Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.504
Поени од реакции
3.607
Инаку кај се тие 400.000 бегалци?! Па нели Бегалци подразбирам жени/деца по спортски сали шатори. Делење ќебиња вода храна.....
Зошто нема ниту еден репортер во Полска, Унгарија, Романија... Да известува што се случува со цела таа наезда на бегалци?
Каде се сместуваат? Како се обезбедени?





 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
...па се гледа по власта, колку е проруско!
На народот македонски му е преку глава од евро-атлантските лаги и лицемерие, затоа имаме денеска мнозинско анти-западно анти-еу/нато/уса расположение кај македонците, а до пред само неколку години беше сосема обратна ситуација, ама тоа е тоа !
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.655
Поени од реакции
36.318
Иначе еден интересен момент за тоа колку Украинската хунта на Зеленски има контрола и влијание врз народот во Украина. Вчера или завчера беше прогласен полициски час од 17 до понеделник сабајле ми се чини.
На лајв камериве гледам луѓе по улици ко ништо да не се дешава.
...посебно центарот на лајв камера во Киев, осветлен булевар, згради, а пишуваат дека се водат вакви онакви борби, по некој светлечки куршум ќе пролетне од пинјау пинјау К15 и ништо повеќе, да беше војна како што ја кажуваат не требаше ли да ја исклучат струјата, по улиците све тоа крш да биде? ете и јас нонстоп ги следам тие видео камери во живо!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сменети се работите, сега владее тешко лудило.....70 ти било друго време.
Времињата се исти само шо денеска иаме нови будали, пошо старите више умреле :)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.448
Поени од реакции
4.282
Трагично за авионот ама не тврди дека запад ќе создаде силна, слободна и демократска украина...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Мене не ми е јасно... ама изгледа чистењето на про-руската(или барем конзервативна) опозиција било многу ефикасно во Украина.
Кога една мочана Тимошенко се слика со калаш и се јача како она ќе ја бранела Украина..?!? И украинциве си ја поддржуваат...
Шта речи :toe:

П.С. За тие што незнаат, жената е прототип на мафијаш, со приватизации, рекети, мито у миљони, крадење апла на државни средства, убиство на (бар двајца што се знае) новинари, и уште дузина бизнисмени...
Нашиве транзициски олигарси се селски арамии во споредба со неа!
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
...па се гледа по власта, колку е проруско!
Лоша забелешка; власта во „севернава„ не ја гласаат Македонци по род, туку ни ја местат од место познато како „Кале„.

А проруската настроеност кај дел од Македонците постои и без марионетскава власт во „република нашата земја„.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Сега дали ви е јасно / ни е јасно на сите кога Путин отворено и јасно кажа дека Украина претставува сериозна безбедносна закана и мора нејзино 100% неутрализирање и демилитаризирање, чуму на Украина волку ултра-модерни проектили за уништување на хеликоптери, авиони, транспортери, камиони, тенкови...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мене не ми е јасно... ама изгледа чистењето на про-руската(или барем конзервативна) опозиција било многу ефикасно во Украина.
Кога една мочана Тимошенко се слика со калаш и се јача како она ќе ја бранела Украина..?!? И украинциве си ја поддржуваат...
Шта речи :toe:

П.С. За тие што незнаат, жената е прототип на мафијаш, со приватизации, рекети, мито у миљони, крадење апла на државни средства, убиство на (бар двајца што се знае) новинари, и уште дузина бизнисмени...
Нашиве транзициски олигарси се селски арамии во споредба со неа!
Украинската Шкодране Дардишта :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.570
Поени од реакции
13.918
Според американските разузнавачи, руски сили се истовариле на 30 милји од Мариупол и напредуваат кон градот.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.093
Поени од реакции
4.283
Сега дали ви е јасно / ни е јасно на сите кога Путин отворено и јасно кажа дека Украина претставува сериозна безбедносна закана и мора нејзино 100% неутрализирање и демилитаризирање, чуму на Украина волку ултра-модерни проектили за уништување на хеликоптери, авиони, транспортери, камиони, тенкови...
...затоа што Русите ем ги имаат и ем им се може...
Најдобар начин за проверка на некое ново оружје е реалната војна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom