Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.341
Поени од реакции
6.805

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.049
Поени од реакции
80.925
Да беше барем малку писмен, а не морон кој се радува на војната, ќе знаеше дека украинскиот јазик никако не може да биде дијалект на рускиот, затоа штп во основа е поблизок со полскиот отколку со рускиот. Ама за да знаеш такви работи треба понекогаш и да прочиташ нешто, па да размисиш пред да истресеш глупост.
Не е поблизок со полскиот.
Со Рускиот е поблизок.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.451
Поени од реакции
5.238
Масакр на нацистите во Мариупол:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да беше барем малку писмен, а не морон кој се радува на војната, ќе знаеше дека украинскиот јазик никако не може да биде дијалект на рускиот, затоа штп во основа е поблизок со полскиот отколку со рускиот. Ама за да знаеш такви работи треба понекогаш и да прочиташ нешто, па да размисиш пред да истресеш глупост.
Ne tresi zeleni, ne e poblizok do polskiot
 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Да беше барем малку писмен, а не морон кој се радува на војната, ќе знаеше дека украинскиот јазик никако не може да биде дијалект на рускиот, затоа штп во основа е поблизок со полскиот отколку со рускиот. Ама за да знаеш такви работи треба понекогаш и да прочиташ нешто, па да размисиш пред да истресеш глупост.
Не се радувам ја на војната, се радувам што Путин му удри шамар на западот и му покажа дека не може да прави што сака.

Ukrainian (yкpaiнcькa мoвa) belongs to the East Slavic group of the Slavic branch of the Indo-European language
family. Its closest relatives are Belarusian and Russian.

У превод, исти курац.

Седи, кец. А и Путин вика нешто поинакво, можеби ко некој инволвиран знае нешто повеќе а или и тој тресе од ракав? Никој не даде аргументи да ги побие неговите тврдења реално.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.197
Поени од реакции
16.574
Колона со Искандер ракети е забележана во Белорусија како оди кон граница. Веројатно се спремаат за јако бомбардирање на Киев деновиве.
Oko nema da im trepne makar go sramnile so zemja kako Grozni. Zal mi e za site Ukrainci, koi si ja sakaat drzavata i nabuckani od Zapadot ke ispozaginat vo odnapred izgubena vojna. Toa slajmot nacisticki zasluzuva samo kubanska kravata, za toa verojatno ke posluzat Kadirovcite.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.454
Поени од реакции
5.960
Интересно како лицата кои имаат инфантилно сфаќање на реалноста каде што русите се добри а украјинците лоши, ќе ја оправдаат употребата на илјадници муџи кои ќе убиваат, измачуваат, масакрираат и силуваат православно словенско население? Или шизото на појако ќе биде пуштено? :icon_lol:
Братот Путин им овозможи мини-џихад деновиве.
 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.308
Поени од реакции
11.893

Ох, не!
Што е следно?
Зарем нема ни Грузија, Турција и Украина да ги примат експресно во ЕУ?
неверојатно
Не заборавај. Денеска и Молдавија поднесе апликација за експресно зачленување го ЕУ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.291
Поени од реакции
18.119
1646344594097.png

Дури и демократските гласачи не сакаат САД да има главна улога во решавање на проблемот со Украина.

Изгледа ова твитер прогресивците се преценија изолирани во својата ехо комора.

 
Член од
1 март 2022
Мислења
111
Поени од реакции
313
Прегледај го приврзокот 323780

Дури и демократските гласачи не сакаат САД да има главна улога во решавање на проблемот со Украина.

Изгледа ова твитер прогресивците се преценија изолирани во својата ехо комора.
Свесни се што ги чека при евентуална вмешаност. И вака одат по тенки жици. Американците само сила разбираат, друг јазик не знаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom