските новинари. Досега не видов никаква поплака за судењето. Дури ни Манчини не се жалеше. Само овде не ви чини судењето.

Ај во врска со коментарите на мечот малку. Цезар си е крив? Точно. Кој идиот ќе зема да прај онаков фал откако му е поделен жолт картон. Се пушта лизгачки на чоек во нормална ситуација то е ... жолт. Е сега во ненормална (денешната, пресен жолт има добиено) Да му се гледа низ прсти или не.

Свирката ќе ја слушаме се додека фудбалерите играат онака како шо играја денес. Судијата треба да ја контролира играта и да не ги остава да се истепат. И јас сум за чиста игра без да го гледаме судијата. .. ама денес не дозволија играчите.

Зошто гледаш така на судијата. Дека не бил интер туку дека биле Уднезе фаворизирани. Зошто не гледаш дека успеаја судиите да уловат еден куп офсајди? Зошто не гледаш дека ви судеја и вас фалој? Сепак твое право е како ќе гледаш.

И за последното ќе те поддржам и ќе си ја повторам репликата за Синдикат. Аман со титулите. Аман со лш. Имаме тазе материјал за расправање сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom