MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Не на Телеком ги нема a од поодамна им се регистрирани.
Да ги видов на Авму, ама мислев дека се во Л па затоа не обрнав внимание, кога го обновија договорот со Телеком Србија вклучија повеќе канали од таа група, е сега не знам дали го има каналот Суперстар ТВ и Суперстар 2, не ги видов на листата на Авму.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.003
Поени од реакции
14.820
Оваа адреса а потоа се најавувам и одам на табот Интернет
Па тука и ги менувам пасвордите....:facepalm:

кај мене ја има СК ХД, али на место каде предходно го имам поставено каналот
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Ги има некој прашано во скоро време за брзината дали ќе ја покачат ?
Еден член беше пишал дека ќе се покачи и така му кажал негов пријател во Телеком, јас кога ги прашав ми кажа дека само со Оптика може да има поголема брзина (Л пакет) и да се надевам дека наскоро ќе се прошири оптиката, иако и напоменав дека конкуренцијата веќе има поголеми брзини на Вдсл (А1 и Неотел) како и оптика (Неотел, Телекабел) со поголеми брзини и поевтини.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.934
Поени од реакции
7.589
Пред малку видов на Pink plus дека го заклучуваат каналот кога оди реалитиво Задруга. Тоа им е добар потег иако е лесно да се отклучи каналот ако не ти е сменета шифрата за отклучување.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Еден член беше пишал дека ќе се покачи и така му кажал негов пријател во Телеком, јас кога ги прашав ми кажа дека само со Оптика може да има поголема брзина (Л пакет) и да се надевам дека наскоро ќе се прошири оптиката, иако и напоменав дека конкуренцијата веќе има поголеми брзини на Вдсл (А1 и Неотел) како и оптика (Неотел, Телекабел) со поголеми брзини и поевтини.
I na telekok na VDSL se golemi brzinite jas imam
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.766
SK HD го добив кога едниот медиа приемник целосно го ресетирав преку копчето позади за Ресет. Главниот кој што има ХДД го исклучив од струја, за тоа време на другиот без ХДД целосен ресет, по ова се појави СК ХД на тој, тој со ХДД го пуштив после и таму го имаше. Глупо ептен не ми е јасно зошто ама работеше вака.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.766
Дали ви работат СК? На пола им пишува Video Unavailable.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Проверете дали можете да снимате на двата канал Еуроспорт истовремено, пуштете на Еуроспорт 2 претиснете на црвеното кружно копче на далечинското, потоа префрлете на Еуроспорт 1 и пак на истото копче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom