Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Не дознав во кои граници ги признаваат Донецк и Луганск Русиве, во територијата што ја држат бунтовниците или во вистинската територија на провинциите.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.496
Поени од реакции
36.454
Не дознав во кои граници ги признаваат Донецк и Луганск Русиве, во територијата што ја држат бунтовниците или во вистинската територија на провинциите.
Моментално во границите кои што се сега, за другото ќе се одлучува дополнително.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.486
Поени од реакции
12.286
Zelensky reportedly told Biden about introducing martial law in the Donetsk and Luhansk regions, Biden's reply was that it should be solved diplomatically – Ukrainian media citing Zelensky's office
Ukrainian commander to me via text just now from the frontline in the Donbas: ‘We’ve been under shelling all day and yesterday. We watched Putin’s speech and now we are waiting... No new orders from military leadership except be covered with armor and watch for drones.’
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
902
Поени од реакции
3.556
Американскиот претседател Џо Бајден ќе издаде извршна наредба со која ќе се забранат инвестиции, трговија и финансирање од американски поединци во Доњецк и Луганск, во источна Украина, соопшти Белата куќа, набргу откако Русија ги призна двете бунтовнички области како независни држави, пренесе ДПА.
Портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки, вечерва изјави дека извршната наредба „исто така ќе обезбеди овластување за воведување санкции за секое лице кое ќе одлучи да продолжи да дејствува во овие украински области“.
Казнените мерки „се одвоени и ќе бидат дополнување на брзите и строги економски мерки што ги подготвувавме во координација со сојузниците и партнерите доколку Русија дополнително ја нападне Украина“, додаде Псаки, пренесе ДПА.

:LOL: едино Славјанка ако не превземе нешто
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.221
Поени од реакции
25.990
Abe i nie gi izbravme tehnicki, ama sepak forum e ova, ne ne prati nikoj so kje piseme (bar nas) :icon_lol:
Ние нит некогаш сме биле, нит некогаш ќе бидеме цел на интерес на Русите. Со Бугарите од друга страна си имаат подоста историја на силна љубов. :D
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.486
Поени од реакции
12.286
Не дознав во кои граници ги признаваат Донецк и Луганск Русиве, во територијата што ја држат бунтовниците или во вистинската територија на провинциите.
Териториите кои се под нивна контрола во моментов.

Е сега ако одат кон целосна контрола на цел регион Донбас, тогаш ќе биде интересно.

Привлечно изгледа цел тој сив регион.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.846
Поени од реакции
26.439
Териториите кои се под нивна контрола во моментов.

Е сега ако одат кон целосна контрола на цел регион Донбас, тогаш ќе биде интересно.

Има право министерот, зарем за парцијални територии да јадат санкции...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.496
Поени од реакции
36.454
Дап, Оспреј летала користат најверојатно за VIP фаци да ги изнесат од Киев вечер. Со исклучени транспондери.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom