Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    680
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ја сум за РУсија без разлика на се си кажувам, треба да се стави една анкета да се преброиме кој сме, а не вака да ми вртат како киша око Крагуевца демек реални и објективни биле.
Деновиве увидов дека сум бил одамна Дугиновец и престанав да се лажам себе неутрален да бидам.

Пред 6 год.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.741
Поени од реакции
21.768
Каква е дискриминација, зошто го тргнавте сликчето каде се говори за Македонецот од Украина кој поминал низ граници секаде добивал бензин и храна бесплатно да си дојде дома и кога таму на нашиот премин ...
Па нормално е човек кога ќе прочита такво нешто да побара помош од Путин и Москва во таква ситуација вие не би побарале.


Го избришав бидејќи не можев да најдам конфирмација, па да не искочи дека ширам дезинформации.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.971
Поени од реакции
7.358
Пази ме сметал за човек се додека не сум ставил неколку линка на темава :icon_lol:
И што со тој Азов? Куп маргиналци со минорно влијание во Украјина. Коа бев таму не видов ниту еден нео-нацист нит знаме со свастика.
Од каде знаеш кои се точни информации ако немаш познавања за тематиката?
Повторно, жива среќа што не погодија реактор.
Ватикан, бе Ватикан еј........аман не ме сметај за човек ние језуитите сме зли :icon_lol:

Интересна појава е стварање на чопор :)
Се собрале русофили на темава и си прават echo-chamber па ако некој не се согласува се обрушаваат како хиени.:icon_lol:

Ватикан ахаххххаха
Влав (затоа пишав со Ватикан, со векови сте нивни кучиња чувари на Балканов) видовме кој си и што си, игнорирај ме, јас исто. Други исто ставаат различни линкови ама такви ниски неиздржани пропаганди како тебе не прават. Џабе ти е стекнатото знаење кога толку слаби постови напиша.
Среќа било што не погодиле реактор, они комарец во лево маде ќе погодат, ама реакторов среќа било :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.800
Поени од реакции
26.362
Колку е глупаво да мислиш дека русите би уништиле реактор за да ја озрачат сета таа војска што ја имаат таму.
Не е глупаво, прво треба или да си малоумен да го мислиш тоа, или од омраза да посакуваш да е така.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Не е глупаво, прво треба или да си малоумен да го мислиш тоа, или од омраза да посакуваш да е така.
Нема потреба од епитети, тие се користат само при состојба на нервен слом и слаба аргументација.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.290
Што му објаснувате бе

The International Atomic Energy Agency (IAEA) said no “essential equipment” had been damaged at the plant, with no change in radiation levels reported.

Извор: https://www.rt.com/russia/551194-nuclear-plant-fire-extinguished/

Нема врска хистеријата што се дига на ЦНН ББЦ и други прозападни пропаганди медиуми
Американците планираат да рокнат една па напипуваат терен, може и двете да ги дрмнат не е чудо.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.800
Поени од реакции
26.362
Нема потреба од епитети, тие се користат само при состојба на нервен слом и слаба аргументација.
Па не мислам за него дека е малоумен, кажав дека е другата опција.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.800
Поени од реакции
26.362
@INDIJANEC123
Па сега ми текна што може да е, Кога си упрпан не знаеш што збориш :) и ти се отвараат чакрите...
Албанците, Молдавците, Романците, Бугарите.... Кнедлата е во прашање :)
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.098
Поени од реакции
4.878
Пази ме сметал за човек се додека не сум ставил неколку линка на темава :icon_lol:
И што со тој Азов? Куп маргиналци со минорно влијание во Украјина. Коа бев таму не видов ниту еден нео-нацист нит знаме со свастика.
Од каде знаеш кои се точни информации ако немаш познавања за тематиката?
Повторно, жива среќа што не погодија реактор.
Ватикан, бе Ватикан еј........аман не ме сметај за човек ние језуитите сме зли :icon_lol:

Интересна појава е стварање на чопор :)
Се собрале русофили на темава и си прават echo-chamber па ако некој не се согласува се обрушаваат како хиени.:icon_lol:

Ватикан ахаххххаха

Сигурен си дека си бил таму, да не те носеле во Русија а тебе ти рекле оваа е Украина.


инаку симболиката и симболот кој го гледаш се користел своевремно во демократските СС одреди, така да не, не се нацисти може да се северџгани
Автоматски споено мислење:



Го избришав бидејќи не можев да најдам конфирмација, па да не искочи дека ширам дезинформации.
не бриши такви бисери, во време на војна, а сега е такво време прва страда вистината, тие цело време шират фејк па ником ништо зарем тебе за едно сликче ќе те прогласат за терорист-таксист
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.669
Поени од реакции
28.091
Абе ништо страшно не е да е човек Русофоб или Русофил,да е про Западно настроен или пак да ги хејта Американците,страшно е да наседнеш на како овие неколку дрипци на причите од типот Русите ја гаѓале нуклеарната централа со цел да го уништат реакторот или пак после Украина на ред се Балтичките држави и Романија :pos: Абе кур уместо мозок да имаат у глава не би наседнале на такви малоумни глупости
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
@INDIJANEC123
Па сега ми текна што може да е, Кога си упрпан не знаеш што збориш :) и ти се отвараат чакрите...
Албанците, Молдавците, Романците, Бугарите.... Кнедлата е во прашање :)
Тоа де, нервен слом
 

Kajgana Shop

На врв Bottom