Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Какви преговори, толку загубија за ова па сега да прават отстапки.. нема шанса
Само ќе биде мачкање очи тоа.
и ја мислам дека си купуваат само малце време... .ништо повеќе
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Примерите не се битни и секогаш ке има апсолутни ретарди како овој поради чија некомпетентност ке страда цела нација, далеку е уса за примери почни од Македонија. Инаку ти очекуваш од Путин да оди со војската? па ова бе не е времето на Александар Македонски човече xD од минатите 40 инвазии на уса во последниве 30 години кај си видел ти прецедател да оди со војската?! xDDDDDDDDDDD
Не бе, чим не ја зазеле Украина за 1 ден. И чим Путин не е на чело на војската со коњ, не бива ништо од Русија и од Путин.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
468
Мислим дека веке знаеш.. :D
Ако не , нема да те олеснувам.
Да имаш други проблеми или предрасуди?
Izvini se umeshuvam u muabet, ama kakva klasa si ti, burzoaska nekakva, objasni ni tuka da znam za klasata, tuka mi e interesno. Ideologii drugoto i ok, razbiram ….
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Сеа Кина учат од потезите на двете страни, маваат тешки рачунки и пресметки. На крај 2јца се караат, третиот користи.
Ако се спукаат овие со нуклеарки, само кинезиве ќе си останат да владеат со планетава forever :)
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Ако уште се двоумите колку е далеку стасана работава...
Само забележете како последниве два-три дена се стишаа најгласните дежурни русофоби! Полска и балтичките нео-нацисти.

Изгледа сепак некој таму ја муќнал тоа црпката и му текнало дека прв ќе го јаде стапот ако дојде до тоа?!

Артикал 5 убаво звучеше до пред некој ден!
Сега сигурно се премислуваат дали една мочана Варшава или Талин вреди за цела ЈуЕсЕј?!
Многу земаш сила. Русија не е луда да нападне НАТО-држава како сега Украина. Иначе балтичките држави одамна ќе го доживеа Украинското сценарио.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Tactical_exercises_of_Radiological,_Chemical_and_Biological_Protection_Troops_units_at_Shikhan...jpg
TOS se vsushnost povekecevni raketni frlachi vsushnost katyushi / katjushi
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Денеска на Телеграм прв пат се појавија видеоа од Спецназ. До сега не беа видливи за камериве. Одма се приметува по начинот на движење , самите возила дека не се заебанција :D
U koja grupa si na telegram , daj pusti link ...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Евроинтеграциа во реалноста ...
Ненормално како ги дупат Украинците. Ќе ги финансираат додека не изгинат и не ја исцедат Русија. Плус овие се НАТО членки и мора да се ослободат од руско оружје. Што мислиш зашто ние не ги средивме нашите авиони :pos:
Со оглед колку нашите ропаци гледаат другите што прават и колку се и глупи ништо чудно да решат да ги донираат на Украина :pos:
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.535
Поени од реакции
3.648
Izvini se umeshuvam u muabet, ama kakva klasa si ti, burzoaska nekakva, objasni ni tuka da znam za klasata, tuka mi e interesno. Ideologii drugoto i ok, razbiram ….
Сакаш да ми кашеж нешто? OK.На кирилица и приватно..
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Сеа Кина учат од потезите на двете страни, маваат тешки рачунки и пресметки. На крај 2јца се караат, третиот користи.
Ако се спукаат овие со нуклеарки, само кинезиве ќе си останат да владеат со планетава forever :)
Реално Кина нема интерес на деструкција, посебно сега. Плус со ова НАТО-државите стануваат поедногласно и допрва ќе има наоружување. Тоа не е во Кинески интерес.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Сеа Кина учат од потезите на двете страни, маваат тешки рачунки и пресметки. На крај 2јца се караат, третиот користи.
Ако се спукаат овие со нуклеарки, само кинезиве ќе си останат да владеат со планетава forever :)
Знам дека се заебаваш...
Ама си читал ли некогаш за МАД доктрината?
За тие што не ги интересирале вакви "бизарни" работи...
Настрана уништување на светот... ама дури и во тоа има математика, инпут-аутпут!
И колку и да е блесаво... дури и со уништен свет... Русија би била теоретски "победник"(ова у огромни наводници...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom