MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 октомври 2020
Мислења
108
Поени од реакции
101
За нив пишува од 27 а 27 беше вчера :)
Можно е да почекаат неколку денови за регистрирање на каналите во АВМУ, но одлично е што дефинитивно каналите се враќаат!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.935
Поени од реакции
7.589
Можно е да почекаат неколку денови за регистрирање на каналите во АВМУ, но одлично е што дефинитивно каналите се враќаат!
Веќе се регистрирани
Screenshot_20220128-152625_Office.jpg
Најдоле во листава имаше и Discovery ID.
Автоматски споено мислење:

Направете рестарт на ресиверите пуштени се Eurosport и некој Discovery канали.

:cuc:
 
Последно уредено:
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.957
Ќе гледате сега малце зимски олимписки игри па штама до Ролан Гарос :D

Јас искрено повеќе би се радувал на Дискавери ID Екстра, се убивав од гледање порано додека имав Макс :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Има и Англиско аудио на Еуроспорт, добар избор штета што нема на другите канали.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.656
Поени од реакции
1.541
Не сум сигурен но мислам дека и онаа бесплатната Спорт Клуб ХД што беше на 321 е променета во ХД и ставена на 328 (пошто Еуроспорт е на нејзино место) пред 7 февруари.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.766
Што е за пофалба за пофалба е. И да, во 1080 се овие. :D
Автоматски споено мислење:

Не сум сигурен но мислам дека и онаа бесплатната Спорт Клуб ХД што беше на 321 е променета во ХД и ставена на 328 (пошто Еуроспорт е на нејзино место) пред 7 февруари.
И некој ова да ми го објасни доколку може :D
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Кога на едниот ресивер ми е пуштена ЕуроСпорт на другиот ако сакам да ја гледам не ми ја дава пишува дека на едниот ресивер веќе се гледа во ХД има друг ваков проблем
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.421
Поени од реакции
2.766
Кога на едниот ресивер ми е пуштена ЕуроСпорт на другиот ако сакам да ја гледам не ми ја дава пишува дека на едниот ресивер веќе се гледа во ХД има друг ваков проблем
Збориш ако на едниот сакаш ЕС1 а на другиот ЕС2 да гледаш? Ако да, толку ти поддржува линијата, макс 1 HD (1080i) канал. На оптика или бакар си? Ако си бакар тоа е тоа, ако си оптика јави се ќе ти пуштат и за уште 1 да може истовремено да гледаш/снимаш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.935
Поени од реакции
7.589
Со HD ние на бакар ако некој сака да гледа во соба нешто а друг во дневна друго треба да фрламе паричка или лист, камен ножички или пак еци пеци пец да играме Кој победи тој да гледа телевизија а кој изгуби нека слуша радио. :eek: :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom